Рішення № 21299602, 06.02.2012, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
06.02.2012
Номер справи
5004/2430/11
Номер документу
21299602
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" січня 2012 р.

Справа № 5004/2430/11 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сальве"

до відповідача: Камінь-Каширської центральної районної лікарні

третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженю відповідальністю "Волиньфарм"

про скасування рішення конкурсної комісії та зобов'язання вчинити дії

Суддя: Дем'як В.М.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 (дор. Від 01.01.2011р.), Монець Т.О. виконавчий директор (наказ № 183 від 30.09.2008р.)

від відповідача: ОСОБА_2 за дов. №1079 від 09.01.2011р.

від третьої особи: Шайко С.П. - директор, ОСОБА_3 - за дов. від 03.10.2011р.

Суть спору: позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Сальве" звернувся з позовом до Камінь - Каширської центральної районної лікарні, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Волиньфарм" та просив скасувати рішення конкурсної комісії Камінь Каширської ЦРЛ, викладене у протоколі засідання від 07.11.2011р. щодо визнання конкурсу таким, що не відбувся; зобовязати конкурсну комісію Камінь Каширської ЦРЛ визначити переможця конкурсу на підставі поданих ТОВ «Сальве» документів і конкурсних пропозицій.

19.01.2012р. позивач на адресу суду подав письмову заяву про уточнення позовних вимог відповідно до змісту якої просить :

1.Скасувати рішення конкурсної комісії Камінь-Каширської ЦРЛ, викладене у Протоколі засідання від 07.11.2011 року, щодо визнання конкурсу таким що не відбувся.

2.Зобов'язати конкурсну комісію вирішити питання про допуск до участі у конкурсі претендентів, відповідно до повноти й відповідності законодавству поданих ними на засідання конкурсної комісії від 07.11.11 року, документів.

3. Зобов'язати конкурсну комісію визначити переможця конкурсу на право оренди не житлового приміщення, розташованого в фойє на першому поверсі поліклініки Камінь- Каширської ЦРЛ площею 19,0 м. кв., для облаштування аптечного пункту.

В судовому засіданні представник позивача подану заяву підтримав.

Оскільки заява про уточнення позовних вимог на суперечить змісту ст.22 ГПК України та подана із дотриманням процесуального порядку для її подачі, суд дійшов висновку про її задоволення.

В підтвердження заявленого позову посилається на те, що визнання комісією конкурсу таким, що не відбувся за відображених у Протоколі підстав не відповідає затвердженому Порядку, оскільки, відповідно до п.3.17 є вичерпний перелік підстав за яких конкурс визнається таким, що не відбувся:

-участь у конкурсі (явки) менше ніж двох осіб;

наявності рішення суду про анулювання результатів конкурсу;

-відмова переможця від укладення договору оренди.

За доводами позивача ТзОВ „Сальве", як учасник конкурсу, в повному обсязі виконано передбачені законами вимоги, щодо кількості й якості поданих документів та оплаті експертного висновку, а тому відповідно до Закону України „Про оренду державного й комунального майна", Порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міст і сіл району, затвердженого рішенням районної ради від 29.07.2011 року № 10/5, конкурсна комісія повинна була продовжити конкурс та зазначити його переможця .

В обґрунтування позовних вимог позивач подав Порядок проведення конкурсу, затверджений рішенням районної ради від 29.07.2011р. за № 10/5, лист № 530 від 05.07.2011р., договір про проведення оцінки № 161 від 27.07.2011р., акт приймання передачі виконаних робіт (наданих послуг) № 161, висновок про вартість майна, лист від 07.11.2011р., протокол № 1 засідання конкурсної комісії від 07.11.2011р.

Відповідач у письмових поясненнях по суті заявлених позовних вимог та представник в судовому засіданні зазначає, що дійсно підстави для визнання конкурсу таким, що не відбувся у п.3.17 Порядку проведення конкурсу є вичерпним і підстав для прийняття рішення про оголошення конкурсу таким, що не відбувся формально не було.

Разом з тим, враховуючи ту обставину, що обома учасниками конкурсу на порушення вимог п. 2.3 п.п «г» Порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району, затвердженого рішенням Камінь-Каширської районної ради від 29.07.2011 року № 10/5 не було подано всі необхідні матеріали на розгляд конкурсної комісії, а саме серед поданих документів відсутній документ про внесення суми застави в розмірі 30 % початкового розміру орендної плати за предмет оренди, а тому учасників не було допущено до участі в конкурсі (п.2.4 Порядку), та визнано конкурс на право оренди нежитлового приміщення райлікарні, розташованого в фойє на першому поверсі поліклініки Камінь - Каширської ЦРЛ площею 19,0 м. кв. таким що не відбувся в зв'язку з невнесенням учасниками конкурсу суми застави в розмірі 30% початкового розміру орендної плати за об'єкт оренди.

Відповідно до Постановою КМУ від 10 серпня 1995 р. N 629 „ Про затвердження Методики оцінки вартості об'єктів оренди, Порядку викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядку надання в кредит орендареві коштів та цінних паперів послуги з проведення незалежної оцінки об'єкта оренди (активів, що входять до складу об'єкта оренди) та аудиторської перевірки об'єкта оренди оплачує орендар, що вірно зазначено представниками ТзОВ „Сальве". Разом з тим, за доводами відповідача у даному випадку існує протиріччя в законі, оскільки відповідно до абзацу 2 п.2 Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженої Постановою КМУ від 10 серпня 1995 р. N 629 оцінка об'єктів оренди обов'язково проводиться перед укладенням договору оренди. А відповідно до ст.9 ч.4 абз. З Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та п.3.4 Положення про оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району, затвердженого рішенням Камінь-Каширської районної ради № 10/5 від 29.07.2011 року передача в оренду комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах. При цьому в оголошенні перед проведенням конкурсу необхідно вказати початковий розмір орендної плати (п.1.6 Порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району, затвердженого рішенням Камінь- Каширської районної ради № 10/5 від 29.07.2011р.), який відповідно до п.8 Методики розрахунку і порядку використання орендної плати за користування майном спільної власності територіальних громад міста і сіл району, затвердженої рішенням Камінь- Каширської районної ради № 10/5 від 29.07.2011 року визначається виходячи з вартості орендованого майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки. Тому сплата ТзОВ „Сальве" послуги з проведення незалежної оцінки об'єкта оренди передувала проведенню конкурсу саме з метою його проведення, і даний факт конкурсною комісією не ігнорувався, а був зазначений в рішенні комісії (сторінка 6 абзац 2).

Третя особа - ТзОВ "Волиньфарм" у поданому письмовому поясненні та представники в судовому засіданні позов вважають безпідставним та просять відмовити у його задоволенні. При цьому посилаються на таке.

Проведення оспорюваного конкурсу регулюється Порядком проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району, який затверджено рішенням Камінь-Каширської районної ради від 29.07.2011 р. №10/5 .

П..2.4. Порядку визначено: «Суб'єкти підприємницької діяльності допускаються до участі у конкурсі в разі подання документів, передбачених пунктом 2.3 цього Порядку, та внесення суми застави в розмірі 30 % початкового розміру орендної плати за об'єкт оренди - для юридичних осіб, 10 % - для фізичних осіб та неприбуткових організацій шляхом перерахування відповідних коштів на рахунок орендодавця».

Між тим, товариство зазначає, що дана вимога ні одним і учасників виконана не була, а отже у конкурсної комісії були відсутні підстави розпочинати проведення конкурсу і за таких обставин прийняте рішення щодо визнання конкурсу таким що не відбувся є правоміним.

Визначені Порядом документи для участі у конкурсі ТзОВ «Волиньфарм» були подані , що вбачається з протоколу конкурсної комісії. Подані документи були засвідчені печаткою учасника, а не в нотаріальному порядку, так як така вимога Орендодавцем не ставилася. ТзОВ «Волиньфарм» співпрацює з Камінь- Каширською ЦРЛ вже понад 10 років, дана співпраця полягає у забезпеченні лікарні медикаментами та виробами медичного призначення, ТзОВ «Волиньфарм» щорічно бере участь у процедурах державних закупівель, а відповідно постійно подає копії своїх установчих документів, завірених в нотаріальному порядку, також ТзОВ «Волиньфарм» орендує частину приміщення Камінь-Каширської ЦРЛ під аптечний пункт і зарекомендував себе як добросовісний орендар, який вчасно і в повному об'ємі сплачує орендні та інші платежі - тому подані установчі документи, завірені печаткою товариства не викликали у конкурсної комісії сумнівів у їх достовірності.

За доводами відповідача жоден з учасників не відповідав встановленим вимогам та не був допущений до участі у конкурсі, а конкурс, відповідно, визнаний конкурсною комісією таким, що не відбувся, що повністю відповідає вимогам чинного законодавства.

ТзОВ «Волиньфарм» вважає безпідставним посилання Позивача про те, що ТзОВ «Сальве» внесло заставу згідно вимог п.2.4 Порядку шляхом сплати 500 гривень на рахунок ПП ОСОБА_4 за проведення експертної оцінки частини приміщення поліклінічного відділення, площею 19 кв.м. і виготовлення висновку, оскільки підставою здійснення платежу є оплата робіт ПП ОСОБА_4 за проведення експертної оцінки зазначеного приміщення, а не виконання вимоги п.п. «г» п.2.3. Порядку - внесення застави для участі у конкурсі. Відповідно і призначення даного платежу є також зовсім іншим, ніж застава для участі у конкурсі. Також, заставні кошти мають бути внесені учасниками конкурсу на рахунок Орендодавця, що є вимогою Порядку. В даному випадку сума коштів у розмірі 500 грн. не була внесена на рахунок Орендодавця, а відповідно отримувач коштів також інший, ніж Камінь-Каширська ЦРЛ.

Крім того, проведення експертної оцінки регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1995 р. №629 «Про затвердження Методики оцінки вартості об'єктів оренди, Порядку викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядку надання в кредит орендареві коштів та цінних паперів» - далі Постанова №629 (копія додається), на яку посилається Позивач в своїй позовній заяві та конкурсна комісія в своєму протоколі №1 від 07.11.2011 року, остання здійснена Позивачем з власної ініціативи, хоча оплатити такі роботи мав би Орендодавець (згідно п.1.5. Порядку «Матеріально - технічне та організаційне забезпечення проведення конкурсу покладається на орендодавця»), а внесення суми застави - є прямим обов'язком потенційного учасника конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району. Тому ці два поняття не слід ототожнювати.

Третя особа звертає увагу на ту обставину, що згідно абзацу 3 пункту 19 Методики оцінки об'єктів оренди, затвердженої Постановою №629 «У разі передачі в оренду нерухомого майна, орендодавцем якого є орган, визначений в абзацах другому і третьому статті 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (а саме: підприємства, установи та організації - щодо нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію, та іншого окремого індивідуально визначеного майна) звіт про незалежну оцінку рецензується і за наявності позитивного загального висновку рецензента про відповідність такого звіту вимогам нормативно-правових актів з питань проведення оцінки висновок про вартість майна затверджується зазначеним орендодавцем». Однак, з матеріалів справи вбачається, що рецензування звіту про незалежну оцінку частини приміщення поліклінічного відділення Камінь-Каширської центральної районної лікарні не проводилося, а тому висновок про вартість майна не встановлений. У зв'язку з чим оцінка викликає сумніви, та свідчить про заниження вартості зазначеного майна. Відповідно, такий звіт не повинен був використовуватися Камінь-Каширською ЦРЛ для розрахунку орендної плати, так як це могло призвести до помилкового розрахунку, а саме до заниження розміру орендної плати за об'єкт оренди.

Дана обставина свідчить про неправомірність проведення такого конкурсу, оскільки конкурсною комісією було порушено вимоги чинного законодавства щодо проведення незалежної оцінки майна, що передасться в оренду.

За твердженням ТзОВ "ФВолиньфарм" оголошення про проведення Камінь-Каширською ЦРЛ конкурсу на право оренди, опубліковане в газеті «Полісся» від 01.10.2011 року, не відповідало вимогам п.1.6. Порядку, де передбачено, що крім іншої інформації, яка містилася в оголошені, необхідно було розмістити відомості про розрахунковий рахунок орендодавця. Однак, в поданому оголошенні такі відомості були відсутні.

Враховуючи вищевикладене просить відмовити ТзОВ «Сальве» в задоволенні позовних вимог повністю за їх безпідставністю.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, третьої особи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

01 жовтня 2011 року Камінь-Каширською районною лікарнею було розміщено оголошення про проведення конкурсу на право оренди нежитлового приміщення райлікарні, розташованого в фойє на першому поверсі поліклініки Камінь - Каширської ЦРЛ площею 19,0 м. кв. під облаштування приміщення для аптечного пункту та зазначено перелік документів, які необхідно подати учасникам для проведення конкурсу до 1 листопада 2011 року.

Після розміщення оголошення в газеті до конкурсної комісії райлікарні надійшли дві заяви на участь в конкурсі від наступних учасників:

ТзОВ „Сальве" - подано запечатаний пакет документів 31.10. 2011 року .;

ТзОВ „Волиньфарм" - подано 27.10.2011 року - заява про участь у конкурсі, копія статуту фірми „Волиньфарм" від 27 грудня 2006р., завірена печаткою фірми, та свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А 00 № 656769 від 21.02.1996 р., завірене печаткою фірми.

07 листопада 2011 року відбулось засідання конкурсної комісії для участі в якому зареєструвались наступні учасники :

Монець Тарас Олегович - виконавчий директор ТзОВ „Сальве", повноваження якого було підтверджено дорученням без номера від 11.10.2011 року. ОСОБА_1 - начальник юридичного відділу ТзОВ „Сальве", повноваження якого було підтверджено дорученням без номера від 30.09.2011 року. Шайко Станіслав Павлович - директор фірми „Волиньфарм", повноваження якого підтверджено п. 1.2.1 Статуту.

За результатами конкурсу, конкурсною комісією було прийнято й відображено у протоколі №1 від 07.11.2011р. рішення про визнання конкурсу на право оренди не житлового приміщення, розташованого в фойє на першому поверсі поліклініки Камінь-Каширської ЦРЛ площею 19,0 м.кв., для облаштування аптечного пункту таким що не відбувся у зв'язку із не допуском учасників до конкурсу по причині не сплати ними суми застави в розмірі 30% початкового розміру орендної плати ( а.с.27-28).

При прийнятті зазначеного рішення комісія виходила із того, що обома учасниками конкурсу на порушення вимог п. 2.3 п.п «г» Порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міста і сіл району, затвердженого рішенням Камінь-Каширської районної ради від 29.07.2011 року № 10/5 не подано всі необхідні матеріали на розгляд конкурсної комісії, а саме серед поданих документів відсутній документ про внесення суми застави в розмірі 30 % початкового розміру орендної плати за предмет оренди учасників не допущено до участі в конкурсі (п.2.4 Порядку).

Даючи правову оцінку оспорюваному рішенню суд дійшов висновку про те, що останнє прийняте з порушенням вимог закону, а тому підлягає скасуванню. При цьому суд виходів із такого.

Згідно Розясненням Президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 року № 01-5/35 „Про деякі питання практики вирішення спорів, повязаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів” з послідуючими змінами та доповненнями внесеними Розясненнями та рекомендаціями Президії Вищого господарського суду України та Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 26.03.2004р. № 01-8/534 «Про практику Верховного Суду України щодо застосування норм законодавства про підвідомчість справ господарським судам» господарські суди повинні враховувати, що відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Тому у випадках коли чинним законодавством України передбачено право суб'єкта підприємницької діяльності чи іншої юридичної особи оскаржити акт державного чи іншого органу, їх посадових осіб за підпорядкованістю, підприємство, установа, організація вправі на власний розсуд вирішувати питання про оскарження актів таких органів за підпорядкованістю чи про звернення до господарського суду з заявою про визнання акта недійсним. ( Постанова ВСУ №08/111 в справі № 3/506-А).

Як визначено судовою практикою, а саме на підставі розяснення президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 року № 02-5/35 (зі змінами і доповненнями внесеними на підставі рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 16.08.2002 року № 04-5/934І) підставами визнання акта недійсними є невідповідність його вимогам чинного законодавства та (або) визначений законом компетенції, органу який видав цей акт. Обовязковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у звязку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації.

Відповідно до ст.ч.6 ст.9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", порядок проведення конкурсу для об'єктів що перебувають у комунальній власності визначається органами місцевого самоврядування.

Порядком проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міст і сіл району, затвердженого рішенням районної ради від 29.07.2011 року № 10/5 - визначено:

відповідно до п.2.3. Порядку, для участі в конкурсі учасник конкурсу подає на розгляд конкурсної комісії такі матеріали:

заяву про оренду (заявку на участь у конкурсі);

відомості про учасника конкурсу;

копії установчих документів засвідчених в нотаріальному порядку.

учасники конкурсу подають (зобов'язання) пропозиції, щодо сплати орендної плати та додаткові зобов'язання щодо експлуатації об'єкта.

У Протоколі конкурсної комісії відображено, що на розгляд конкурсної комісії ТзОВ "Сальве" для участі у конкурсі було надано наступні нотаріально завірені документи:

-копію свідоцтва про державну реєстрацію серії А 01 № 152370 від 12.01.2009 р.,

-копію статуту від 16 грудня 2008 р.,

-копію довідки з ЄДРПОУ серії АА № 036141/33 від 10.01.2011р.,

-копію ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами серії АВ № 493949 від 13 жовтня 2009р.,

-копію свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100160288 серії НБ № 235356 від 25.01.2009 р.,

-копію довідки про взяття на облік платника податків від 12.08.2010 р. № 741,

- копію протоколу зборів учасників ТзОВ „Сальве" про обрання генерального директора, - копія паспорту генерального директора та ідентифікаційного коду,

-доручення від 11.10.2011 року на ім'я виконавчого директора Монця Т.О., та юриста Смоленського Д.П.,

-баланс товариства станом на 30 червня 2011р.( два примірники),

-звіт про фінансові результати за перше півріччя (два примірники),

-оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за 2010 р. (два примірники), оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за 2010 р. (два примірники). оригінали листа з відомостями про учасника конкурсу.

-лист Волинського відділення державного підприємства „ Державий центр з питань відновлення платоспроможності та банкрутства про те, що станом на 20.10.2011р. не порушувалось провадження у справі про банкрутство ТзОВ „Сальве".

-письмову конкурсну пропозицію щодо розміру орендної плати.

У протоколі конкурсної комісії відображено, що на розгляд конкурсної комісії, ТзОВ„Волиньфарм" для участі у конкурсі було надано наступні документи:

-заява про участь у конкурсі;

копія статуту фірми „Волиньфарм" від 27 грудня 2006р., завірена печаткою фірми;

-свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А 00 № 656769 від 21.02.1996 р., завірене печаткою фірми.

Статтею 11 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", визначено, що оцінка об'єкта оренди здійснюється за методикою, затвердженою Постановою КМУ від 10 серпня 1995 р. N 629 „Про затвердження Методики оцінки вартості об'єктів оренди, Порядку викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядку надання в кредит орендареві коштів та цінних паперів. Оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди. Відповідно до ч.2 ст. 19 Закону орендна плата, встановлена за відповідною методикою, застосовується як стартова під час визначення орендаря на конкурсних засадах.

Як вбачається із матеріалів справи до початку проведення конкурсу вимога Закону щодо оцінки об'єкта оренди була виконана належним чином, що підтверджується трьохстороннім договором № 161 від 27 липня 2011 року, за яким замовником проведення оцінки виступила Камінь-Каширська ЦРЛ, виконавцем ПП ОСОБА_4, платником ТзОВ „Сальве", як ініціатором конкурсу.

Як слідує із тексту протоколу засідання конкурсної комісії після оголошення конкурсною комісією пропозицій учасників конкурсу було встановлено, що одним з учасників конкурсу, ТзОВ „Волиньфарм", не дотримано вимог Порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міст і сіл району, затвердженого рішенням районної ради ви 29.07.2011 року № 10/5 та вимог чинного законодавства, а саме, не було надано до початку конкурсу на розгляд конкурсної комісії нотаріально засвідчених копій установчих документів; відомостей про учасника конкурсу; пропозиції, щодо сплати орендної плати та додаткових зобов'язання щодо експлуатації об'єкта.

За цих обставин, представниками учасника конкурсу ТзОВ „Сальве" було висловлено й відображено у протоколі вимогу про недопущення ТзОВ „Волиньфарм" до участі у конкурсі у зв'язку із порушенням Порядку проведення конкурсу на право складення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міст і сіл району, затвердженого рішенням районної ради від 29.07.2011 року № 10/5 та ненаданням необхідних документів.

Із протоколу засідання конкурсної комісії та пояснень представників сторін слідує, що представник ТзОВ „Волиньфарм" з даною пропозицією не погодився та запропонував визнати конкурс таким, що не відбувся для надання можливості підготувати необхідні документи на наступний раз відповідно до Порядку й вимог чинного законодавства. Додатково ТзОВ „Волиньфарм", було звернуто увагу конкурсної комісії на те, що жодним учасником не дотримано п.2.4. Порядку в частині внесення суми застави в розмірі 30% початкового розміру орендної плати за об'єкт оренди, що відповідно до ціни вказаної в оголошенні про проведення конкурсу становить 50 гривень.

Отже, при проведенні конкурсу на право оренди нежитлового приміщення під облаштування приміщення для аптечного пункту конкурсна комісія Камінь-Каширської ЦРЛ фактично прийняла документи від учасників конкурсу , дослідила подані учасниками документи та при цьому прийняла рішення про те, що конкурс на право оренди є таким, що не відбувся.

Між тим відповідно до п.3.17 Порядку проведення конкурсу на право складення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міст і сіл району, затвердженого рішенням районної ради від 29.07.2011 року № 10/5 перелік підстав за яких конкурс визнається таким, що не відбувся вичерпний , а саме у разі :

-участь у конкурсі (явки) менше ніж двох осіб;

-наявність рішення суду про анулювання результатів конкурсу;

-відмова переможця від укладення договору оренди.

Матеріалами засідання комісії та поясненнями представників сторін підтверджено про те, що умови за яких конкурс визнається таким, що не відбувся були відсутні.

Отже, комісія без достатніх правових підстав винесла рішення про визнання конкурсу таким , що не відбувся.

За таких обставин позовні вимоги про зобов'язання конкурсної комісії вирішити питання про допуск до участі у конкурсі претендентів, відповідно до повноти й відповідності законодавству поданих ними на засідання конкурсної комісії від 07.11.11 року, документів та визначення переможця конкурсу на право оренди не житлового приміщення, розташованого в фойє на першому поверсі поліклініки Камінь- Каширської ЦРЛ площею 19,0 м. кв., для облаштування аптечного пункту є підставними та такими , що ґрунтуються на приписах Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та Порядку проведення конкурсу на право складення договору оренди майна спільної власності територіальних громад міст і сіл району, затвердженого рішенням районної ради від 29.07.2011 року № 10/5 .

Враховуючи вищевикладене, позов ТзОВ "Сальве" про скасування рішення конкурсної комісії Камінь-Каширської ЦРЛ, викладене у Протоколі засідання від 07.11.2011 року, щодо визнання конкурсу таким що не відбувся; зобов'язання конкурсну комісію вирішити питання про допуск до участі у конкурсі претендентів, відповідно до повноти й відповідності законодавству поданих ними на засідання конкурсної комісії від 07.11.11 року, документів та зобов'язання конкурсної комісії визначити переможця конкурсу на право оренди не житлового приміщення, розташованого в фойє на першому поверсі поліклініки Камінь- Каширської ЦРЛ площею 19,0 м. кв., для облаштування аптечного пункту підлягають до задоволення в повному об'ємі..

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 11,16 Цивільного кодексу України, Законом України "Про оренду державного та комунального майна" ,ст.ст.82-85 Господарського процесуальнго кодесу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1.Позов задоволити.

2.Скасувати рішення конкурсної комісії Камінь-Каширської ЦРЛ, викладене у Протоколі засідання від 07.11.2011 року, щодо визнання конкурсу таким що не відбувся.

3.Зобов'язати конкурсну комісію вирішити питання про допуск до участі у конкурсі претендентів, відповідно до повноти й відповідності законодавству поданих ними на засідання конкурсної комісії від 07.11.11 року, документів.

4. Зобов'язати конкурсну комісію визначити переможця конкурсу на право оренди не житлового приміщення, розташованого в фойє на першому поверсі поліклініки Камінь- Каширської ЦРЛ площею 19,0 м. кв., для облаштування аптечного пункту.

Суддя В. М. Дем`як

Повний текст рішення

складено та підписано

06.02.12