Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2а-4638/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А. Суддя-доповідач: Гром Л.М.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"25" січня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Гром Л.М.;
суддів Денісов А.О.,
Міщука М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тікетс»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобовязання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Тікетс” звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про скасування наказу та визнання дій протиправними.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 травня 2011 року позов задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано наказ Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва від 20 січня 2011 року №150 “Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки”; визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва, повязані з проведенням документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю “Тікетс” на підставі наказу від 20 січня 2011 року №150 “Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки”.
Не погоджуючись з постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 травня 2011 р. Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не зявилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обовязкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є обґрунтованою та е підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що згідно наказу ДПІ у Голосіївському районі м. Києва проведено позапланову документальну невиїзну перевірку ТОВ “Тікетс” з питань правильності нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість по взаємовідносинах з ТОВ «І.Т.А.-Фінанс»та ТОВ «Профіт-Система»за березень, травень, червень, липень, серпень та вересень 2010 року, про що складено відповідний акт від 18 лютого 2011 року №82/1-23-70-36376593. За висновками даного акту встановлені порушення податкового законодавства, завищення податкового кредиту.
Матеріали справи містять повідомлення №20 /10/23-70 від 20.01.2011 р., з якого вбачається, що ТОВ «Тікетс»в особі ОСОБА_1 отримало повідомлення про проведення документальної перевірки та копію наказу від 20.01.2011 р. № 150 21 січня 2011 р. (а.с.35-36).
Також, згідно листа Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва від 03.02.2011 р. за № 1503/10/23-70 на імя ТОВ «Тікетс»«Про надання інформації», вбачається, що представник підприємства запрошувався до податкової інспекції для надання відповідного списку документів та письмових пояснень для перевірки правомірності формування податкового кредиту з податку на додану вартість за період з 01.03.2010 р. по 01.11.2010 р.(а.с.11). Акт за результатами позапланової документальної невиїзної перевірки складений 18.02.2011 р., який в той же день отримав директор ТОВ « Тікетс».
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 20 Податкового Кодексу України визначені права органів державної податкової служби, зокрема органи державної податкової служби мають право запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання вимог іншого законодавства, здійснення контролю за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку встановленому ст. 42 ПК України; органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому Податковим Кодексом України. За Законом проводяться перевірки камеральні, документальні (планові та позапланові; виїзні та невиїзні) та фактичні перевірки.
Пункт 79.1 статті 79 Податкового кодексу України встановлює, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Відповідно до пункту 79.2 статті 79 Податкового кодексу України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Відповідно до підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється, якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно з пунктом 78.4 статті 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
З адміністративного позову вбачається, що позивачем оскаржується наказ №150 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки на підставі того, що спочатку прийнятий був наказ про перевірку 20.01.2011 р., а тільки після того направлений запит від 03.02.2011 р. і такими діями податкової служби порушені права позивача.
В даному конкретному випадку з матеріалів справи вбачається, що органами податкової служби дотримані вимоги законодавства, щодо направлення відповідного запиту до платника податків, з запрошенням до податкової служби з відповідними документами, також є підтверджуючи документу щодо вручення оскаржуваного наказу під розписку. Висновки акту перевірки доведені позивачу у відповідності до норм законодавства у відповідний термін.
Судова колегія вважає, що органи податкової служби належним чином повідомили позивача про свої дії щодо проведення перевірки у відповідності до вимог Податкового Кодексу України та в межах своїх повноважень .
Таким чином, судом першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови було неповно з`ясовано обставини справи та порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Беручи до уваги вищевикладене, колегія суддів, у відповідності до ч.2 ст. 205 КАС України, приходить до висновку, що постанову суду першої інстанції необхідно скасувати та ухвалити нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову.
Керуючись статтями 195, 196, 202, 205 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 травня 2011 року скасувати та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя Гром Л.М.
Судді: Денісов А.О.
Міщук М.С.