ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
11 січня 2012 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/2764/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши у порядку скороченого провадження матеріали за адміністративним позовом Прокурора Шевченківського району в інтересахдержави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
встановив:
Прокурор Шевченківського районув інтересахдержави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій областізвернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн.
20 квітня 2011 року за результатами здійснення перевірки, яку провели посадові особи територіального управління Голоавтотрансінспекції, було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_1, про що складено акт № 003587 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. 31 травня 2011 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області винесено постанову № 3672 про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_1 в сумі 510,00 грн. Вказану постанову було надіслано відповідачу 02.06.2011 року.
Згідно ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.
На адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Поштове відправлення з повідомленнями про розгляд справи, яке було адресоване відповідачу за його юридичною адресою, повернулося з відміткою “за закінченням терміну зберігання”.
У відповідності до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Згідно п.2 ст.121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч.3 ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
В статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт ” визначено перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення:документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.
За результатами перевірки встановлено експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.
Згідно абзацу 4 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля,
облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567, передбачено, що одним із органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція та її територіальні управління в областях.
Згідно вимог статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт ” та пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до пункту 27 зазначеного Порядку, у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
На момент розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Постанова про застосування штрафної санкції відповідачем не оскаржувалась в адміністративному чи судовому порядку.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Прокурора Шевченківського району в інтересахдержави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 510 грн. підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) фінансову санкцію у сумі 510 грн., до Державного бюджету м.Чернівці, банк одержувач ГУДКУ в Чернівецькій області , МФО 856135,ЕКПО 23246436, р/р 31111106700002, код платежу 21081100 .
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя О.П. Скакун