Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 листопада 2011 року 15:05 № 2а-16148/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокурор Подільського району м. Києва Севрук Ю.Г. Державна податкова інспекція у Подільському районі м.Києва до Заклад Федерації професійних профспілок України "Учбово-спортивна база "Спартак"
простягнення заборгованості
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з Закладу Федерації професійних спілок України "Учбово-спортивна база "Спартак" податковий борг у розмірі 265 070,95 грн.
Позовні вимоги вмотивовані не сплатою орендної плати за земельні ділянки, самостійно визначеної відповідачем згідно поданих податкових декларацій.
Представник податкового органу у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Відповідач позов визнав.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Заклад Федерації професійних спілок України "Учбово-спортивна база "Спартак" зареєстрований Подільською у м. Києві державною адміністрацією 10.03.1994 року за № 1 071 105 0001 001216 та взятий на податковий облік в Державній податковій інспекції у Подільському районі м. Києва від 17.07.1996 року за № 86.
Таким чином, відповідач належним чином зареєстрований як субєкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість у відповідача виникла за наступних обставин.
Статтею 13 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року №2535-XII передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію за поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Статтею 17 Закону № 2535 передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку та по орендній платі за землю державної та комунальної власності сплачується щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.
Так, відповідачем було подано до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік (від 31.01.2011 року вх. №2709), якою самостійно визначено розмір орендної плати - 767 880,44 грн., з щомісячною платою у розмірі 63 990,03 грн.
Відповідно до п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом.
Згідно пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Дані податкові зобов'язання з орендної плати за землю були узгоджені самостійно, і згідно з п. 56.11 ст. 56 Кодексу не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно п. 57.1 ст. 57 Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Також Державною податковою інспекцією у Подільському районі м. Києва проведено камеральну перевірку з питань своєчасності сплати земельного податку, за наслідками якої складено акт від 02.08.2011 року № 504/1530/02583615.
На підставі акту винесене податкове повідомлення-рішення від 02.08.2011 року № 0005591530 на суму 760,00 грн.
При цьому, вказані податкові зобов'язання відповідачем повністю сплачені до бюджету не були.
Відтак, відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 (далі Закон № 2181), який діяв на час відправлення податкових вимог, відповідачу було винесено першу податкову вимогу від 02.08.2010 року № 1/1575 на суму 63 951,82 грн., та другу податкову вимогу від 10.09.2010 року № 2/1990 на суму 98 210,12 грн., які були отримані відповідачем під розписку. Однак, вказані податкові вимоги відповідачем також погашені не були.
У відповідності із п. п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону № 2181 ДПІ у Подільському районі м. Києва було винесено рішення № 182 від 15.10.2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно норм Податкового кодексу органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Кодексу платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Стаття 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
З урахуванням вищенаведеного, так як сума податкового боргу відповідачем не погашена, позовні вимоги суд вважає обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва задоволити.
Стягнути з Закладу Федерації професійних спілок України "Учбово-спортивна база "Спартак" (код ЄДРПОУ 02583615, місцезнаходження: 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 105) податковий борг у розмірі 265 070,95 грн. (двісті шістдесят п'ять тисяч сімдесят гривень дев'яносто п'ять копійок), на р/р 34129999700008 одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 2607793.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко