Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2012 р. № 2а-278/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання –Іваськевича С.В.,
за відсутності представників сторін,
розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до Комунального підприємства Львівське комунальне ремонтно-будівельне підприємство механізації робіт про стягнення боргу -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з Комунального підприємства Львівське комунальне ремонтно-будівельне підприємство механізації робіт заборгованість по сплаті земельного податку в сумі 18614,75грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих сум, зазначених у податковому розрахунку земельного податку за 2011 рік №259.
Ухвалою суду від 12.01.2012 року відкрито провадження у справі. В судовому засідання відповідно до вимог ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача подав клопотання про розгляд справи без його участі, зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з‘явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень по суті спору та доказів на їх обґрунтування не надав, причини неявки суду не повідомив.
Перевіривши матеріали справи, з’ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Комунальне підприємство Львівське комунальне ремонтно-будівельне підприємство механізації робіт зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа.
Відповідно до Довідки позивача №123/29-011 від 09.11.2011 року Комунальне підприємство Львівське комунальне ремонтно-будівельне підприємство механізації робіт взято на облік в органах державно податкової служби 27.04.1993 року за №00701374.
Як вбачається з облікової картки платника, яка ведуться ДПІ у Шевченківському районі м.Львова, та довідки позивача №31726/19-020 від 16.12.2011 року за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджету в сумі 115948,36 грн., з них заборгованість, що пред’являється до стягнення становить 18614,75 грн.
Така заборгованість відповідача виникла внаслідок не сплати самостійно задекларованих сум земельного податку за травень-листопад 2011 року згідно податкового розрахунку земельного податку за 2011 рік за №259.
Відповідно до ст. 16 Податкового Кодексу України (далі –ПК України) платник податків зобов’язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Підпунктом 20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України визначено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
У п. 57.1 ст.57 ПК України зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.2 ст. 57 ПК України, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування
Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобов‘язань є не узгодженою, оспорювалась в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, Суд дійшов висновку, що згадане податкове зобов‘язання є податковим боргом. Відповідач не надав Суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача, а тому податковий борг підлягає стягненню.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд –
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства Львівське комунальне ремонтно-будівельне підприємство механізації робіт (місце знаходження: 79019, м. Львів, вул. Квітова, буд. 10, ЄДРПОУ 03331329) на користь держави заборгованість по сплаті земельного податку в розмірі 18 614 (вісімнадцять тисяч шістсот чотирнадцять) гривень 75 (сімдесят п’ять) копійок.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 01 лютого 2012 року.
Суддя Сакалош В.М.