ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
24 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-4783/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АРКрим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Западремстройсервіс-ММД"
про стягнення,
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 22.04.11року надійшов адміністративний позов Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції АРКрим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Западремстройсервіс-ММД" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість сумою 169727,24грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має несплачену заборгованість по зобовязанням зі сплати податку на додану вартість до бюджету, яка станом на час звернення до суду із позовом становить 169727,24грн. За таких обставин, позивач просив суд постановити рішення згідно якого: стягнути заборгованість з відповідача в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 26.04.11р. відкрито провадження в адміністративній справі за вказаним позовом. В ході підготовчого провадження судом зясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, прийнято рішення щодо відсутності необхідності проведення попереднього судового засідання, внаслідок чого закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 12.05.11р.
В судових засіданнях представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити позов за викладених в ньому підстав (а.с.22). Представники відповідача адміністративний позов не визнали, проти заявлених в ньому вимог заперечили, проте письмових заперечень на адміністративний позов суду не надали.
Представник позивача, наполягаючи на задоволенні позовних вимог, адміністративний позов, за викладених в ньому підстав підтримав у повному обсязі, надав суду клопотання про подальший розгляд адміністративної справи в порядку письмового провадження.
Відповідач, повідомлений належним чином про місце, день і час судового розгляду, явку вповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про поважність причин неявки свого представника не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, зважаючи на приписи статті 122 КАС України, суд не знаходить перешкод для розгляду справи та вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів частини шостої статті128 КАСУкраїни за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності судом зясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів. Відповідні права органу державної податкової служби надано положеннями ст.20 Податкового кодексу України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Западремсройсервіс-ММД" ідентифікаційний номер юридичної особи33094038, зареєстровано Нахімовською районною державною адміністрацією з 15.09.04р. за місцезнаходженням:99815, м.Севастополь, Нахімовський район, селище Сонячний, вулиця Караізюмська, буд. 9, кв. 1, внаслідок зміни місцезнаходження до ЄДР внесено реєстраційні дані, змінено з 21.01.09р.місцезнаходження юридичної особи:96043, АРКрим, Красноперекопський район, с.Орлівське, вул.Кірова, будинок 13 (а.с.3,19-22), платником податків і зборів перебуває на податковому обліку у Красноперекопській ОДПІ АРКрим, узятий на облік в органах державної податкової служби з 29.09.04р. №6082 (а.с.24).
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що актом від 24.06.10р. №689/23-04/33094038/73 "Про результати документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Западремстройсервіс-ММД" код за ЄДРПОУ33094038, з питань дотримання вимог податкового законодавства при визначенні чистої суми податкового зобовязання з ПДВ в результаті здійснення фінансово-господарських операцій з СГД, визначених у Додатку 5. Розшифровки податкових зобовязань та податкового кредиту у розрізі контрагентів, по яким рахується розбіжність з даними податкового обліку платника за грудень 2009року" виявлено порушення абз.3 пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97р. №168/97-ВР ТОВ "Западремстройсервіс-ММД" занижено податкові зобовязання у грудні 2009 року на суму ПДВ в розмірі 113038,16грн.
Податковим повідомленням-рішенням від 12.07.10р. №0000122304/0 на підставі акту перевірки від 24.06.10р. №689/23-04/33094038/73 ТОВ "Западремстройсервіс-ММД" за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), визначено суму податкового зобовязання за основним платежем 113038,16грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 56689,08грн., а всього 169727,24грн., яке отримано повноважною особою відповідача 20.07.10р. (а.с.8).
Зважаючи на наявність у відповідача податкового боргу (у звязку із несплатою у попередніх податкових періодах самостійно визначених податкових зобовязань, нарахованих штрафних санкцій) позивачем вживалися заходи з метою його погашення відповідно до статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного до 31 грудня 2010року), про що свідчать копії податкових вимог від 02.08.10р. №1/157 загальною сумою 167792,12грн. (а.с.19) та від 06.09.10р. №2/187 загальною сумою 167493,55грн (а.с.10).
Положення статті 16 Податкового кодексу України, що визначають обовязки платника податків, зокрема, пп.16.1.2, 16.1.3, 16.1.4., зобовязують платника податків: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Як убачається з пп.14.1.175. п.14.1. ст.14 ПКУкраїни податковий борг сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Проте, з положень п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Матеріали справи не містять доказів на підтвердження обставин оскарження відповідачем, отриманих ним податкових вимог про сплату боргу від 02.08.10р. №1/157 загальною сумою 167792,12грн. (а.с.19) та від 06.09.10р. №2/187 загальною сумою 167493,55грн. (а.с.14), через що наявні матеріали справи свідчать про її чинність на час розгляду справи.
Відповідно до пп.14.1.153. п.14.1. ст.14 ПКУкраїни податкова вимога письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
На вимогу пункту 59.3. ст.59 ПКУкраїни податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
На вимогу норм пунктів 36.1.,36.2.,36.3. статті 36ПКУкраїни податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1. статті 38 ПКУкраїни визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до наданих статтею 20 ПКУкраїни прав органів державної податкової служби згідно до положень п.95.1. ст.95 вказаного Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Так, за приписами п.95.3. ст.95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми податкового боргу відповідачем відповідно до ст.71 КАСУкраїни не спростовуються, доказів, на підтвердження погашення зобовязань зі сплати податкової заборгованості відповідач не надав, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення коштів у сумі податкового боргу по податку на додану вартість та застосованих фінансових санкцій, розмір якої підтверджено належним чином, ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України, а тому суд знаходить підстави для її задоволення.
Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,186,254 КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Западремстройсервіс-ММД", ідентифікаційний номер юридичної особи33094038, у банках його обслуговуючих, на користь державного бюджету, заборгованість по податку на додану вартість сумою 169 727,24грн., зарахувавши на р/р31118029700020 в ГУ ДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код платежу 3014010100.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя <підпис >О.В. Папуша
<Текст >