Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2011 року <год:хв >Справа № 2а/0370/2279/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до Обєднання підприємств громадського харчування про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області (далі - Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області) звернулося з позовом до Обєднання підприємств громадського харчування про стягнення фінансових санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході фактичної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, а саме: кафе-бару, розташованого за адресою: смт.Любешів, вул.Незалежності,54, що належить суб'єкту господарювання Обєднанню підприємств громадського харчування, було встановлено факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером таких тютюнових виробів.
Порушення зафіксоване в акті перевірки №99/32-02/05384181 від 13.05.2011 року, на підставі якого позивачем, в межах його повноважень, було прийнято рішення №031052-32 від 22.06.2011 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн. Відповідачем не було вжито заходів для погашення фінансової санкції, а тому позивач просить стягнути суму штрафу в примусовому порядку.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що Обєднання підприємств громадського харчування зареєстроване як юридична особа Любешівською районною державною адміністрацією 05.04.1995 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №788917.
12.05.2011року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області було проведено перевірку кафе-бару, розташованого за адресою: смт.Любешів, вул.Незалежності,54, що належить суб'єкту господарювання Обєднанню підприємств громадського харчування, з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. В ході перевірки було встановлено факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером таких тютюнових виробів. Зокрема, перевіркою встановлено, що контрольним закупом під час перевірки придбано 1 пачку сигарет з фільтром L&M Blue Label за роздрібною ціною 8,95 грн., хоча на споживчій упаковці даних тютюнових виробів виробником нанесено максимальну роздрібну ціну 8,75 грн.
За наслідками проведеної перевірки складено акт №99/32-02/05384181 від 13.05.2011 року, у висновку якого зазначено порушення відповідачем вимог статті 11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Згідно зі ст.11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
Частиною 1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до абз.14 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером таких тютюнових виробів, передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків товару, але не менше 1000 гривень.
22 червня 2011 року начальником РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області прийнято рішення №031052-32 про застосування фінансових санкцій, згідно якого до відповідача у відповідності до абзацу 14 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером таких тютюнових виробів, копія якого із супровідним листом про розяснення порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій була вручена відповідачу 27.06.2011 року.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним.
Відповідно до частини пятої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Аналізуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про підставність позовних вимог позивача про стягнення з Обєднання підприємств громадського харчування 1000 грн. фінансової санкції відповідно до прийнятого рішення.
Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. Отже, постанова підлягає до негайного виконання.
Керуючись ст.ст.158-163, 183-2, 186, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Обєднання підприємств громадського харчування на користь держави заборгованість по фінансових санкціях в сумі 1000 (одна тисяча) грн.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій