КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття провадження у справі щодо частини позовних вимог
20 жовтня 2011 року Справа № 1170/2а-2914/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді МогиланС.В., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Приватного підприємства «Колос Кіровоградщини2009», 25013, м.Кіровоград, вул. Соціалістична, 67
до відповідача: Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції, 25009, м.Кіровоград, вул.Глінки, 2
про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій, акту перевірки та податкового повідомлення-рішення,
за участю:
секретаря судового засідання Канюки І.І.,
представників:
позивача Усатенка Ю.Ю.,
відповідача Бобуха С.А.,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Колос Кіровоградщини2009»звернулося з позовом до Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0013251520 від 07.07.2011 р., яким збільшено суму грошового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 325068,81 грн., в тому числі 260055,05 грн. за основним платежем та 65013,76 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами). Свій позов позивач мотивує тим, що перевірка проведена з порушенням вимог чинного податкового законодавства.
В подальшому позивачем позовні вимоги викладені в наступній новій редакції:
- визнати неправомірним і скасувати наказ начальника Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції №497 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки»від 12.03.2011 року;
- визнати неправомірними дії Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції по проведенню перевірки ПП «Колос Кіровоградщини 2009»без вручення копії наказу про проведення перевірки, повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки;
- визнати неправомірним і скасувати акт №173/1520/36793511 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Колос Кіровоградщини 2009»з питань повноти декларування та сплати податкових зобовязань з податку на додану вартість за період з 01.06.2010 по 30.11.2010 року»;
- визнати неправомірним невиконання Кіровоградською обєднаною державною податковою інспекцією обовязку по врученню ПП «Колос Кіровоградщини 2009»копії акту №173/1520/36793511;
- визнати неправомірними дії Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції по направленню ПП «Колос Кіровоградщини 2009»податкового повідомлення-рішення №0013251520 від 07.07.2011 року без додержання порядку і строків встановлених ст.86 ПК України та без розрахунку податкового зобовязання і штрафних (фінансових) санкцій;
- визнати неправомірним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0013251520 від 07.07.2011 року про нарахування податку і штрафних санкцій.
Як встановлено з матеріалів справи, Кіровоградською обєднаною державною податковою інспекцією проведено документальну позапланову невиїзну перевірку позивача з питань повноти декларування та сплати податкових зобовязань з податку на додану вартість за період з 01.06.2010 по 30.11.2010 року, за наслідками якої складено акт №173/1520/36793511 від 25.03.2011 р., де висновками є заниження податкового зобовязання з ПДВ в сумі 260055,05 грн.
Відповідно до ч. 2 п. 3 Р.І Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 року №984 та зареєстрованого в Мінюсті 12.01.2011 року за №34/18772, акт це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Згідно п. 1 Р. ІІ даного Порядку, акт (довідка) документальної перевірки складається з чотирьох частин: вступної, загальних положень, описової частини та висновку.
Як вбачається з системного аналізу норм Порядку, акт перевірки є лише засобом документування перевірочних дій і не встановлює відповідальності для осіб, які допустили недоліки або порушення, встановлені під час проведення перевірки, а тому не може бути обєктом оскарження в суді. Обєктом оскарження є юридичні наслідки, що безпосередньо випливають з результатів перевірки.
В позові позивач просить суд визнати протиправними дії Кіровоградської ОДПІ щодо проведення перевірки та складання акту за її наслідками, що мотивується ним обставинами викладеними в акті, що по суті є його оскарженням.
У відповідності до п. 7 Р. ІV Порядку, за результатами розгляду керівником органу державної податкової служби (його заступником) акта перевірки, заперечень посадових осіб платника податків або його законних представників та інших матеріалів перевірки, у терміни та порядку, встановлені Кодексом, приймаються відповідні податкові повідомлення-рішення.
З огляду на те, що сам по собі акт перевірки не має для платників податків ніяких наслідків, які настають у звязку з прийняттям податковим органом на підставі акту перевірки відповідного рішення, суд вважає, що акти податкових перевірок не можуть бути предметом спору в суді оскільки ці документи не мають обовязкового характеру, а викладені в них обставини можуть бути лише підставою для застосування керівником податкового органу чи його заступником відповідних заходів.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а тому суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи із наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту, що узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною в листі №1619/10/13-09 від 30.11.2009 року.
З огляду на вищевикладене, аналіз правомірності акту перевірки, як випливає з системного аналізу статей 105, 162, 171 КАС України, може мати місце лише у випадку оскарження нормативно-правових актів, що узгоджується з позицією Верховного Суду України висловленою в постанові від 08.12.2009 р. №09/235.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вищевказані позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись п. 2 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Закрити провадження у справі №1170/2-а-2914/11 в частині позовних вимог про визнання неправомірними дій Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції по проведенню перевірки ПП «Колос Кіровоградщини 2009»без вручення копії наказу про проведення перевірки, повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки, а також в частині позовних вимог про визнання неправомірним і скасування акту №173/1520/36793511 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Колос Кіровоградщини 2009»з питань повноти декларування та сплати податкових зобовязань з податку на додану вартість за період з 01.06.2010 по 30.11.2010 року».
2. Розяснити позивачу, що повторне звернення з цими самими позовними вимогами не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду С.В. Могилан