Постанова № 21565140, 24.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
24.11.2011
Номер справи
2а-12945/11/0170/17
Номер документу
21565140
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

24 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-12945/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 <Текст >

про стягнення,

<Текст >

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 20.10.11року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 358,34 грн.

Позивач, посилаючись на здійснення відповідачем підприємницької діяльності по спрощеній системі оподаткування, у відповідності до Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєкта малого підприємництва", наголошує на наявності заборгованості по сплаті єдиного податку за 2010рік, не сплачений у визначені законодавством строки, спираючись на приписи статей 16, 41, 95 Податкового кодексу України, просить суд стягнути з відповідача у дохід місцевого бюджету податкову заборгованість розміром 356,27грн..

Ухвалою суду від 21.10.11р. відкрито провадження в адміністративній справі, розпочато підготовче провадження, відповідачу надано строк для надання суду та в копії позивачу заперечення проти позову та документів на підтвердження своїх доводів, які в нього є, зясовано питання про склад осіб які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, прийнято рішення щодо відсутності необхідності проведення попереднього судового засідання, внаслідок чого закінчено підготовче провадження, справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 24.11.11р.

Позивач, явку повноваженого представника у судове засідання не забезпечив. Представником позивача до канцелярії суду подано клопотання про розгляд адміністративної справи за його відсутності, позовні вимоги підтримано у повному обсязі.

Направлені відповідачу ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, повістка про виклик до суду в адміністративній справі повернуто до суду поштовим відділенням звязку з довідкою про причини повернення: "за закінченням терміну зберігання". Беручи до уваги вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження та її вирішення по суті позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, зважаючи на приписи статті 122 КАС України, суд не знаходить перешкод для розгляду справи та вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів частини шостої статті128 КАСУкраїни за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності судом зясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу відповідача, що виник внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету орендної плати за землю.

Державна податкова інспекція в м.Сімферополі Автономної Республіки Крим субєкт владних повноважень, є органом державної податкової служби у системі органів виконавчої влади, підпорядковується Державній податковій адміністрації в Автономній Республіці Крим і забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також державної політики в сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. У своїй діяльності керується Конституцією України, Податковим Кодексом України, Законом України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні", та іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, у тому числі наказами, а також розпорядженнями органів державної податкової служби вищого рівня. Права органів державної податкової служби передбачені положеннями ст.20 Податкового кодексу України.

ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, зареєстровано фізичною особою-підприємцем Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим з 04.11.09р. за місце проживанням фізичної особи-підприємця: АДРЕСА_1, перебуває на обліку платників податків та зборів у ДПІ в м.Сімферополі АРКрим, узято на облік в органах державної податкової служби з 05.11.09р., відповідно до самостійно поданої заяви, отриманого свідоцтва від 01.02.10р. серії Ж№804517 є платником єдиного податку (а.с.8-13).

З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.

Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що відповідачка будучі платником єдиного податку у 2010році, за липень та серпень місяці, сплатила лише 43,80грн., проте як на вимогу Закону повинна була сплатити за вказаний період 400,00грн., при цьому податковим органом за період з 20.07.10р. по 10.08.11р. за несвоєчасність сплати єдиного податку нараховано пеню розміром 2,14грн.

Статтею 16 Податкового кодексу України (ПК України) визначено обовязки платників податків, в тому числі подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

На час виникнення податкової заборгованості, правовідносини повязані з застосуванням спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства були урегульовані Указом Президента України від 03.07.1998р. №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства" врегульовані

Згідно до абз.6 п.2 Указу "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства" субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України та, відповідно п.5 Указу, самостійно несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплату сум єдиного податку згідно з законодавством України.

Натомість, внаслідок, несвоєчасної сплати єдиного податку у строки визначені законодавством, за відповідачем відповідно до даних особової картки рахується заборгованість за липень 2011р. серпень 2011р. розміром 356,20грн. та розмір нарахованої пені сумою 2,14грн.(а.с.4-7).

Відповідно до пп.14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

За правилами статті 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

На вимогу норм пунктів 36.1., 36.2., 36.3. статті 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1. статті 38 ПК України визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Зважаючи на наявність у відповідача податкового боргу (у звязку із несплатою у попередніх податкових періодах податкових зобовязань) позивачем вживалися заходи з метою його погашення відповідно до статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного до 31 грудня 2010року), про що свідчать копії податкових вимог від 29.06.10р. №2/2435, від 12.10.10р. №2/5606. Разом з тим, загальна сума податкового боргу, яка є непогашеною станом на час звернення до суду та розгляду справи відповідно до даних облікової картки становить 358,34грн. (а.с.6-7).

Згідно з пунктами95.1,95.3 статті95 ПКУкраїни орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до підпункту 20.1.18 статті 20 ПК України органам державної податкової служби надано право звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Матеріали справи не містять відомостей щодо наявності у платника податків рахунків фінансових установах, що обслуговують такого платника.

Проте, зважаючи на положення Закону України від 04.12.90р. №509-XII "Про державну податкову службу в Україні" до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних спеціалізованих державних податкових інспекцій віднесено, зокрема п.11 статті 10, право звернення до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За вказаних обставин, зважаючи на заявлені позивачем вимоги, відповідно до п.4 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача заборгованості (податкового боргу).

Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,186,254 КАСУкраїни, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, заборгованість по сплаті єдиного податку та пені сумою 358,34грн., зарахувавши до місцевого бюджету Київського району м.Сімферополя на р/р34212379700004 в УДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ34740405, код платежу:18050202.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.

Суддя <підпис >О.В. Папуша

<Текст >