П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 24 січня 2012 року Справа № 2а/1270/348/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Гончарової І.А.,
за участю
секретаря судового засідання Колеснікової Я.А.
та
представників сторін:
від прокурора:Захарова Н.П. (посвідчення №408)
від позивача -ОСОБА_1(довіреність №1П/12 від 31.12.2011)
від відповідача -не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства науково-виробничої фірми «Луганські акумулятори»про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави в розмірі 51000 грн.,
В С Т А Н О В И В:
06 січня прокурор міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства науково-виробничої фірми «Луганські акумулятори»(далі ВАТ НВФ «Луганські акумулятори»), в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 51000 грн. за порушення вимог "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів".
Позовні вимоги мотивовані тим, що ВАТ НВФ «Луганські акумулятори»порушило вимоги чинного законодавства про цінні папери,а саме вимоги ст..40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.07 р. за № 97/13364. За порушення вимог законодавства про цінні папери на відповідача накладено штраф у сумі 51 000 грн. Просить суд задовольнити позов та стягнути з ВАТ НВФ «Луганські акумулятори»вказану суму коштів.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили стягнути зазначену заборгованість.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, заперечення на адміністративний позов суду не подав.
Суд, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ВАТ НВФ «Луганські акумулятори»регулярну річну інформацію - звіт за 2010 рік не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів та не опублікувало в офіційному друкованому виданні, не подало до Луганського територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушило вимоги п. 1 глави 7 розділу V “Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.07 р. за № 97/13 364.
На підставі виявлених порушень Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.06.2011 винесено постанови про порушення справ про правопорушення на ринку цінних паперів ВАТ НВФ «Луганські акумулятори». За наслідками їх розгляду 08.07.2011 позивачем винесено постанови № 271-ЛУ, № 270-ЛУ, № 269-ЛУ та застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів до ВАТ НВФ «Луганські акумулятори»на загальну суму 51 000 грн.
Відповідач в добровільному порядку штрафні санкції не сплатив.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка згідно ч.2 ст.6 Закону здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Повноваження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регламентуються ст. 8 Закону, серед яких, зокрема, здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з ч.1 ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” регулярною інформацією про емітента визнається річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Відповідно п. 1 глави 7 розділу V Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 5, 6, 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - штраф у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - штраф у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - штраф у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що накладені на відповідача штрафні санкції в сумі 51000 грн. є обґрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають стягненню.
Наявність порушення підтверджується постановами про порушення справ про правопорушення на ринку цінних паперів від 16.06.2011, актами про правопорушення на ринку цінних паперів, постановами про розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів, постановами № 271-ЛУ, № 270-ЛУ, № 269-ЛУ від 08.07.2011 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор та позивач звільнені від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства науково-виробничої фірми «Луганські акумулятори»про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави в розмірі 51000 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства науково-виробничої фірми «Луганські акумулятори»(91047, м.Луганськ, вул.Оборонна,91, код ЄДРПОУ 05758948) суму штрафних санкцій у розмірі 51000 грн.(пятдесят одна тисяча гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31115106700006 в ГУ ДКУ у Луганській області за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», МФО 804013, код 24046582, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 30 січня 2012 року.
Суддя І.А. Гончарова