Постанова № 21407669, 09.11.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2011
Номер справи
2а/0470/10683/11
Номер документу
21407669
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

09.11.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/10683/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юркова Е.О. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з вимогою: стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1000грн. (одна тисяча гривень 00 коп.) до державного бюджету: код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 24244847, р/р 31112106700008, МФО 805012.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскільки ФОП ОСОБА_1 допущено порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами і доповненнями) а саме, встановлено факт роздрібної торгівлі за цінами нижчими від встановлених мінімально-роздрібних цін постановою КМУ № 957 від 31.10.08 р. (зі змінами та доповненнями), що стало спричиненням застосування до нього фінансової санкції у вигляді штрафу в сумі 1000,00 гривень.

Представник позивача в судове засідання не прибув, до суду надійшло клопотання від Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області з проханням розглянути справу без участі позивача, позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили позов задовольнити.

Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстраційний номер фізичної особи-підприємця НОМЕР_2.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», до системи органів державної податкової служби віднесено ДПА України, державні податкові адміністрації в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції, згідно п.1 ст. 8 цього Закону, на ДПА України, серед інших, покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, відповідно до Положення про регіональне управління, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 71 від 10.02.2007 р., є територіальним органом Департаменту, та функціонує у складі ДПА в Дніпропетровській області. До функцій регіонального управління Департаменту, відповідно до розділу 3 Положення, належить організація та безпосередня участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосування у випадках, передбачених законом, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства у даних правовідносинах, звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Таким чином, повноваження Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Дніпропетровській області на проведення відповідних контрольних заходів, встановлені законом.

15.12.2010 р., на виконання наданих податковому органу повноважень, згідно направлення № 469 від 14.12.2010 p., фахівцями Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області проведено перевірку павільону за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, 24а/200, який належить ФОП ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1, Свідоцтво про державну реєстрацію від 24 січня 2003 року № НОМЕР_3) про що складено акт перевірки від 15 грудня 2010 року № 470/32/НОМЕР_1.

У ході проведення перевірки, виявлено порушення ст. 18 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами та доповненнями) (далі - Закон України № 481/95-ВР) а саме:

- факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімально-роздрібних цін постановою КМУ № 957 від 30.10.08р. (зі змінами та доповненнями) (стр. 2 акту перевірки, який мається в матеріалах справи).

Перевірка здійсненна в присутності Фізичної особі-підприємця ОСОБА_1, який в свою чергу підписав акт перевірки. В ході перевірки зауважень не надходило.

Згідно з абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.95 (із змінами та доповненнями) до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, нижчими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень;

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 "Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України ""Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" та на підставі акту перевірки, регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Дніпропетровській області винесено рішення № 040765 від 11.01.2011р., яким застосовано до ФОП ОСОБА_1 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 1000,00 гривень.

Рішення про застосування фінансових санкцій від 11.01.2011р. №040765 надіслано поштою з повідомленням та супровідним листом від 11.01.2011р.№66/10/32-130

22 лютого 2011р. складено Акт про невручення рішення про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1

У день складення цього акту а саме 22.02.2011 р. рішення про застосування фінансових санкцій від 11.01.11р.№040765 розміщене на дошці оголошень, яка встановлена, у місці доступному для огляду в приміщенні будинку РУ Департаменту САТ ДПА України в Дніпропетровській області, за адресою: м. Дніпропетровськ вул.Сімферопільська,17.

Інформація про виконання від ФОП ОСОБА_1 вищевказаного рішення про застосування фінансових санкцій до РУ Департаменту САТ ДПА України у Дніпропетровській області у встановлені строки не надійшло.

Слід зазначити, що підставою застосування адміністративно - господарських санкцій є виключно правопорушення, якого припустився суб'єкт господарювання.

Згідно ст. 5 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що підприємство - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з митою досягнення економічних і соціальних результатів на одержання прибутку.

Суб'єктами господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення, нести відповідальність передбачену Законом України № 481/95-ВР.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, підтверджується матеріалами справи та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

На підставі викладеного, ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з вимогою: стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1000грн. (одна тисяча гривень 00 коп.) до державного бюджету: код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 24244847, р/р 31112106700008, МФО 805012.

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >Е.О. Юрков

< Текст >