ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 грудня 2011 року 13:56 № 2а-17451/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція у Деснянському районі м.Києва
до Комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство"
простягнення заборгованості у розмірі 63 102,52 грн. встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, в якому просить стягнути податковий борг з Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради «Київське Інвестиційне Агенство»в сумі 63102,52 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що у відповідача утворилась податкова заборгованість з орендної плати з юридичних осіб та із земельного податку, яка на день звернення до суду відповідачем не сплачена. Заходи по погашенню податкового боргу щодо боржника вичерпано і не призвели до погашення боргу, що стало підставою для звернення до суду із даним позовом.
Відповідач проти позову заперечив, посилаючись на обставини викладені в письмових запереченнях.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради «Київське Інвестиційне Агенство»(код ЄДРПОУ 21655857), як платник податків перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Деснянському районі м. Києва.
Відповідач належним чином зареєстрований як суб’єкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року N 2755-VIврегульовано відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначено вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно до ст. 110.1 Податкового кодексу України платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем обліковується заборгованість із орендної плати з юридичних осіб, яка виникла на підставі самостійно поданої декларації з плати за землю на 2011 рік № 2633 від 31.01.2011 року, яким визначено податкове зобов’язання із даного податку на 2011 рік 21382,35 грн. щомісячно.
Судом встановлено, що відповідачем не сплачено за квітень 2011 року (граничний термін сплати –30.06.2011 року), за червень 2011 року (граничний термін сплати -30.06.2011 року), за липень 2011 року (граничний термін сплати –30.08.2011 року), за серпень 2011 року (граничний термін сплати –30.09.2011 року).
07.10.2011 року відповідачем було подано уточнюючу податкову декларацію з плати за землю 2011 рік № 136333, якою відповідач зменшив податковий борг на 66570,09 грн.
Підпунктом 14.1.147. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Положеннями ст. 288 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 271 Податкового кодексу України визначено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІІ Податкового кодексу України, а у разі, якщо нормативну грошову оцінку не проведено –площа земельних ділянок (правові засади проведення оцінки земель в Україні визначені Законом України «Про оцінку земель».
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем і орендарем.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання
Судом встановлено, що на момент розгляду даної справи Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради «Київське Інвестиційне Агенство»має заборгованість по сплаті до місцевого бюджету податків та інших обов’язкових платежів в розмірі 41834,91 грн., а саме по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності з юридичних осіб.
Окрім вищезазначеної заборгованості, у Відповідача обліковується заборгованість із земельного податку у розмірі 21267,61 грн., яка виникла на підставі самостійно поданої податкової декларації з плати за землю на 2011 рік №136339 від 07.10.2011 року, якою визначено податкове зобов’язання із даного податку на 2011 рік у розмірі 33944,95 грн.
Дана заборгованість із земельного податку виникла у зв’язку з поданням відповідачем до податкового органу податкових декларацій по орендній платі за землю та сплатою лише частини самостійно визначеного податкового зобов’язання.
Податкова вимога від 09.06.2011 року № 2078, яка направлена відповідачу у відповідності з положеннями ст. 59 Податкового кодексу України, була вручена останньому 09.09.2011 року.
Відповідно до положень статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради «Київське Інвестиційне Агенство»податкового боргу в сумі 63102,52грн. відповідно до положень статті 95 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва, відповідач суду не надав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є суб’єкт владних повноважень, а Відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва задоволити.
Стягнути з Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради «Київське Інвестиційне Агенство»заборгованість у розмірі 63102 (шістдесят три тисячі сто дві) грн. 52 коп., а саме:
- із орендної плати з юридичних осіб у розмірі 41834,91 грн. на р/р 33212812700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер –26077891 ГУ УДК у м. Києві, МФО –820019, код платежу: 13050200;
- із земельного податку у сумі 21267,61 грн. на р/р 33213811700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер - 26077891 ГУ УДК у м. Києві, МФО –820019, код платежу: 13050100.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко