УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
ПОСТАНОВА
ПРО ВИЗНАННЯ БАНКРУТОМ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "18" січня 2012 р. Справа № 1/163-Б. За заявою Акціонерного комерційного агропромислового банку "Україна" (м. Київ)
До боржника Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" (смт. Черняхів)
про визнання банкрутом
Господарський суд Житомирської області у складі судді Машевської О.П.
при секретарі судового засідання: Кобилінському К.П.
За участю представників сторін:
від кредиторів ОСОБА_2 - предст. ТОВ "Хлібний союз" за дов. від 28.03.08 р. ( в засіданні 17. 01.12р.), Кирилюк Е.В. - голова ліквідаційної комісії ЖОДП ДАК "Хліб України" (наказ №106 від 31.03.11 р.) ( в засіданні 17 та 18.01.12р.), ОСОБА_4 - предст. УПФУ в Черняхівському районі за дов. від 10.01.12 р. №157/01 ( в засіданні 17.01.12р.), ОСОБА_5 - предст. філія "Відділення ПАТ "Промінвестбанк" дов. від 09.12.10 р. ( в засіданні 17 та 18.01.12р.), ОСОБА_6 - предст. ДАК "Хліб України" м. Київ за дов №02-14/474 від 03.01.12 р.( в засіданні 17 та 18.01.12р.)
від боржника Лахненко Є.М. - керуючий санацією ( в засіданні 17.01.12р.), Комар В.Н. - виконавчий директор ( в засіданні 17 та 18.01.12р.)
В засіданні суду 17.01.12 року оголошувалась перерва до 14:30 год. 18.01.2012 року в порядку ст. 77 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи про банкрутство Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" (смт.Черняхів), заслухавши представників кредиторів та боржника, господарський суд -
<Поле для текста >
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 04.09.06 року п о р у ш е н о п р о в а д ж е н н я у справі №1/163-Б про банкрутство Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" “Черняхівський комбінат хлібопродуктів" за правилами ст.ст. 8, 11-13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон №2343) ( а. с. 1 Т.1).
Ухвалою господарського суду від 25.10.06 року за наслідками п і д г о т о в ч о г о з а с і д а н н я суду, серед іншого, в в е д е н о п р о ц е д у р у р о з п о р я д ж е н н я м а й н о м боржника, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Колибіденка Володимира Олександровича, кандидатуру якого відповідно до ч.2 ст. 2 Закону № 2343 було запропоновано суду Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України ( лист № 216-30/1248 від 12.10.2006 року) ( а. с. 97,98 у т. 1 ).
Оголошення про порушення справи №1/163-Б про банкрутство боржника було опубліковано 14.11.2006 р. в офіційному друкованому органі Верховної Ради Україні газеті "Голос України" № 213 ( а. с. 78 у т. 2 ).
Ухвалою господарського суду від 14.05.2007 р. за наслідками п о п е р е д н ь о г о з а с і д а н н я суду затверджено реєстр вимог кредиторів на загальну суму 12 844 184,20 грн. ( 10 150 087,22 грн. - основний борг, 2019,00 грн. судові витрати ініціюючого та конкурсних кредиторів, 2 692 077,98 грн. - штрафні санкції) (а.с.77,78 у т.6).
Ухвалою господарського суду від 29.04.2009 року припинено повноваження розпорядника майна Колибіденка В. О. та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Лахненка Є.М. , кандидатуру якого відповідно до ч.2 ст. 2 Закону № 2343 було запропоновано суду Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України ( лист № 216-30-20/2845 від 02.10.08 року) ( а. с. 73-74 , 95 Т.8).
Ухвалою господарського суду від 23.11. 2010 року в в е д е н о п р о ц е д у р у с а н а ц і ї Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" за участю інвестора ТОВ Комбінат хлібопродуктів "Тальне" строком на дванадцять місяців по 23 листопада 2011 року включно та призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Лахненка Є.М., кандидатуру якого відповідно до ч.2 ст. 2 Закону № 2343 було запропоновано суду Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України ( лист № 216-30-20/4717 від 18.11.10 року) ( а.с. 165, 171-174 Т. 11).
Окрім того, з врахуванням фактичних обставин цієї справи п. 3 резолютивної частини ухвали суду від 23.11.2010 року визнано інвестора ТОВ Комбінат хлібопродуктів "Тальне" учасником справи про банкрутство Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів", у зв'язку з чим зобов'язано керуючого санацією Лахненка Є.М. спільно з інвестором розробити план санації не пізніше трьох місяців з дня винесення ухвали про введення процедури санації ( п. 5 резолютивної частини цієї ухвали суду) та вжито інші заходи згідно резолютивної частини ухвали суду ( а с. 173 Т. 11).
Ухвалу господарського суду від 23.11.2010 року про введення процедури санації Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" в апеляційному та касаційному порядку оскаржено не було.
Однак із заявами про її перегляд за нововиявленими обставинами до господарського суду звертались конкурсні кредитори ДАК "Хліб України" та ТОВ "Експертно - правовий центр". Заяви кредиторів ухвалами суду від 01.08.11 року та 26.09.11 року були повернуті без розгляду (а. с. 108, 151-152 Т.13).
Матеріали справи також свідчать, що ухвалою суду від 17.05.2011 року ( п. 3 резолютивної частини) було відмовлено у задоволенні клопотання ДАК "Хліб України" (голови комітету кредиторів) № 1-2-24/478 від 28.03.2011 року про перехід до процедури банкрутства, передбаченої ст. 53 Закону № 2343, призначення керуючим санацією Комара В.М., розпорядником майна арбітражного керуючого Бакуменка В.І. Апеляційну скаргу ДАК "Хліб України" (м. Київ) на зазначену ухвалу було повернуто ухвалою суду від 01.08.11 року в порядку ст. 106 ГПК України ( а. с. 10-17 Т. 13).
Ухвалою господарського суду від 29.09.11 року, серед іншого, п р и п и н е н о у ч а с т ь ТОВ "КХ "Тальне" в санації ДП ДАК "Хліб України "Черняхівський КХП" в якості інвестора та учасника провадження у справі про банкрутство та відновлено пропущений шестимісячний строк подання Плану санації ДП ДАК "Хліб України "Черняхівський КХП" на затвердження до господарського суду ( а. с. 250 - 253 Т.13).
Ухвалою господарського суду від 19.12.11 року, серед іншого, в і д м о в л е н о у п р о д о в ж е н н і с т р о к у п р о ц е д у р и с а н а ц і ї ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" на наступні шість місяців та ухвалено перейти до розгляду питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Окрім того, цією ухвалою суду прийнято до розгляду заяву арбітражного керуючого Лахненка Є.М. № 12/324 від 19.12.2011 року про звільнення від виконання повноважень керуючого санацією ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" та ухвалено Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України запропонувати господарському суду у строк до 13 січня 2012 року кандидатуру арбітражного керуючого для призначення його ліквідатором ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП", а також вжито інші заходи для підготовки справи до розгляду.
1. У судовому засіданні р о з п о ч а т о р о з г л я д п и т а н н я про в и з н а н н я б о р ж н и к а б а н к р у т о м та відкриття ліквідаційної процедури на підставі наявних доказів у справі та додатково поданих в засідання суду.
На виконання п. 12 резолютивної частини ухвали суду від 19.12. 2011 року власну правову позицію щодо застосування до боржника наступної судової процедури - ліквідації у письмовій формі виклав керуючий санацією Лахненко Є.М., який вважає, що за наявності нової редакції плану санації з дієвими заходами по виведенню із кризового стану боржника доцільним є продовження процедури санації на наступні шість місяців (лист № 12/333 від 12.01.2012 року) ( а. с. 238 Т.15).
Рішенням від 16.01.2012 року комітет кредиторів доручив Голові комітету кредиторів повторно звернутися до господарського суду з клопотанням щодо продовження строку процедури санації ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" на наступні шість місяців. Клопотання відповідного змісту подано в засіданні суду 17.01.2012 року Головою комітету кредиторів ТОВ "Хлібний союз" ( м. Київ) за підписом представника за довіреністю ОСОБА_2 ( а. с. Т.16).
В обгрунтування прийнятого рішення, комітет кредиторів посилається на те, що підприємство здійснює господарську діяльність, сплачує поточні виплати на заробітну плату та відповідні платежі до державного бюджету, а відтак спроможне відновити свою діяльність та розрахуватися з кредиторами у разі продовження процедури санації . Несвоєчасне подання до суду на затвердження Плану санації спричинено бездіяльністю та перешкоджанням з боку ДАК "Хліб України", тому зазначені обставини слід визнати об'єктивними ( а. с. Т.16).
В день судового засідання 17.01.2012 року Головою комітету кредиторів ТОВ "Хлібний союз" ( м. Київ) подано апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду від 19.12.2011 року в частині відмови суду у продовженні строку процедури санації ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" та переході до розгляду питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ( а. с. Т.16).
Заслухавши керуючого санацією Лахненка Є.М. та Голову комітету кредиторів ТОВ "Хлібний союз" ( м. Київ) в особі представника за довіреністю ОСОБА_2 , а також дослідивши матеріали справи, господарський суд повторно у х в а л ю є в і д м о в и т и у задоволенні клопотання комітету кредиторів про продовження строку процедури санації ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" на наступні шість місяців, з підстав, викладених у мотивувальній частині ухвали суду від 19.12.11 року та додатково зазначити наступне, що застосування судом абз. 2 ч.6 ст.18 Закону № 2343 можливе за наявності схваленого комітетом кредиторів плану санації та підстав вважати, що продовження строку санації і в и к о н а н н я п л а н у санації приведе до відновлення платоспроможності боржника.
Однак на дату засідання суду 18.01.2012 року такі умови відсутні, оскільки у процедурі банкрутства боржника в и к о н а н н я п л а н у с а н а ц і ї розпочинається виключно після його затвердження ухвалою суду. При цьому, процедурі затвердження плану санації передує ще процедура його погодження. Тому, самого факту схвалення плану санації (проекту) комітетом кредиторів недостатньо для посилання на абз. 2 ч.6 ст.18 Закону № 2343 як підставу для продовження строку процедури санації.
Більше того, у матеріалах справи є схвалений рішенням комітету кредиторів від 18.08.2011 року проект плану санації в редакції, яку не погодили як ДАК "Хліб України", так і Державний департамент з питань банкрутства. Відповідно, керуючим санацією було розроблено нову редакцію плану санації спільно з вибраним комітетом кредиторів інвестором ТОВ "Вінагрохім" ( протокол № 5 від 14.11.11р.), який комітетом кредиторів ще не схвалений, не кажучи вже про наступні процедури його погодження та затвердження ( а. с. 82 Т. 14).
Відповідно, до затвердження плану санації ухвалою суду зобов'язання боржника та інвестора в частині здійснення заходів щодо відновлення платоспроможності боржника ще не врегульовано. А відтак, чим більший проміжок у часі між датами ведення процедури санації та затвердження плану санації, тим меншим є строк для їх здійснення за умовами плану санації.
У п. 76 Постанови ВСУ № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство" наголошується на тому, що господарському суду не надано права на затвердження плану санації, що містить с т р о к для з д і й с н е н н я з а х о д і в щ о д о в і д н о в л е н н я п л а т о с п р о м о ж н о с т і боржника, який перевищує строк, визначений у Законі № 2343 , навіть якщо цей план схвалено комітетом кредиторів.
В останньому проекті плану санації, розробленому керуючим санацією Лахненком Є.М. та інвестором ТОВ "Вінагрохім" строк з д і й с н е н н я з а х о д і в щ о д о в і д н о в л е н н я п л а т о с п р о м о ж н о с т і боржника ( відновлення та ремонт залізничної колії, придбання та встановлення сушильного та очищувального комплексу, встановлення грануляторного та фасовочного цехів тощо) складатиме 7 (сім років).
Зазначений строк, відповідно, значно перевищує визначений у ст. 17 Закону № 2343 ( 18 місяців), а під дію приписів ст.ст. 42-44 Закону № 2343, що передбачають довші строки процедури санації, боржник за своїм правовим статусом не підпадає (а.с. 218 Т.14).
Тому, з огляду на запропоновані умови участі інвестора ТОВ "Вінагрохім" у відновленні платоспроможності боржника, останній, у строк, що залишається до 23.05.2012 року, неспроможний виконати взяті на себе зобов'язання з відновлення платоспроможності ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП".
Окрім того, при прийнятті рішення 16.01.2012 року про повторне звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури санації на наступні шість місяців, комітет кредиторів не враховував, що положення ч. 8 ст. 16, абз. 3 ч.1 ст. 17, абз. 2 ч.6 ст. 18 Закону № 2343 застосовуються одночасно із ч.5 ст. 21 цього Закону, тобто за наслідками заслуховування звіту керуючого санацією щодо в и к о н а н н я п л а н у с а н а ц і ї, коли є підстави вважати, що продовження строку процедури санації приведе до відновлення платоспроможності боржника.
2. Оскільки на дату судового засідання мирову угоду у справі не укладено, зобов'язання перед кредиторами боржником не виконано, платоспроможність не відновлено, план санації не затверджено, господарський суд переходить до судової процедури ліквідації.
Підставою для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за ініціативою суду, як наголошується у п.85 Постанови ВСУ № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство", є виявлена неможливість досягнення мети процедури санації після її введення судом ( ч.6 ст. 18, ч. 12 ст. 19, ч.ч. 5, 6 і 11 ст. 21 Закону).
Так, в абз. 3 ч.1 ст. 18 Закону № 2343 зазначається, що платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених цим Законом.
За змістом ст. 1 Закону № 2343 банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Ліквідація - це припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Судом встановлено, що боржник ДП ДАК "Хліб України "Черняхівський КХП" самостійно неспроможний відновити свою платоспроможність без залучення інвестиційних коштів, без укладення мирової угоди на умовах відстрочки та розстрочки виконання основного зобов'язання перед визнаними судом кредиторами та списання ( прощення) його частини або в повному обсязі штрафних санкцій. Більше того, після введення процедури санації 23.11.2010 року план санації боржника, який би передбачав відповідні санаційні заходи, судом не затверджено.
У звіті керуючого санацією Лахненка Є.М. про хід провадження у справі про банкрутство від 16.01.2012 року зазначається про те, що станом на 01.01.2012 року вся кредиторська заборгованість складає 17 037 218,49 грн. Оскільки реєстрова заборгованість складає 12 844 184,20 грн., то різниця в сумі 4 193 034,29 грн. вказує на розмір поточної заборгованості боржника.
Непоширення дії мораторію на задоволення вимог поточних кредиторів, зобов'язує боржника виконувати останні (наприклад, за період з 11.11.11р. по 16.01.12р. сплачено єдиний соціальний внесок в сумі 159,3 тис. грн., податки в сумі 40,2 тис. грн., за електроенергію - 275,3 тис. грн.). Зазначені обставини також негативно впливають на можливість відновлення його платоспроможності ( а. с. 1-5 Т.16).
Судом також встановлено, що у складі кредиторської заборгованості в сумі 4 193 034,29 грн. значиться заборгованість за вимогами по заробітній платі в сумі 1 100 739,47 грн., тоді як згідно реєстру вимог кредиторів розмір боргу за цією категорією вимог складає лише 221 007,90 грн., а поточна заробітна плата сплачується боржником своєчасно та у повному обсязі.
У п.13 Постанови ВСУ № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство" зазначено, що кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати - це кредитори, чиї вимоги до боржника виникли як до, так і після порушення провадження у справі про банкрутство.
У п.50 цієї Постанови додатково наголошується, що додаткові вимоги працівників боржника щодо виплати заробітної плати мають обліковуватись арбітражними керуючими залежно від її нарахування та задоволення протягом часу провадження справи про банкрутство.
Оскільки відповідно до ст. 12 Закону № 2343 на вимоги щодо виплати заробітної плати мораторій не поширюється, виконання таких вимог боржником, а також органами державної виконавчої служби здійснюється у будь - якій судовій процедурі ( розпорядження майном, санація, мирова угода, ліквідація), незалежно від дати їх виникнення.
За наведених обставин вимоги по заробітній платі та інші прирівняні до них вимоги за своїм складом та розміром не є сталою величиною на відміну від складу та розміру конкурсних кредиторських вимог, що виникли з інших зобов'язань, задоволення яких здійснюється боржником у встановленому Законом № 2343 порядку залежно від судової процедури ( санація, мирова угода чи ліквідація).
Зазначені обставини також негативно впливають на можливість відновлення платоспроможності боржника, оскільки частина грошових коштів, отриманих від виробничої діяльності спрямовується на погашення боргу по заробітній платі, в тому числі, в порядку виконавчого провадження.
За наведених підстав, господарський суд приходить до висновку про неможливість досягнення мети процедури санації ( відновлення платоспроможності) у справі про банкрутство ДП ДАК "Хліб України "Черняхівський КХП".
При винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суд також встановлює факт неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги його кредиторів, як того вимагає ч.4 ст. 205 ГК України, для чого з'ясовується як актив, так і пасив боржника.
Відомості про пасив боржника встановлено за даними реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду від 14.05.2007 р. Окрім того, господарський суд приймає до уваги також розмір поточного пасиву боржника, про який йшлося вище.
Відомості про актив боржника містяться у звіті розпорядника майна Колибіденка В,О. про фінансово-майновий стан боржника станом на 09.11.06 року про те, що відповідно до балансу боржника станом на 01.10.2006 року балансова вартість майна боржника складала 40 833 400,00 грн. Відповідно до протоколу засідання інвентаризаційної комісії від 15.08.2006 року вартість основних засобів складала 34 420 040,82 грн. (а. с. 57-58 Т.2).
Відповідно до протоколу засідання інвентаризаційної комісії від 01.12.2010 року, утвореної за наказом керуючого санацією Лахненка Є.М., балансова вартість основних засобів складала 25 599 249,93 грн., залишкова - 9 229 796,87 грн.
Відповідно до проведеної експертно - оціночною компанією ТОВ "Нотінгем Хауз" незалежної оцінки основних засобів , що обліковуються на балансі підприємства станом на 12.05.2011 року ринкова вартість останніх для плану санації складає 47 182 169, 00 грн. , вартість ліквідації не визначалась ( а. с. 103-105 Т.12 , а с. 75 Т.13).
Відповідно до протоколу засідання інвентаризаційної комісії від 01.01.2012 року, утвореної відповідно до наказу по підприємству № 80 від 26.12.2011 року на виконання вимог суду від 19.12.11 року, балансова вартість основних засобів, до яких віднесено також об'єкти житлового фонду, складає 52 026 015,65 грн., залишкова - 17 510 509, 94 грн. ( а. с. 16-44 Т.6).
Окрім того, дебіторська заборгованість станом на 01.01.2012 року складає 409 377,45 грн. ( а с. 6 Т. 16).
Однак достатність чи недостатність активу боржника для задоволення кредиторських вимог оцінюється судом за критеріями формування ліквідаційної маси відповідно до ст. 26 Закону №2343.
У відповідності до п. 90 Постанови Пленуму ВСУ "Про судову практику в справах про банкрутство" від 18.12.09р. за №15 передбачено, що відповідно до ч. 26 Закону №2343 всі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на п р а в і в л а с н о с т і або п о в н о г о г о с п о д а р с ь к о г о в і д а н н я на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси. проте цим визначенням обсяг ліквідаційної маси не обмежується, оскільки згідно з ч. 1 ст. 213 ГК у процедурах банкрутства використовуються майнові активи, які належать йому на підставі речових та зобов'язальних прав, а також права інтелектуальної власності.
Відповідно до ч. 2 ст. 213 ГК України до складу ліквідаційної маси включаються також майнові активи осіб, які відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до закону або установчих документів боржника. Правила про додаткову та солідарну відповідальність засновників і учасників юридичних осіб та господарських товариств за зобов'язаннями останніх передбачено у ст.ст. 65, 74, 75 та 82 Закону України "Про господарські товариства" (п. 91 Постанови Пленуму ВСУ №15 від 18.12.09р.).
З врахуванням вище викладеного, судом встановлено, що відповідно до редакцій Статуту Черняхівського комбінату хлібопродуктів, зареєстрованих рішенням виконавчого комітету районної ради народних депутатів за № 278 від 30.12. 1991 року та за № 134 від 31.08.1995 року (реєстраційний № 00753094), комбінат як державне підприємство, входив до складу Житомирського об'єднання "Єлеваторзернопром" . Майно закріплювалось за ним на праві повного господарського відання ( а. с. 175-180, 183-186 Т. 14).
Відповідно Постанови ВРУ від 03.03.1995 року № 88/95-ВР "Про перелік об'єктів, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням" Черняхівський комбінат хлібопродуктів (261030, смт. Черняхів, вул. Індустріальна, 42, код ЄДРПОУ 953094) було включено до цього переліку.
Постановою Верховної Ради України від 22.11.1996 року № 542/96-ВР "Про внесення змін і доповнень до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням" Черняхівський комбінат хлібопродуктів було виключено з цього переліку.
Таким чином, у період з 03.03.1995 року по 22.11.1996 року Черняхівський комбінат хлібопродуктів належав до об'єктів, які не підлягали приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням.
Постанова Верховної Ради України від 3 березня 1995 року № 88/95-ВР "Про перелік об'єктів, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням" ( з наступними змінами та доповненнями) втратила чинність на підставі Закону N 847-XIV від 07.07.99 року " Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". За час дії Закону N 847-XIV з усіма змінами та доповненнями до нього, Черняхівський комбінат хлібопродуктів більше не включався до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 № 1000 було утворено Державну акціонерну компанію "Хліб України" та згідно п. 4 якої доручено Міністерству сільського господарства і продовольства за участю Компанії організувати перетворення державних підприємств, зазначених у додатках N 1, 2 і 3, у державні відкриті акціонерні товариства у порядку, визначеному Указом Президента України від 15 червня 1993 р. N 210 ( 210/93 ) "Про корпоратизацію підприємств" (із відповідними змінами та доповненнями).
Черняхівський комбінат хлібопродуктів було включено до Переліку підприємств і організацій, що підлягали перетворенню у відкриті акціонерні товариства, не менше 51 відсотка акцій яких залишалися у загальнодержавній власності і передавалися до статутного фонду Державної акціонерної компанії "Хліб України" (Додаток N 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 1000).
Судом встановлено, що 02.07.1997 року розпорядженням Черняхівської РДА № 185 було зареєстровано нову редакцію Статуту Черняхівського державного комбінату хлібопродуктів, згідно якої комбінат є підприємством, заснованим на державній власності і підпорядкованим Міністерству сільського господарства і продовольства України - органу управління майном . Згідно п. 4.2. Статуту майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання ( а с. 188-194 Т. 14).
Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.1997 року № 1218 "Про прискорення приватизації хлібоприймальних і хлібозаготівельних підприємств" визнано таким, що втратив чинність, пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 1000 "Про утворення Державної акціонерної компанії "Хліб України" та згідно п. 2 якої доручено Міністерству агропромислового комплексу передати у двомісячний термін до статутного фонду Державної акціонерної компанії "Хліб України" державне майно підприємств, зазначених у додатку N 3, перетворивши їх у дочірні підприємства Компанії.
Черняхівський комбінат хлібопродуктів було включено до Переліку підприємств, державне майно яких передається до статутного фонду ДАК "Хліб України" (додаток N З до постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 1997 р. N 1218).
Судом встановлено, що 25 грудня 1997 року було затверджено приймання-передачі майна до ДАК "Хліб України" у формі Акту оцінки наявності власного майна підприємства Черняхівського комбінату хлібопродуктів, заповненого на підставі передавального балансу підприємства за результатами матеріалів суцільної інвентаризації майна станом на 01.12.1997 року ( а. с. 140-142 Т.15).
Рішенням Спостережної ради ДАК "Хліб України" від 10.03.1998 року ( протокол № 3) затверджено Статут Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" " Черняхівський комбінат хлібопродуктів", який зареєстровано розпорядженням голови Черняхівської районної державної адміністрації від 22.06.1998 року № 143 ( а с. 91-95 Т. 1). Згідно п.2.2 Статуту дочірнє підприємство є правонаступником прав і обов'язків державного підприємства Черняхівського комбінату хлібопродуктів. Майно підприємства, що є власністю Компанії, закріплюється за підприємством і належить йому на праві оперативного управління (п. 4.2. Статуту).
Головне управління статистики у Житомирській області за даними ЄДРПОУ підтвердило, що Черняхівський державний комбінат хлібопродуктів" ( код 00953094) 22.06.1998 року був перереєстрований у Дочірнє підприємство ДАК "Хліб України " " Черняхівський комбінат хлібопродуктів" ( код 00953094) ( а. с. 221 Т. 15).
Свідоцтво про державну реєстрацію ДП ДАК "Хліб України " " Черняхівський комбінат хлібопродуктів" видано 23.06.1998 року та внесено відомості до ЄДРПОУ 30.07.1998 року ( а с. 153 Т. 14).
Рішенням Спостережної ради ДАК Хліб України" від 20.07.1999 року ( протокол № 2) затверджено доповнення до Статуту Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" " Черняхівський комбінат хлібопродуктів", які зареєстровані розпорядженням голови Черняхівської районної державної адміністрації від 20.12.99 року № 351 , відповідно до яких пункти 1.1., 1.4. Статуту доповнено відомостями про те, що до складу дочірнього підприємства на правах структурного підрозділу входить Турчинське хлібоприймальне підприємство (с. Турчинка Володарськ-Волинського району), згідно наказу Агропромислового комплексу України № 53 від 19.02.1998 року ( а с. 168 Т. 14).
Постановою КМУ від 14.03.2001 року № 240 затверджено Статут Державної акціонерної компанії "Хліб України". У пункті 31 Статуту було зазначено, що майно, яке не підлягає приватизації і передане до статутного фонду Компанії, перебуває у державній власності до прийняття відповідно до законодавства спеціального рішення про приватизацію.
Рішенням Спостережної ради ДАК "Хліб України" від 24.03.2001 року ( протокол № 1) затверджено Статут Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" " Черняхівський комбінат хлібопродуктів", який зареєстровано розпорядженням голови Черняхівської районної державної адміністрації від 11.09.01 року № 185 ( а.с. 158-167 Т.14). Згідно п.1.1. Статуту засновником дочірнього підприємства є ДАК "Хліб України" . Згідно п.4.3 Статуту майно Компанії передається підприємству в користування. Підприємство має право вчиняти щодо майна Компанії будь-які дії тільки з дозволу Компанії. Майно , що набуте підприємством в результаті господарської діяльності належить Компанії на праві власності. У п. 4.5 Статуту передбачено, що для забезпечення діяльності підприємства може створюватися Статутний фонд за рахунок внесків Компанії ( а с. 164 Т.14).
В матеріалах господарської справи № 12/2-НМ (том 1), оглянутої судом у справі про банкрутство в засіданні суду 14.12.11 року, знаходиться незареєстрована у встановленому порядку нова редакція Статуту Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів", затверджена рішенням Спостережної ради ДАК "Хліб України" від 14.11.2003 року ( протокол № 4) , у п.4.5. якого зазначено для забезпечення діяльності підприємства формується Статутний фонд у розмірі 37414 800,00 грн. ( а. с. 57 Т. 15).
Судом встановлено, що Постановою КМУ від 14.07.2006 року № 978 "Питання підвищення ефективності управління корпоративними правами держави в агропромисловому комплексі" передано Міністерству аграрної політики повноваження з управління корпоративними правами держави стосовно Державної акціонерної компанії "Хліб України" та доручено Міністерству аграрної політики: затвердити статут Державної акціонерної компанії "Хліб України".
Наказом Міністерством аграрної політики України від 28.08.2006 року N 470 затверджено нову редакцію Статуту Державної акціонерної компанії "Хліб України".
Таким чином, у період з 14.03.2001 року по 28.08.2006 року чинною була редакція п. 31 Статуту ДАК "Хліб України" про те, що майно, яке не підлягає приватизації і передане до статутного фонду Компанії, перебуває у державній власності до прийняття відповідно до законодавства спеціального рішення про приватизацію.
Так, відповідно до п. 5.4. Статуту ( в редакції наказу Міністерства аграрної політики України від 28.08.2006 року N 470) Компанія є власником, зокрема, майна (в тому числі коштів), переданого їй у власність засновником та акціонерами, а згідно п. 5.6. - майно, передане компанії у користування або управління, не підлягає відчуженню. Користування або управління майном Компанії здійснюється відповідно до законодавства.
В подальшому наказом Міністерства аграрної політики України від 14.05.2007 року N 325 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 28 серпня 2006 року N 470 "Про затвердження Статуту Державної акціонерної компанії "Хліб України".
У зв'язку з чим, Статут Державної акціонерної компанії "Хліб України" було викладено у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 липня 2007 р. N 887, у п. 36 якого було зазначено, що Компанії належить на праві господарського відання - майно, передане засновником до статутного фонду Компанії, у тому числі кошти. Зазначений Статут Державної акціонерної компанії "Хліб України" втратив чинність на підставі Постанови КМ N 63 від 02.02.2011року.
Судом встановлено, що Розпорядженням КМУ від 03.10.2007 року № 829-р було зобов'язано ДАК "Хліб України" у місячний строк передати до сфери управління Держкомрезерву цілісний майновий комплекс дочірнього підприємства ДАК "Хліб України " "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" , а також доручено Фонду державного майна внести зміни до Єдиного реєстру об'єктів державної власності, що випливають з цього розпорядження.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.11.2007 року, залишеною в силі ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.02.2009 року було визнано нечинним та скасовано зазначене розпорядження Кабінету Міністрів України.
Однак Постановою Вищого адміністративного Суду України від 11.05.2010 року № К-9876/09 судові акти першої та апеляційної інстанції скасовано, у задоволенні позовних вимог ДАК "Хліб України " відмовлено.
У мотивувальній частині постанови ВАСУ, серед іншого, дійшов наступного висновку: цілісні майнові комплекси, які, відповідно до спірного розпорядження від 03.10.2007 року № 829-р передаються до Держкомрезерву, знаходяться на балансі дочірніх підприємств ДАК "Хліб України" і не входять до статутного фонду ДАК "Хліб України". Дочірні підприємства ДАК "Хліб України" є самостійними юридичними особами і не можуть відповідати за зобов'язаннями акціонерної компанії , що підтверджується ст. 96 Цивільного кодексу України . Також, і в разі передачі цілісних майнових комплексів до сфери управління інших державних установ, організацій тощо, їх власником залишається держава.
Таким чином, відповідно до розпорядження КМУ від 03.10.2007 року № 829-р цілісний майновий комплекс дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" мав бути переданим до сфери управління Держкомрезерву, який, відповідно, мав стати державним органом, уповноваженим управляти майном боржника з правом погодження плану санації останнього.
Зазначені обставини мали зумовити також внесення змін до Статуту боржника в частині зміни органу управління підприємством з ДАК "Хліб України" на Держкомрезерв ( п. 5.1 Статуту).
Відповідно до ч. 3 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" в редакції Закону N 2756-VI від 02.12.2010 року ( чинний з 04.12.2010 року) та ч. 2 статті 35 цього Закону проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, щодо якої прийнято рішення щодо припинення могло бути здійснено згідно із планом санації.
Однак в межах введеної судом процедури санації боржника План санації останнього не було затверджено, зміни до Статуту боржника в частині віднесення до сфери управління Держкомрезерву - не внесено.
Відповідно до ч.2 ст.5 Закону України "Про приватизацію державного майна" майнові комплекси структурних підрозділів хлібоприймальних і хлібозаготівельних підприємств, що забезпечують розміщення і зберігання мобілізаційних запасів та майно хлібоприймальних і хлібозаготівельних підприємств, що входить до статутного капіталу Державної акціонерної компанії "Хліб України" віднесено до об'єктів, що не підлягають приватизації.
Таким чином, цілісний майновий комплекс дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" є об'єктом права державної власності, що не підлягає приватизації.
Відповідно до частини 5 статті 5 Закону № 2343 положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, в частині санації чи ліквідації після виключення їх у встановленому порядку з переліку таких об'єктів.
Однак у Законі України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" Черняхівський комбінат хлібопродуктів не включено.
За наведених підстав, господарський суд приходить до висновку, що положення ч. 5 ст. 5 Закону № 2343 підлягають застосуванню лише до тих підприємств, перелік яких зазначений в Законі України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". Оскільки ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" не входить до зазначеного переліку об'єктів, що не підлягають приватизації на законодавчому рівні, можливість застосування до нього судової процедури ліквідації здійснюється на загальних підставах, визначених у Законі № 2343.
До викладеного вище, господарський суд додатково встановив, що відповідно до постанови від 11.08.2010 року № 764 Кабінет Міністрів України, серед іншого, постановив ліквідувати дочірні підприємства ДАК "Хліб України" згідно з додатком, установив, що статутний капітал державного підприємства "Державна продовольчо -зернова корпорація України" формується шляхом передачі до нього цілісних майнових комплексів дочірніх підприємств Компанії, що ліквідуються, з подальшим утворенням на їх базі відокремлених підрозділів підприємства, доручив Міністерству аграрної політики та продовольства здійснити в установленому порядку заходи, пов'язані з утворенням підприємства, його державною реєстрацією та включенням до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" у додатку до Постанови КМУ від 11.08.2010 року № 764 не значиться, що додатково підтверджує висновок суду про можливість застосування до нього судової процедури ліквідації за правилами ст.ст. 22-32 Закону № 2343.
З метою повного, всебічного та об'єктивного встановлення всіх обставин справи про банкрутство, господарський суд ознайомився з матеріалами господарських справ № 5/5007/33/11, 6/574"НМ", 6/1845"НМ",12/2-НМ та 8/112"НМ" та судовими рішеннями у справах № 2/5007/107/11 та № 8/5007/73/11, на підставі яких встановив , що відповідно до рішень виконавчих комітетів Черняхівської селищної ради та Новоборівської селищної ради, прийнятих у період 2002 -2010 років право власності на майнові комплекси Черняхівського комбінату хлібопродуктів, розташовані за адресами в смт. Черняхів по вул.Некрасова,4б та по вул.Індустріальна,42, а також в смт. Нова Борова по вул. Калініна, 19 та 48 було оформлено за такими юридичними особами: ЗАТ "Машинно-технологічна станція "Агросвіт" ( смт Черняхів), ДАК "Хліб України" та самим боржником ДП ДАК "Хліб України " "Черняхівський комбінат хлібопродуктів".
На дату винесення судом постанови про визнання боржника банкрутом 18.01.2012 року лише рішення виконкому Черняхівської селищної ради №53 від 30.03.2006р. на підставі якого Державна акціонерна компанія "Хліб України" отримала Свідоцтво про право власності на цілісний майновий комплекс Черняхівського комбінату хлібопродуктів по вул.Індустріальній,42 в смт. Черняхові є чинним, інші втратили чинність або в судовому порядку , або внаслідок протесту прокурора.
Однак з врахуванням Постанови ВАСУ від 11.05.2010 року у справі № К-9876/09 про те, що цілісний майновий комплекс Черняхівського комбінату хлібопродуктів не входить до статутного фонду ДАК "Хліб України", до його перетворення у дочірнє підприємство був державним підприємством, на даний час є об'єктом права державної власності, що не підлягає приватизації та підлягає передачі до сфери управління Державного агенства резерву України ( правонаступник Державного комітету України з державного матеріального резерву України), господарський суд приходить до висновку одночасно із відкриттям ліквідаційної процедури застосовувати норми Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", з врахуванням, при цьому, Рішення КСУ від 10 червня 2003 р. N 11-рп/2003 про те, що під примусовою реалізацією майна підприємств у цьому Законі розуміється в і д ч у ж е н н я о б ' є к т і в н е р у х о м о г о м а й н а та і н ш и х о с н о в н и х з а с о б і в в и р о б н и ц т в а, що з а б е з п е ч у ю т ь в е д е н н я в и р о б н и ч о ї д і я л ь н о с ті цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), які належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних фондів цих підприємств, у разі, якщо таке в і д ч у ж е н н я з д і й с н ю є т ь с я ш л я х о м п р о д а ж у майна в процесі провадження справ про банкрутство, визначеного відповідними статтями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", щодо визнання боржника банкрутом, в і д к р и т т я л і к в і д а ц і й н о ї п р о ц е д у р и і п р о д а ж у майна підприємства.
За змістом ст. 2 цього Закону, як наголошується у Рішенні КСУ, м о р а т о р і й не п о ш и р ю є т ь с я на в і д ч у ж е н н я р у х о м о г о та і н ш о г о м а й н а підприємств, що н е з а б е з п е ч у є ведення їх виробничої діяльності.
З питання призначення у справі ліквідатора боржника суд враховує приписи ст. 24 Закону № 2343 про те, що господарський суд має право призначити ліквідатором особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна або (та) керуючого санацією боржника в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.
Відповідно, добір кандидатури арбітражного керуючого для призначення його ліквідатором у цій справі було здійснено також з врахуванням вимог статті 2 Закону № 2343. З врахуванням викладеного, комітет кредиторів боржника участі у доборі кандидатури арбітражного керуючого на призначення його ліквідатором ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" не приймає.
12 січня 2012р. Головне управління юстиції у Житомирській області за дорученням Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (лист №13.2-32/520 від 17.12.2011 року) звернулось до господарського суду з клопотанням за вих. №2.2-13/334 від 12.01.2012р. відкласти розгляд питання щодо призначення ліквідатора ДП ДАК "Хліб України" Черняхівського КХП та вирішити його після розгляду Комісією з підготовки пропозицій Міністерства юстиції України господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих та надання суду відповідної пропозиції ( а. с. 223 Т.15).
У частині 13 ст. 17 Закону № 2343 обумовлено про те, що у разі визнання господарським судом боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури керуючий санацією продовжує виконувати свої обов'язки до моменту передачі справ ліквідатору або призначення його ліквідатором у встановленому цим Законом порядку.
Водночас судом враховується, що до призначення у справі ліквідатора боржника приписи ч.ч. 3 та 5 ст. 23, ч.2 ст. 25 Закону № 2343, ч.4 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та п.7 ч.1 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" не можуть бути виконані.
Інші правові наслідки визнання боржника банкрутом, визначені у ч.ч.1 та 2 ст. 23 Закону № 2343 настають з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
На підставі ст. 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", ч.2 ст.5 Закону України "Про приватизацію державного майна" , ч. 1 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", ст. ст. 1, 2, 5, 17, ч.6 ст. 18, ст. 22-24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , господарський суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні клопотання комітету кредиторів про продовження строку процедури санації ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" на шість місяців, заявленого Головою комітету кредиторів ТОВ "Хлібний союз" на виконання рішення комітету кредиторів боржника від 16.01.2012 року (протокол № 6) - відмовити.
2. Визнати банкрутом Дочірнє підприємство ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів", зареєстроване Черняхівською райдержадміністрацією, реєстраційний №7 від 23.06.98 року, юридична адреса: 12301, Житомирська область, Черняхівський район, смт. Черняхів, вул. Індустріальна , буд. 42, ідентифікаційний код 00953094. <Текст >
3. Відкрити ліквідаційну процедуру Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" (смт. Черняхів, ідентифікаційний код 00953094) строком на 12 календарних місяців по 18.01.2013 року включно.
4. Обов'язок з опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора у офіційних друкованих органах покласти ухвалою суду на ліквідатора ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП".
5. Керуючому санацією ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" Лахненку Євгену Миколайовичу продовжити виконання своїх прав та обов'язків до моменту передачі справ ліквідатору, призначеному судом в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією згідно ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за винятком повноважень, що належать до виключної компетенції ліквідатора юридичної особи згідно ст.ст. 25-31 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
6. Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України запропонувати господарському суду у строк до 13 лютого 2012 року кандидатуру арбітражного керуючого для призначення його ліквідатором ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП".
7. Ввести мораторій на примусову реалізацію наступного майна Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" :
- цілісного майнового комплексу (загальною площею 46227,2 кв. м) по вул. Індустріальній, 42 в смт. Черняхів відповідно до інвентарної справи № 3341, до якого входять будівлі ( комплекс млина з рампами ( літера А) загальна площа 11872,3 кв.м, комплекс комбікормових цехів ( літера Б) загальна площа 18176,3 кв.м., автоприйомка комбікормових цехів ( літера В) загальна площа 217,2 кв.м., корпус готової продукції (літера Г) 1730,5 кв. м, будівля прийому сировини з залізничного транспорту ( літера Д) загальна площа 1274,0 кв. м., будівля прийому сировини з залізничного транспорту ( літера Е) загальна площа 376,8 км.м., елеватор з силосним корпусом (літера Ж) загальна площа 9211,4 кв.м, будівля автоприйомки зерна ( літера З) 86,3 кв.м., депо ( літера И) загальна площа 159,6 кв.м, пожежне депо ( літера Й) загальна площа 253,3 кв.м., РСУ (літера К) 443,5 кв.м., пилорама (літера Л) 188,8 кв.м., свинарник (літера М) загальна площа 560,2 кв.м., майстерні з лабораторією (літера Н) загальна площа 1677,0 кв.м.;
- будівлі лабораторії , вагової з прохідною, пожежного депо та чотирьох складів відповідно до інвентарної справи № 3734 , по вул. Некрасова, 4б в смт. Черняхів;
- майнового комплексу виробничих будівель та споруд (Турчинська хлібоприймальна дільниця), розташованих за адресою: Житомирська область, Володарськ-Волинський район, смт. Нова Борова, вул. Калініна, 19;
- будівлю контори площею 95,37 кв.м., що розташована за адресою: Житомирська область, Володарськ-Волинський район, смт. Нова Борова, вул. Калініна, 48;
- на всі інші основні засоби підприємства, що забезпечують ведення його виробничої діяльності.
8. Скасувати заборону на відчуження рухомого та іншого майна Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів", що не забезпечує ведення його виробничої діяльності, накладену ухвалою господарського суду від 04.09.2006 року.
9. Скасувати всі арешти на майно та грошові кошти Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" , що обліковуються на санаційному та інших розрахункових рахунках підприємства, а також інші обмеження щодо розпорядження його майном, накладені ВДВС Черняхівського районного управління юстиції в межах виконавчих проваджень як за вимогами стягувачів, на які поширюється дія мораторію, так і за вимогами стягувачів, на які не поширюється дія мораторію, введеного ухвалою суду від 04.09.2006 року.
10. Надіслати копію постанови про визнання боржника Дочірнє підприємство ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ( смт. Черняхів) у день набрання нею законної сили ВДВС Черняхівського районного управління юстиції для виконання вимог п.8 резолютивної її частини.
11. Надіслати копію постанови про визнання боржника Дочірнє підприємство ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ( смт. Черняхів) у день набрання нею законної сили Державному реєстратору Черняхівської РДА для виконання вимог п.п.2 та 3 резолютивної її частини.
12. Надіслати копію постанови про визнання боржника Дочірнє підприємство ДАК "Хліб України" "Черняхівський комбінат хлібопродуктів" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ( смт. Черняхів) у день набрання нею законної сили Фонду державного майна України (розпоряднику Єдиного реєстру об'єктів державної власності) для врахування змісту п. 7 резолютивної її частини.
13. Призначити наступне засідання господарського суду для розгляду питання про призначення у справі ліквідатора Дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" на "16" лютого 2012 р. о 14:30 год. у приміщенні господарського суду Житомирської області, майдан Путятинський, 3/65 в кім.№109.
14. В засідання суду викликати уповноважених представників учасників провадження у справі про банкрутство з документами, що посвідчують особу та підтверджують повноваження.
Явка керуючого санацією Лахненка Є.М. та арбітражного керуючого, кандидатуру якого погоджено на призначення ліквідатором банкрута ДП ДАК "Хліб України" "Черняхівський КХП" в засідання суду - обов'язкова.
Обов'язок з повідомлення арбітражного керуючого про дату, час та місце засідання суду покласти на Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України.
Постанову суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Суддя Машевська О.П.
повний текст постанови складено 23 січня 2012 року
Віддрукувати:
1 - в справу
2- ПАТ "Державний ощадний банк України" ( 01034, м. Київ, вул. Володимирська, 27)
3- УПФУ в Володарсько-Волинському районі Житомирської області (12100, смт. Володарсько-Волинський, вул. Леніна,1)
4- УПФУ в Черняхівському районі Житомирської області ( 12300, смт. Черняхів, майдан Рад, 2) ,
5- Володарсько-Волинська МДПІ ( 12100, смт. Володарсько-Волинський, вул. Володарського, 4),
6- Приватний підприємецьОСОБА_3.( 10029, АДРЕСА_1) ,
7- Акціонерний комерційний промисловий інвестиційний банк ( 01001, м. Київ пров. Шевченка,12) ,
8- ВВД ФСС НВВ та ПЗ у Володарськ - Волинському районі Житомирської області ( 12100, смт. Володарськ-Волинський, вул. Гв.- Кантимирівців, 11) ,
9- Черняхівський районний центр зайнятості ( 12301, смт. Черняхів, вул. Коростенська, 2),
10- ЖОП ДАК "Хліб України" ( 10028, м. Житомир, вул. Максютова, 157-а) ,
11 - ТОВ "Хлібний союз" ( 01010, м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, 2/1, кв. 18),
12- ТОВ "Експертно-правовий центр" ( 10014, м. Житомир, вул. Московська, 18, кв.3) ,
13- ДАК "Хліб України" ( 01033, м. Київ, вул. Саксаганського,1) ,
14 - боржнику ДП ДАК "Хліб України" Черняхівський комбінат хлібопродуктів" ,
15- керуючому санацією Лахненку Є.М. (АДРЕСА_2),
16- прокуратура Житомирської області ,
17- прокуратура Черняхівського району ,
18- Державне агенство резерву України ( 01601, м. Київ, вул. Пушкінська, 2) ,
19 - Головному управлінню юстиції у Житомирській області ( 10014, м. Житомир, Майдан Соборий,1 ),
20- Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України ( 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13)