Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2011 року <Час проголошення >справа № 2а-8871/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М. розглянувши адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Фароза Інтер-Інвест Ком»
доДержавна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва
провизнання протиправним та скасування рішення №4504/10/28-321 від 27.05.2011р. про відмову у прийнятті податкової декларації з ПДВ за квітень 2011р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фароза Інтер-Інвест Ком»звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про скасування рішення №4504/10/28-321 від 27.05.2011р. про відмову у прийнятті податкової декларації з ПДВ за квітень 2011р.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, про необґрунтованість рішення ДПІ у Шевченківському районі в місті Києві про відмову у прийняття податкової декларації з ПДВ за квітень 2011 року, оскільки подана декларація оформлена належним чином і містить усі необхідні реквізити, визначені Податковим кодексом України.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримано у повному обсязі.
Представником відповідача позов не визнано, надано суду письмові заперечення на позовну заяву, зі змісту яких вбачається, що у звязку з підписанням податкової декларації неналежною особою, така декларація вважається неналежною, а тому не визнається органом ДПІ.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянутим справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Позивачем ТОВ «Фароза Інтер-Інвест Ком», ідент. код 35081125, поштовим відправленням направлено на адресу ДПІ у Шевченківському районі м. Києва податкову декларацію з ПДВ за квітень 2011 року.
Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії повідомлення про вручення поштового відправлення, ДПІ у Шевченківському районі міста Києва отримано зазначену податкову декларацію 25.05.2011р.
На підставі отриманої податкової декларації ДПІ у Шевченківському районі м. Києва прийнято рішення (вих. № 4504/10/28-321 від 27.05.2011) про відмову у прийняття податкової декларації, оскільки, як вбачається зі змісту даного рішення, податкову декларацію складено з порушенням норм п. 48.3 ст. 48 та п. 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України: недостовірний обовязковий реквізит «місцезнаходження платника податків». Відповідно до п. 45.2.ст. 45 Податкового Кодексу України (надалі по тексту ПК) податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Відповідно до п.п. 48.1 - 48.3 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація складаєтьсязаформою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. (п.п. 48.1) 48.2. Обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків. (п.48.2) Податкова декларація повинна містити, зокрема, місцезнаходження (місце проживання) платника податків. (п.п 48.3).
Відповідно до положень п. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України, податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Відповідно до положень п. 49.11 ст. 49 Податкового кодексу, у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, наданого позивачем, адресою позивача є м. Київ, вул. Жилянська, 107. Саме дану адресу позивачем було зазначено в податкових деклараціях, поданих відповідачу.
Крім того, судом встановлено, що вказану декларацію підписано керівником позивача Остапенко О.В., тобто особою, яку відповідно до даних вказаного витягу, наділено такими повноваженнями.
Таким чином, наданими позивачем докази спростовано усі доводи відповідача, а тому суд приходить до висновку про безпідставність відмови відповідача у прийняття податкової декларації з ПДВ за квітень 2011 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 9, 11. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити повністю
Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва викладеного у формі листа №4504/10/28-321 від 27.05.2011р. про відмову у прийнятті податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2011р. товариства з обмеженою відповідальністю «Фароза Інтер-Інвест Ком»(код ЄДРПОУ 35081125).
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.М. Клименчук