20.10.2011< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 28 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/11051/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіВрони О. В. <Текст > при секретаріГудим І.В. за участю: представника позивача - Бойченюка К.В. < ПІБ Представників ><Текст > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЛО" до Державної податкової інспекції м.Сімферополь Автономної Республіки Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ВСТАНОВИВ: До суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Алло» про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 17.08.2011р. № 0012701503, Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим, яким до товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЛО» (49044 м. Дніпропетровськ, вул. Барикадна, 15-А, і.к. 30012848) застосовано штрафні санкції за порушення строку подання декларації з податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування у сумі 170,00 грн. (сто сімдесят гривень, 00 коп.). Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем було винесене податкове повідомлення-рішення згідно із яким до позивача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 170,00 грн. на підставі п.120.1 ст.120 Податкового Кодексу України. Позивач вважає податкове повідомлення-рішення таким, що суперечать нормам законодавства, оскільки відповідно до п. 7 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Так, як порушення податкового законодавства з боку позивача зі спливом строку на подання вказаної податкової звітності, виникло 11.05.2011р. то до позивача мала бути застосована штрафна (фінансова) санкція у сумі одна гривня. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Відповідач в судове засідання не зявився, надавши заперечення на позовну заяву в яких зазначив, що під час перевірки було встановлено порушення позивачем п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 Податкового Кодексу України, а саме податкова декларація подана з порушенням встановлених строків. За наслідками встановлених порушень податковою інспекцією було правомірно винесено податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій передбачених п.120.1 ст.120 Податкового Кодексу України.
Заслухавши пояснення представників позивача, розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією в м.Сімферополь Автономної Республіки Крим була здійснена камеральна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю «Алло» з питань своєчасності подання податкової звітності
За результатами перевірки був складений акт перевірки № 9908/15-3/26225707, від 11 серпня 2011 року.
В ході проведення перевірки відповідачем було встановлено порушення позивачем п.49.18 ст.49 Податкового Кодексу України, яким встановлено строк подання податкової звітності за податковий період, що дорівнює календарному кварталу (40 днів після закінчення податкового періоду). Так позивачем не було подано декларацію з податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування за І квартал 2011р. у передбачені законодавством граничні терміни, тобто до 10.05.2011р., (декларація надана 09.08.2011р.).
На підставі акту перевірки відповідно до п. 120.1. ст. 120 Податкового Кодексу України «17» серпня 2011р. Державною податковою інспекцією в м. Сімферополь було винесено податкове повідомлення-рішення № 0012701503, яким до ТОВ «АЛЛО» було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 170,00 грн.
Суд вважає, що прийняте податкове повідомлення-рішення є неправомірним з огляду на наступне.
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно до пп. 54.3.1 п.54.3 ст.54 ПКУ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Пункт 120.1 ст.120 Податкового Кодексу України встановлює, що за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) податкової звітності тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Проте суд зазначає, що у відповідності до п.7 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставив межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України
Як було встановлено, порушення позивачем п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України за неподання податкової декларації за І квартал 2011р., виникло з 11.05.2011р., тобто в межах передбаченого п. 7 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України строку.
Таким чином, за вчинення вказаного порушення податкового законодавства до позивача повинна була бути застосована штрафна (фінансова) санкція у сумі 1 (одна) грн., на підставі п.7 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України.
З урахуванням викладеного, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст.158- 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Алло» до Державної податкової інспекції в м.Сімферополь Автономної Республіки Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 17.08.2011р. № 0012701503, винесене Державною податковою інспекцією у м.Сімферополі Автономної Республіки Крим, яким до товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЛО» (49044 м.Дніпропетровськ, вул. Барикадна, 15-А, і.к. 30012848) застосовано штрафні санкції за порушення строку подання декларації з податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування у сумі 170,00 грн. (сто сімдесят гривень, 00 коп.).
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Алло» судовий збір в розмірі 3,40 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.
Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 03 жовтня 2011 року.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.В. Врона
< Текст >