Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2012 р. справа № 2а/0570/729/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді <Довідник >
при секретаріЗикун Ю.В.
за участю прокурора Новосельцевої О.М., представника позивача Єфімової С.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена Транс» про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор ( далі «прокурор») звернувся до суду з позовною заявою в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі «позивач» або «Інспекія» ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена Транс» ( далі «відповідач» або «ТОВ «Арена Транс») про стягнення фінансових санкцій. Позов обґрунтований тим, що 14.09.2011, 23.09.2011, 29.09.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведенні перевірок ТОВ «Арена Транс» встановлено порушення Закону України «Про автомобільний транспорт» при здійсненні діяльності з надання послуг з пасажирських перевезень. За наслідками перевірки Інспекцією були складені акти та винесені постанови про застосування до ТОВ «Арена Транс» фінансових санкцій в розмірі 8500 гривень. До теперішнього часу сума штрафних санкцій не сплачена, тому позивач просить стягнути на користь держбюджету фінансові санкції у розмірі 8500 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просили суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не прибув і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
На підставі п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Відповідно до ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.
Відповідно до «Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, в редакції постанови від 31 березня 2010 року №287 (далі Положення), позивач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.
Згідно з п. 4 Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п. 8 Положення Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.
З наведеного випливає, що територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як органи державної виконавчої влади у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Арена Транс» зареєстровано в якості юридичної особи 09.06.2011, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 19.01.2012.
Відповідно до ст.6 Закону України від 5 квітня 2001 року №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі Закон №2344-III) державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Статтею 39 Закону №2344-III передбачене, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
14.09.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області за адресою м.Донецьк, пр.-т Київський, зуп. «18 лікарня» проведено перевірку транспортного засобу «Mercedes-Benz», що належить «Арена-Транс», про що складено акт № 027448 від 14.09.2011, яким встановлені наступні порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений ст..39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме ліцензійна картка, паспорт маршруту, поліс обовязкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті на пасажирів (а.с.7).
10.10.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 143257, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до ТОВ «Арена Транс» застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн. (а.с.8).
23.09.2011 позивачем за адресою м.Димитрів, район «АТБ», проведено перевірку транспортного засобу Volkswagen LT46, що належить «Арена-Транс», що підтверджується актом перевірки № 027458 від 23.09.2011 яким встановлені наступні порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений ст..39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме поліс обовязкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті на пасажирів та паспорт маршруту (а.с.12).
На підставі вищезазначеного акту, 17.10.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 143266, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до ТОВ «Арена Транс» застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн.(а.с.13).
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області 29.09.2011 за адресою м.Добропілля «Автостанція» проведено перевірку транспортного засобу «Mercedes-Benz», що належить «Арена-Транс», що підтверджується актом перевірки № 027454 від 29.09.2011, яким встановлені наступні порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений ст..39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме паспорт маршруту та поліс обовязкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті на пасажирів (а.с.19).
24.10.2011 на підставі акту перевірки № 027454 від 29.09.2011 позивачем винесена постанова № 143282, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до ТОВ «Арена Транс» застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн.(а.с.20).
29.09.2011 позивачем проведено перевірку транспортного засобу Volkswagen LT35, що належить «Арена-Транс» за місцем проведення а/д Александрівка-Красноармійськ-Константинопіль, 53 км. позивачем проведено перевірку транспортного засобу Volkswagen LT35, що належить «Арена-Транс», про що 29.09.2011 складено акт № 027404 яким встановлені наступні порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений ст..39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме паспорт маршруту та поліс обовязкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті на пасажирів (а.с.24).
На підставі чого, 24.10.2011 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 143284, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до ТОВ «Арена Транс» застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн.(а.с.25).
Актом перевірки від 29.09.2011 № 027386, який складено на підставі перевірки за місцем проведення а/д Александрівка-Красноармійськ-Константинопіль,53 км. транспортного засобу «Mercedes-Benz 412 РЕ», що належить «Арена-Транс» встановлені наступні порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений ст..39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме паспорт маршруту та поліс обовязкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті на пасажирів (а.с.30).
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області 24.10.2011 року винесена постанова № 143285, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до ТОВ «Арена Транс» застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн.
Згідно п. 2 Положення Головавтотрансінспекція у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, цим Положенням та наказами Мінтрансзв'язку.
У відповідності до ст. 6 Закону №2344-III урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, зокрема, здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно ст. 60 Закону №2344-III від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до вимог ст. 39 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;.
Відповідальність за вказані порушення передбачена ст. 60 Закону №2344-III, а саме за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
З урахуванням встановлених обставин у справі суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена Транс» про стягнення фінансових санкцій підлягають задоволенню.
Питання розподілу судових витрат слід вирішити у відповідності до ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 8-11; 17-20; 69-72; 86; 94; 158-164; 167; 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
адміністративний позов Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена Транс» про стягнення фінансових санкцій задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена Транс» (83069, м.Донецьк, вул.Кленова,52, код ЄДРПОУ 37719769) на користь державного бюджету м. Донецька, ГУДК Донецької області р/р 31112106700002, МФО 834016, ОКПО 239977045, код 21081100 фінансові санкції у сумі 8500 (вісім тисяч пятсот) гривень.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судому засіданні в присутності сторін 31 січня 2012 року.
Повний текст постанови складений 03 лютого 2012 року.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Циганенко А.І.