Постанова № 21404038, 18.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.01.2012
Номер справи
2а-12850/11/0170/18
Номер документу
21404038
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

м. Сімферополь

18 січня 2012 р. (14:30 год.) Справа №2а-12850/11/0170/18 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Міпан"

про стягнення

представники сторін: не з'явились.

Суть спору: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Міпан" про стягнення заборгованості у сумі 549295, 21 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.10.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.

У судове засідання представник позивача не з’явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

У судове засідання представник відповідача не з'явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, будь-яких клопотань до суду не надіслав.

Суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін на підставі наявних в справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті та позивачем надіслано клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 13.09.1991 р. проведено державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Міпан", що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 22.08.2011 р.

Відповідач є платником податку на додану вартість за індивідуальним податковим номером 165069701120.

У товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Міпан" станом на 15.01.2012 є заборгованість з податку на додану вартість та штрафних (фінансових) санкцій у сумі 549295, 21 грн.

28.03.2005 ДПІ в м. Ялта АРК проведена планова комплексна документальна перевірка ТОВ "Міпан" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.04р. пд 31.12.04р. Перевіркою встановлені порушення п. п. 7. 4. 5, п. 7. 4, ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, в результаті чого занижено податок на додану вартість за 2004р. в розмірі 366213,00 грн. За результатами перевірки складений акт №61/23-1/16506977 від 28.03.2005р., та прийняте податкове повідомлення-рішення №0001892301/0 від 31.03.2005 на суму 5493200 грн. (податкове зобов'язання з ПДВ в сумі 366213,00 грн. та штрафні санкції у розмірі 183107,00 грн.). Податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 31.03.2005р.

Відповідачем у Господарському суді АРК зазначене податкове повідомлення-рішення було оскаржено. Так, рішенням ГС АР Крим позов відповідача про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0001892301/0 від 31.03.2005 на суму 549320,00 грн. було задоволено. ДПІ в м. Ялта була подана апеляційна скарга, яка постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 05.12.2005р. задоволена частково. ДПІ в м. Ялта була подана касаційна скарга, яка постановою Вищого господарського суду України від 27.04.2010р. задоволена частково та справу було направлено на новий розгляд до Севастопольського апеляційного господарського суду. Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 15.09.2010р. апеляційна скарга ДПІ в м. Ялта АРК була задоволена частково. Рішення ГС АРК від 12.07.2005р. у справі №2-25/7032 було скасовано, а провадження по справі припинено.

Після вирішення цієї справи, 09.03.2011 року на адресу відповідача була надіслана вимога № 103 на загальну суму у розмірі 549295,21 грн., та отримана ним 14.04.11р. згідно поштового повідомлення.

Таким чином, загальна сума заборгованості у розмірі 549295, 21 грн. відповідачем не сплачена, що свідчить про невиконання вказаним суб'єктом господарювання зобов'язання перед бюджетом.

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, чинному на момент виникнення спірних правовідносин, платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, чинному на момент виникнення спірних правовідносин (далі по тексту –Закон № 2181) було передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування”було встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету на час виникнення спірних правовідносин Було врегульовано Законом України “Про податок на додану вартість”, який втратив чинність 01.01.2011 року з дня набрання чинності Податковим кодексом України.

Відповідальність платників податків за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету було встановлено пунктом 10.2 статті 10 Закону України “Про податок на додану вартість”№168 від 03.04.1997р. (далі-Занок України №168), чинному на момент виникнення спірних правовідносин.

Згідно з п.п. 7.4.5. п. 7.4 ст. 7 Закону України не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг). У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Так, згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення

Згідно з п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.41.5. ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів протиправності податкового повідомлення-рішення або сплати заборгованості в сумі 549295, 21 грн., позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Міпан" (98650, АР Крим, м. Ялта, смт. Масандра, вул. Винороба Єгорова, буд. 3) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 549295,21 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ "Міпан", на р/р 31110029700039, ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, код платежу 14010100, ОКПО 34740850.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                         Панов О.І.