копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 2-а-3617/08
категорія статобліку-36
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 липня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В.М.
при секретарі Халатур Р.В.
за участю представників:
позивача Бакум Г.О.
відповідача Калга Р.В., Авдєєвої Ю.М., Петерса В.І., Плошко Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Саньсун» до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську про скасування акту та зобов’язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в :
22 квітня 2008 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов приватного підприємства «Саньсун», в якому позивач просить скасувати Акт Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська №82 (№ 4516/10/15-2) від 14.02.2008 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Саньсун», яким оформлене рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу з дати його складання та затвердження 14.02.2008 року; зобов’язати Лівобережну міжрайонну державну податкову інспекцію м. Дніпропетровська ( код ЄДРПОУ 26005213, 49026, м. Дніпропетровськ, пр. ім. газ. «Правда», 95-а) видати приватному підприємству «Саньсун» ( код ЄДРПОУ 31352504, 49130, м. Дніпропетровськ, вул. Березинська, 80) оригінал Свідоцтва №100094722 про реєстрацію платника податку на додану вартість, виданого 01 лютого 2008 року на бланку ф.№ 2-ПДВ, серія НБ №147657.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов в повному обсязі, посилаючись на те, що 14 лютого 2008 року Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська складено Акт №82 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Саньсун», на підставі якого прийнято рішення Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ПП «Саньсун» з посиланням на п.9.8 п.п. «ґ» статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» та подачу підприємством протягом дванадцяти послідовних податкових місяців декларацій з податку на додану вартість, які свідчать про відсутність оподаткованих поставок з січня по грудень 2007 року. Позивач вважає, що Акт про анулювання є неправомірним і необґрунтованим та підлягає скасуванню .
Представники відповідача проти позову заперечували, посилаючись на те, що позивачем порушено ст. 9 п. 9.8 п.п. "ґ" Закону України "Про податок на додану вартість", де передбачено, що реєстрація платника ПДВ діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом 12 послідовних податкових місяців або подає таку декларацію, яка свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду. Згідно з вищевказаним Законом та абз. 1 п.п.2.5. п.2 Порядку проведення інвентаризації платників податку на додану вартість анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється органами державної податкової служби на підставі акту про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. В даному випадку стосовно позивача прийняте таке рішення, про що йому направлене повідомлення 14.02.2008 р.
Заслухавши сторони, дослідивши докази, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Встановлено, що приватне підприємство «Саньсун» зареєстроване як платник податку на додану вартість, згідно свідоцтва платника податку на додану вартість № 100094722, відповідно до якого дата реєстрації платником податку на додану вартість 23 червня 2006 року, дата видачі свідоцтва 01 лютого 2008 року.
Актом Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську за № 82 ( №4516/10/15-2) від 14.02.2008 р. анульована реєстрація платника податку на додану вартість ПП «Саньсун» на підставі п.п. "ґ" п. 9.8 ст. 9 Закону України " Про податок на додану вартість" в зв’язку з поданням підприємством до податкової інспекції податкових декларацій з ПДВ за період з 01.01.2007 р. по 31.12.2007 р., що свідчать про відсутність оподаткованих поставок протягом дванадцяти послідовних місяців. 14.02.2008 р. позивача виключено з Реєстру платників ПДВ, який ведеться ДПА України.
Відповідно до п. 25.2.1. п. 25 Положення "Про реєстрацію платників податку на додану вартість" органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей), зокрема, анулювання відповідних платників податку на додану вартість можуть бути прийняті за наявності наступних підтвердних документів:
- акта підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб про неподання платником податку податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість»);
- довідки про результати документальної невиїзної перевірки на підставі поданих податкових декларацій з податку на додану вартість, складеної підрозділом оподаткування юридичних або фізичних осіб, яка свідчить про відсутність у платника податку оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону «Про податок на додану вартість»);
- повідомлення державного реєстратора, відомостей з Єдиного державного реєстру, відомостей з ЄДРПОУ чи інших державних реєстрів, якими підтверджується припинення (ліквідація) юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, представництва нерезидента (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону).
Таким чином суд дійшов висновку про те, що рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість може бути прийняте органом державної податкової служби за її ініціативою за наявності підстав, визначених. п.п. «ґ» п.9.8. ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", п. 25 Положення "Про реєстрацію платників податку на додану вартість" та відповідних підтвердних документів (відомостей), встановлених п. 25.2.1. п. 25 Положення "Про реєстрацію платників податку на додану вартість".
Згідно п. 2 п.п.2.5 Порядку проведення інвентаризації платників податку на додану вартість анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється органом державної податкової служби на підставі акту про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Один примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість не пізніше наступного дня направляється платнику податків, а другий примірник разом із підтверджуючими документами долучається до реєстраційної частини облікової справи платника податків. Якщо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється за ініціативою платника податку, то платник податку на додану вартість зобов'язаний повернути податковому органу свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість та всі його завірені копії разом із наданням заяви про таке анулювання. У разі, якщо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється за ініціативою податкового органу - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. Примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість вважається надісланим (врученим) платнику податку на додану вартість, якщо його передано платнику податку під розписку або примірник такого акта надіслано листом з повідомленням про вручення. В нашому випадку відповідач листом №4516/10/15-2 від 14.02.2008 р. надіслав Акт № 82 ( №4516/10/15-2) від 14.02.2008 р. про анулювання Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, який отримано підприємством 19.02.2008 р.
Відповідно до абз. 10 п.п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додані вартість» платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов’язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання. Позивач у податковій декларації з ПДВ за лютий 2008р. визнав умовний продаж товарних залишків або основних фондів за звичайними цінами, яку надано до Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська за № 8689 від 20.03.08р. за підписом керівника Марченко А.І., головного бухгалтера Вергун Л.С. та скріплено печаткою.
Згідно п.5.1 ст. 5. Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (із змінами та доповненнями) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Таким чином, фактично підприємство погодилось з актом анулювання свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ від 14.02.2008р.
Листом б/н від 20.03.2008р. позивач повернув оригінал свідоцтва платника ПДВ № 100094722 від 01.02.2008р. з затримкою на 15 календарних днів, чим також фактично погодився з анулюванням.
Згідно абз. 3 п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б" - "ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.
Тобто, якщо підприємство не подає заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою 3-ПДВ з причиною анулювання реєстрації відповідно п.п "ґ" п. 9.8 ст. 9 вищевказаного Закону - відсутність оподатковуваних поставок протягом 12 послідовних місяців, про що свідчать подані платником податку до податкового органу податкові декларації, то свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість анулюється державним податковим органом, що і було зроблено Лівобережною МДПІ.
Як вбачається із акту Лівобережною МДПІ № 82 ( №4516/10/15-2) від 14.02.2008 р. про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість ПП "Саньсун", позивачем регулярно подавались декларації з податку на додану вартість.
Підпунктом 25.1. п. 25 Положення "Про реєстрацію платників податку на додану вартість" встановлено, що дата анулювання реєстрації визначається згідно з підпунктом 25.3 цього пункту, тобто датою анулювання реєстрації вважається дата затвердження акта про анулювання реєстрації. Пунктом 2.4. Порядку проведення інвентаризації платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 серпня 2005 р. № 372встановлено, що датою прийняття рішення є дата затвердження керівником органу державної податкової служби акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість
Згідно з п.п. 25.2.2. Положення "Про реєстрацію платників податку на додану вартість", не пізніше наступного робочого дня після затвердження один примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість надсилається податковим органом особі, реєстрацію якої анульовано, за місцезнаходженням або місцем проживання такої особи, указаним у свідоцтві.
Приймаючи рішення по справі суд також враховує, що відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» об’єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, в тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу (орендарю).
Вищевказані обставини справи дають підстави суду вважати, що вимоги позивача про скасування акту Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську № 82 ( №4516/10/15-2) від 14.02.2008 р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість та зобов’язання відповідача видати свідоцтво платника податку на додану вартість ПП "Саньсун" № 100094722, видане 1 лютого 2008 року, є необґрунтованими.
Заперечення відповідача з цього приводу суд вважає такими, що відповідають нормам чинного законодавства і фактичним обставинам справи.
Керуючись статтями 122, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
п о с т а н о в и в:
У задоволенні позову приватного підприємства «Саньсун» до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 14липня2008 року.
Суддя В.М.Олійник
З оригіналом згідно
Суддя Олійник В.М.
Постанова не набрала законної сили
14 липня 2008 року.
Суддя В.М. Олійник