ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
02 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-12400/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим
до Фермерського господарства "Надєжда" <Текст >
про стягнення,
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 10.10.11року надійшов адміністративний позов Феодосійської державної податкової інспекції АРКрим до Фермерського господарства "Надєжда" про стягнення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має несплачену заборгованість по зобовязанням зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, яка станом на час звернення до суду із позовом становить 244,98грн. У добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачена, а тому позивач вимушений звернутись до суду. За вказаних обставин, позивач просив суд постановити рішення згідно якого: стягнути заборгованість з відповідача в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.
Справи про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк оскарження, відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України розглядаються в порядку скороченого провадження.
Ухвалою суду від 12.10.11р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, запропоновано відповідачу в термін до 02.11.11р. надати суду заперечення проти позову, всі необхідні документи та докази або заяву про визнання позову, доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.
Сторони, належним чином повідомлені про розгляд справи в порядку скороченого провадження за правилами ст.183-2КАСУкраїни (а.с.13,14), про наслідки неподання додаткових документів, заперечень проти позову, доказів на підтвердження своїх заперечень, приписи ухвали суду про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі не виконали.
Беручи до уваги приписи ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи про стягнення з відповідача заборгованості, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження.
Відповідач, отримавши ухвалу суду про відкриття скороченого провадження, її вимоги не виконав, заперечення проти адміністративного позову чи заяву про визнання позову суду не надав.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач, з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу", є державним органом виконавчої влади, та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів. Відповідні права органу державної податкової служби надано положеннями ст.20 Податкового кодексу України.
Фермерське господарство "Надєжда" субєкт господарювання, ідентифікаційний код юридичної особи24497324, зареєстроване Кіровською районною державною адміністрацією АРКрим з 30.01.96р. за місцезнаходженням:97311, АР Крим, Кіровський район, с.Шубине, вул.Леніна, б.92, (а.с.3), платником податків та обовязкових платежів перебуває на податковому обліку у Феодосійській МДПІ АРКрим.
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища від 04.01.11р. №12187 самостійно нараховано та узгоджено з контролюючим органом податкові зобовязання збору за викиди пересувними джерелами забруднення сумою 47,73грн.(а.с.6).
Зі змісту п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України вбачається, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
На вимогу норм пунктів 36.1.,36.2.,36.3. статті 36ПКУкраїни податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1. статті 38 ПКУкраїни визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до акту перевірки від 08.02.11р. №20/1500/24497324 (а.с.8), встановлено порушення податкового законодавства в частині неподання податкових розрахунків по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1 квартал 2009року, 1 квартал 2010року, внаслідок чого податковим повідомленням рішенням від 09.02.11р. №0000111500/0, застосовано фінансові санкції розміром 340,00грн. (а.с.7).
Відповідно до пп.14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Заходи впливу контролюючого органу на платника податків, що не виконує приписи податкового законодавства, кореспондовані з положень статті 67 Конституції України, визначено положеннями п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України, відповідно яких, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Відповідно до пп.14.1.153. п.14.1. ст.14 ПКУкраїни податкова вимога письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Податковою вимогою від 25.02.11р. №10 повідомлено ФГ "Надєжда" про наявність станом на 25.02.11р. суми податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобовязаннями розміром 344,44грн. (а.с.9), яка отримана повноважною особою відповідача 16.03.11р.
Матеріали справи не містять доказів на підтвердження обставин оскарження відповідачем, податкової вимоги від 25.02.11р. №10 сумою 344,44грн., через що наявні матеріали справи свідчать про її чинність на час розгляду справи.
Розмір заборгованості також підтверджується відомостями з особового рахунку, відповідно до якого загальну сума недоїмки, станом на час розгляду справи становить 349,55грн., що свідчить про невиконання платником податків конституційних норм, кореспондованих до статті 16 ПК України, щодо сплати податків та зборів.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми податкового боргу відповідачем відповідно до ст.71 КАСУкраїни не спростовуються, доказів, на підтвердження погашення зобовязань зі сплати податкової заборгованості відповідач не надав, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення коштів у сумі податкового боргу, розмір якої підтверджено належним чином, ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України, а тому суд знаходить підстави для її задоволення.
Відповідно до пп.95.1, п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За приписами п.95.3 ст.95 ПКУкраїни стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.18 статті 20 ПК України органам державної податкової служби надано право на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Проте, матеріали справи не містять доказів на підтвердження наявності у відповідача розрахункового рахунку у фінансових установах.
Зважаючи на положення Закону України від 04.12.90р. №509-XII "Про державну податкову службу в Україні" до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних спеціалізованих державних податкових інспекцій віднесено, зокрема п.11 статті 10, право звернення до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За вказаних обставин, зважаючи на заявлені позивачем вимоги, відповідно до п.4 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача заборгованості (податкового боргу).
Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,186,254 КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фермерського господарства "Надєжда", ідентифікаційний код юридичної особи24497324, в рахунок погашення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (код платежу19050200), заборгованість сумою 244,98грн.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя <підпис >О.В. Папуша
<Текст >