Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
Іменем України
м.Київ
30 червня 2011 року 13:52 год.№ 2а-5882/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі суддіКостенкаД.А.,
при секретарі судового засідання Тимкович І.О.,
за участю представників: позивача Носарєва І.О., відповідача Павловича Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарт-С" (даліТОВ "Гарт-С") до Державної податкової інспекції у Печер ському районі м.Києва (далі ДПІ) про визнання протиправним і скасування рішення від 31.12.2010 р. №27642308 про застосування штрафних (фінансових) санкцій,
в с т а н о в и в:
ТОВ "Гарт-С" звернулося до суду з позовом, у якому просить визнати протиправним і скасувати рішення ДПІ від 31.12.2010 р. №27642308 про застосування штрафних (фінансо вих) санкцій у сумі 340,00 грн. за порушення порядку розрахунків за товари (послуги).
Під час розгляду справи представник позивача підтримав позов. Позивач не заперечує проти допущеного ним порушення, але обґрунтовує свої вимоги порушенням відповідачем встановленого ст. 250 ГК граничного річного строку застосування штрафних санкцій.
Представник відповідача не визнав позов. Відповідач заперечує проти позову, посила-ючись на правомірність застосування штрафних санкцій, оскільки в ході перевірки вияв лено порушення, а ст. 250 ГК не поширюється на застосування спірного штрафу.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з такого.
Судом встановлено, що 16.12.2010 р. співробітниками ДПА у м.Києві на підставі нап равлення від 10.12.2010 р. №2079 проведено планову перевірку магазину ТОВ "Гарт-С" (ід. код 24654657) за адресою: м. Київ, пр. Мінський, 4а, на предмет дотримання порядку прове дення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торго вих патентів і ліцензій, про що складено акт від 16.12.2010р. №1789/26/00/23/24654657.
Згідно з актом встановлено порушення п. 9 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, гро мадського харчування та послуг" (даліЗакон №265/95), яке полягало у тому, що підприєм ством не забезпечено щоденного друку фіскального звітного чеку №365.
На підставі даного акта відповідачем прийнято рішення від 31.12.2010 р. №27642308 (форми "С"), яким за порушення п. 9 ст. 3 Закону №265/95 і згідно з п. 4 ст. 17 цього Закону до позивача застосовано штраф у сумі 340,00 грн.
Вказане рішення ДПІ залишено без змін за наслідками адміністративного оскарження.
Факт порушення визнається і не заперечується позивачем та підтверджується відпо відним аркушем Розділу 1 Книги обліку розрахункових операцій №2655013994р/2/40787, зареєстрованої в ДПІ 15.09.2008 р.,у місці для підклеювання чеків на якому відсутній фіс кальний звітний чек №365 за 22.04.2009 р.
Спірні правовідносини стосуються правомірності застосування відповідачем штраф них (фінансових) санкцій до позивача за порушення Закону №265/95.
Згідно із ст. 238 ГК за порушення встановлених законодавчими актами правил здій нення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані упов новаженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адмініс тративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового харак теру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків (ч. 1). Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами (ч. 2).
Різновидом адміністративно-господарських санкцій, які органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встанов леному законом, можуть застосову вати до суб'єктів господарювання, є адміністративно-господарський штраф (ст. 239 ГК).
Відповідно до ч. 1 ст. 241 ГК адміністративно-господарський штраф грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відпо відного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності, а відповідно до ч. 2 цієї статті перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Статтею 250 ГК встановлено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Законом №265/95 визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Пунктом 9 ст. 3 Закону №265/95 встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльнос ті, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосу ванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні пос луг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (пос луг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій п. 4 ст. 17 Закону №265/95 передбачено застосу вання до суб'єктів підприємницької діяльності за рішенням відповідних органів державної податкової служби України фінансових санкцій у розмірі 20 н.м.д.г.
Зазначена санкція є адміністративно-господарським штрафом.
Закон №265/95 не встановлює строк застосування фінансових санкцій, визначених ст.17, тому застосуванню підлягають положення зазначеної вище ст. 250 ГК, порушення якої є підставою для скасування нарахованого штрафу.
Як вбачається із встановлених судом фактів, позивачем вчинено правопорушення 22.04.2009 р., водночас спірні фінансові санкції у сумі 340,00 грн. відповідач застосував 31.12.2010 р., тобто у порушення вимог ст. 250 ГК пізніше як через рік з дня вчинення порушення позивачем.
За таких обставин, прийняте ДПІ рішення від 31.12.2010 р. №27642308 слід визнати протиправним та скасувати.
Виходячи з меж позовних вимог, враховуючи встановлені судом факти і викладені мотиви, адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 14, 69, 70, 71, 76, 79, 86, 138, 158163 КАС, суд
п о с т а н о в и в:
1.Задовольнити адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарт-С" повністю.
2.Визнати протиправним і скасувати рішення Державної податкової інспекції у Печер ському районі м.Києва від 31.12.2010 р. №27642308 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
3.Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарт-С" судові витрати (державне мито) у розмірі 3,40 грн. з Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС. Апеляційна скарга на постанову подається до протягом 10 днів з дня отримання копії її повного тексту.
СуддяД.А. Костенко