Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2012 р. справа № 2а/0570/23716/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 09:30 год
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді <Довідник >
при секретарі< Призвище секретаря >
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Савченко С.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Торезі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 9700,20 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, державна податкова інспекція у м. Торезі звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 9700,20 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 9700,20 грн.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо, стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Згідно з п.2 ч. 5 зазначеної статті, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Відповідач отримав копію ухвали про відкриття провадження 6.12.11р. У передбачений законодавством строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову відповідач не надав.
Відповідач - ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, знаходиться на податковому обліку в державній податковій інспекції у м. Торезі з 19.09.1997 року.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ( далі Закон № 265).
Податковим органом була проведена документальна планова, виїзна перевірка з питань дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України « Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за період з 01.07.2008 по 31.12.2010 року, за наслідками якої був складений акт 30.06.2011 року за № 524/17-2/НОМЕР_1.
Вищенаведеним актом перевірки встановлені наступні порушення:
-п.9 ст. 3 Закону № 265, в частині виконання щоденного друкування фіскальних звітних чеків у кількості 8 штук; встановлено зберігання фіскальних звітних чеків кількості 3 штук;
-п.12 статті 3, статті 6 Закону № 265, встановлено порушення порядку ведення, встановленому законодавством, обліку товарних запасів за місцем реалізації, а саме здійснюється реалізація товарів, які не обліковані у встановленому порядку на загальну суму 2980,10 грн.
Відповідно до пункту 9, 12 статті 3 Закону № 265, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Відповідно до п.4 статті 17 Закону № 265, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання;.
Статтею 6 Закону України № 265, встановлено, що облік товарних запасів фізичною особою - підприємцем ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Статтею 20 Закону № 265, встановлено, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі акту перевірки податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000322320 від 14.07.2011 р., яким визначено податкове зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9700,20 грн., яке відправлено поштою з повідомленням про вручення, яке отримано 16.07.2011 року.
Таким чином, за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 обліковується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9700,20 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов державної податкової інспекції у м. Торезі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 9700,20 грн. на користь бюджету на р/р 31110104700084, код платежу 3021080900, банк отримувач УДК в Донецькій області, МФО 834016, код ОКПО 34687305.
Постанова прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Савченко С. В.