ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел.66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua
_________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2012 р. Справа № 15/1/2012/5003
за заявою : Управління Пенсійного фонду України в Ямпільскому районі, м. Ямпіль Вінницької області
до: Комунального підприємства "Ямпільский міський житловий фонд", м. Ямпіль Вінницької області
про визнання банкрутом
Головуючий суддя Лабунська Т.І.
Секретар судового засідання Гренишена О.В.
За участю представників :
Управління ПФУ в Ямпільському районі Вінницької області - ОСОБА_1., довіреність № 369/06-40/09 від 30.01.12
В С Т А Н О В И В :
04 січня 2012 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/1/2012/5003 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі, м. Ямпіль до Комунального підприємства "Ямпільський міський житловий фонд", м. Ямпіль про визнання банкрутом.
Ухвалою про порушення провадження у справі судове засідання призначено на 17 січня 2012 року.
Ухвалою від 17 січня 2012 року розгляд справи відкладено на 31 січня 2012 року.
Представник кредитора 31 січня 2012 року в судовому засіданні вимоги, викладені в заяві, підтримала.
Представник боржника в судове засідання не з'явився.
При цьому суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі сторонам надсилається за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Так, на адреси ініціюючого кредитора та боржника, повідомлені в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство, направлені копії ухвал від 04 січня 2012 року про порушення провадження у справі про банкрутство та від 17 січня 2012 року про відкладення розгляду справи.
При цьому суд зазначає, що до канцелярії суду повернувся конверт з копією ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство, направлений на адресу боржника.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про час і місце розгляду судової справи і забезпечення їх явки в судове засідання для реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.
В поданій до суду заяві повідомлено, що Комунальне підприємство "Ямпільський міський житловий фонд" зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Ямпільському районі Вінницької області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Станом на 28 листопада 2011 року заборгованість Комунального підприємства "Ямпільський міський житловий фонд" перед Пенсійним Фондом становить 24456,94 грн. в тому рахунку внески становлять - 9291,91 грн., штрафна санкція становить - 6156,77 грн., пеня - 9008,26 грн.
В заяві про порушення ініціюючим кредитором зазначено, що підприємство-боржник не веде підприємницької діяльності свідченням чого є: незвітування до податкового органу з липня 2010 року та не звітування до органів статистики з 2009 року.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши законодавчі акти, заслухавши представника ініціюючого кредитора суд приходить до висновку про банкрутство боржника на підставі наступного.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам. На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Стаття 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначає, що кредитором може бути юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Стаття 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Законодавець, порівняно із загальними процедурами провадження у справах про банкрутство встановив у ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" особливості застосування процедур банкрутства щодо відсутнього боржника.
Суб'єктом права, що ліквідується в порядку, визначеному ст. 52 Закону про банкрутство є будь-який підприємець, який відповідно до законодавства України є суб'єктом банкрутства.
У відповідності до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
За змістом даної норми встановлено, що суб'єктом, до якого застосовуються особливості, передбачені цією статтею є дві категорії боржників: громадянин-підприємець - боржник та боржник - юридична особа.
Судом перевірено статус суб'єкта банкрутства.
Відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" положення цього Закону не застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права комунальної власності, якщо стосовно них виключно на пленарному засіданні відповідної ради органів місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього.
Комунальне підприємство "Ямпільський міський житловий фонд" є суб'єктом банкрутства в зв'язку з тим що на пленарному засіданні Ямпільської міської ради не приймалось рішення щодо цього, про що свідчіть довідка Ямпільської міської ради № 02.12.42 від 26.01.2012 року яка знаходиться в матеріалах справи.
Відповідно до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Отже кредитор, набуває процесуального права та може здійснити дії, які зазначені вище лише при наявності хоча б однієї з умов: громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням; ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності; за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.
Аналогічна позиція щодо підстав порушення провадження у справі за ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року (п. 104).
За змістом ч. 3 ст. 6 та ч. 1, 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження кредитором своєї вимоги до боржника документами, що свідчать про їх безспірність. За приписами Закону про банкрутство для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Позиція Верховного Суду України щодо безспірності вимог кредитора викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року (п. 27), в якій зазначено, що безспірність вимог кредитора за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".
Заборгованість боржника - Комунального підприємства "Ямпільський міський житловий фонд" перед кредитором управлінням Пенсійного фонду України в Ямпільському районі в сумі 24456,94 грн. вважається узгодженою і безспірною, про що свідчать вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі № Ю 5У від 25.11.2009 року., № Ю 5У від 17.12.2009 р., № Ю 5У від 27.01.2010 р., № Ю 6У від 15.02.2010р., № Ю 6У від 22.04.2010 р. Відповідно до п. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" - Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Ознаками, що свідчать про припинення підприємницької діяльності є: відсутність майна (капіталу) - основи для господарської діяльності; відсутність майнової діяльності з виробництва товарів, надання послуг, виконання робіт; відсутність економічних зв'язків з іншими суб'єктами господарювання; несплата податків, зборів (обов'язкових платежів), заборгованість перед іншими кредиторами, в тому рахунку по заробітній платі, відсутність прибутку чи інших результатів господарської діяльності; "нульова звітність", не проведення операцій на рахунках в банку, тощо.
Кредитором надано до суду докази припинення боржником підприємницької діяльності. Таким доказам є: довідка податкового органу про не звітування з липня 2010 року та не звітування до органів статистики з 2009 року; довідки КП "Ямпільське РБТІ" № 1152 від 04.11.2011 р. за боржником нерухоме майно не зареєстровано; за повідомленням МРЕВ ДАЇ №991 від 19.10.2011 р. за боржником рухоме майно не зареєстровано.
Відповідно до ст. 32-43 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі, що розглядається господарським судом, є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги.
За положеннями ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до матеріалів справи наявні ознаки які свідчать про припинення боржником підприємницької діяльності, що є підставою для визнання боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону про банкрутство.
Відповідно до п. 2 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
В заяві про порушення провадження у справі про банкрутством ініціюючий кредитор клопоче про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Глєбова В.Ф..
Судом дане клопотання задоволено.
Відповідно до п. 5 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 1, 3-1, 22-25, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ч. 3 ст. 209 ГК України, ст. 4-1, 4-5, ст.ст. 32-43, 115 ГПК України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати безспірні грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі в сумі 24456,94 грн.
Визнати боржника - Комунальне підприємство "Ямпільський міський житловий фонд" (м. Ямпіль, Вінницької області, вул. Леніна, 140, код 34244039) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Призначити ліквідатором Комунального підприємства "Ямпільський міський житловий фонд" (м. Ямпіль, Вінницької області, вул. Леніна, 140, код 34244039) арбітражного керуючого Глєбова Василя Федоровича (ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_1 від 12 грудня 2011 року, АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_2).
Ліквідатору до завершення строку ліквідаційної процедури:
- Забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
- Письмово повідомити усіх кредиторів про введення ліквідаційної процедури, прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи.
Постанову направити згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 6 прим.:
1 - до справи
2 - Управління ПФУ в Ямпільському районі
3 - КП "Ямпільський міський житловий фонд" - м.. Ямпіль Вінницької області, вул. Леніна, 140
4 - Державний реєстратор Ямпільської РДА
5 - Відділ ДВС Ямпільського РУЮ
6 - Глєбов В.Ф. - АДРЕСА_1