Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
про відмову у вжитті заходів забезпечення адміністративного позову
07 жовтня 2011 року Справа № 2а/0370/2705/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Ковальчука В.Д.,
при секретарі судового засідання Курбаю О.В.,
за участю представника позивача Козіброди І. А.,
представника відповідача Чернацької О. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансбуд-Сервіс" до першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про зобовязання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Трансбуд-Сервіс" (ТзОВ "Трансбуд-Сервіс") звернулося з адміністративним позовом до першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції (перший ВДВС Луцького міського управління юстиції) про зобовязання вчинити дії.
Одночасно позивачем заявлено клопотання про забезпечення даного адміністративного позову шляхом зупинення реалізації майна ТзОВ "Трансбуд-Сервіс" вул. Чернишевського, 5, м. Луцьк, Волинська область, 43021, ЄДРПОУ 34524196, що здійснюється першим ВДВС Луцького міського управління юстиції до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Дане клопотання мотивоване тим, що здійснення реалізації майна ТзОВ "Трансбуд-Сервіс" завдасть шкоди правам, свободам та інтересам позивача, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат по поверненню відчуженого майна.
Представник позивача клопотання підтримала.
Представник відповідача клопотання позивача не визнала та у звязку з відсутністю підстав просила відмовити у забезпеченні клопотання.
Розглянувши клопотання, заслухавши думку представника позивача та представника відповідача, суд приходить до висновку, що клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Згідно із частиною 3 статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняє дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд в порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
При розгляді клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову судом не встановлено та позивачем не наведено очевидних підстав, які б свідчили, що при не забезпеченні позову існує небезпека заподіяння шкоди правам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також не встановлено очевидних підстав, які б свідчили про протиправність рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову є необґрунтованим, а тому у його задоволенні слід відмовити.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 117,118 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову відмовити.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий В.Д. Ковальчук