ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
10 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-13122/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Прокурора Київського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"
до Роздольненської центральної районної лікарні <Текст >
про стягнення,
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 21.10.11року надійшов адміністративний позов Прокурора Київського району м.Сімферополь в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд в Кримському регіоні" до Роздольненської центральної районної лікарні про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1700,00грн.
Справи про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк оскарження, відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України розглядаються в порядку скороченого провадження.
Ухвалою суду від 25.10.11р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, відповідачу надано строк до 10.11.11р. для подачі до канцелярії суду заперечення проти позову, всіх необхідних документів та доказів на підтвердження своїх заперечень або заяву про визнання позову, доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.
Відповідач, отримавши ухвалу про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, її приписи не виконав, заперечення проти адміністративного позову чи заяву про визнання позову суду не надав.
Беручи до уваги вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження відповідно до приписів статті 183-2 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, судом зясовано, що прокурор Київського району м.Сімферополя звернувся до Окружного адміністративного суду АРКрим в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" на підставі ст.ст.20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України. З огляду на викладене та зважаючи на положення ст.ст.17, 18, 50 КАС України на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та вона підсудна окружному адміністративному суду.
Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці, регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі визначено положеннями Закону України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику".
Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Державна політика в електроенергетиці згідно до статті5 вказаного Закону базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів усіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії;створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.
На вимогу статті 7 Закону України "Про електроенергетику" проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація, виведення з експлуатації об'єктів електроенергетики, систем диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, інших об'єктів, підключених до об'єднаної енергетичної системи України, регламентуються нормативно-правовими актами, обов'язковими для виконання всіма суб'єктами електроенергетики.
Відповідно до статті 9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Приписом від 13.10.10р. №04/05-0150 на підставі статті 4 Закону України "Про основні заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", статті 9 Закону України "Про електроенергетику", акту перевірки від 13.10.10р. №04/05-0021 (а.с.6). приписано вжито заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства, надано строк до 03.01.11р.
Відповідно до акту перевірки (протоколу) №04/05-38-001 встановлено факт невиконання вимог припису від 13.10.10р. №04/05-0150.
Постановою від 28.03.11р. №96кр про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання за результатами акту перевірки №04/05-38-001 відповідно до ст.27 Закону України "Про електроенергетику" та ст.31 Закону України "Про теплопостачання" накладено на Роздольненську центральну районну лікарню штраф в розмірі 1700,00грн. (а.с.4)
Положеннями статті 27 Закону України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику" визначено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Приписами статті 31 Закону України від 02.06.05р. №2633-IV "Про теплопостачання" визначено розмір штрафних санкцій, що застосовуються до суб'єктів господарювання - юридичних осіб за правопорушення у сфері теплопостачання.
Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99р. №1312 визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Відповідно до п.2 вказаного Порядку штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Доказів на підтвердження сплати штрафу чи оскарження в судовому порядку дій позивача з накладення штрафу відповідачем суду не надано, у звязку з чим суд приходить до висновку, що узгоджена ним суму штрафу у встановлені законом строки не погашено.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми штрафних санкцій відповідачем відповідно до ст.71 КАС України не спростовуються, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення заборгованості зі сплати штрафу сумою 1700,00грн. підтверджена належним чином, ґрунтується на положеннях Законів України Закону України "Про електроенергетику", "Про теплопостачання", а тому суд знаходить підстави для її задоволення та необхідності стягнення покладеного на відповідача штрафу в примусовому порядку.
Відповідно до ч.4ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160,161,162,163,183-2,186,254КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Роздольненської центральної районної лікарні на користь Державного бюджету Роздольненського району заборгованість зі сплати штрафу сумою 1700,00грн., перерахувавши на р/р31111106700230 у Головному Управлінні Державного казначейства України в АР Крим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ34740557, код платежу 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя <підпис >О.В. Папуша
<Текст >