Постанова № 21081725, 17.01.2012, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2012
Номер справи
2а/2370/8710/2011
Номер документу
21081725
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2012 року Справа № 2а/2370/8710/2011

17.01.12

14 год. 45 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Паламар П.Г.,

при секретарі Овсієнко О.І.

за участю прокурора Пампущенко Ю.В., - за посвідченням, представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Черкаси звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у сумі 2 720 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на ті обставини, що відповідач в порушення вимог ст. 34, 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ (далі ЗУ № 2344-ІІІ) під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом облаштованого як таксі за допомогою водія ОСОБА_3, експлуатував його без наявності ліцензійної картки, а також надавав послуги з пасажирських перевезень на таксі за допомогою водія ОСОБА_4 без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39. Факти порушення встановлено актами про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 16.11.2009р., 05.04.2011р. та 21.04.2011р. За вчинені правопорушення постановами начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Черкаській області № 086321 від 30.11.2009р., №124528 від 10.05.2011р. та № 124564 від 24.05.2011р. на відповідача було накладено штрафи на загальну сумі 2 720 грн. У звязку з несплатою штрафу у добровільному порядку, прокурор просив стягнути зазначену суму в судовому порядку.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, представника не направив, відзив на адміністративний позов не надав, хоча належним чином повідомлявся судом про день та час судового розгляду справи.

Заслухавши думку прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію серії НОМЕР_4 ОСОБА_2 13.02.2008р. зареєстрований виконавчим комітетом Черкаської міської ради як фізична особа-підприємець, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Згідно з ліцензією Головної державної інспекції на автомобільному транспорті серії НОМЕР_5 від 21.04.2008р. відповідач мав право здійснювати внутрішні перевезення пасажирів на таксі; строк дії ліцензії з 22.04.2008р. до 21.04.2013р.

16.11.2009р. посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України у Черкаській області було проведено перевірку транспортного засобу марки ВАЗ 211140 реєстраційний номер НОМЕР_2, яким керував водій ОСОБА_4, за результатами якої складено акт від 16.11.2009р. № 124848. В ході перевірки встановлено факт надання послуг з пасажирських перевезень на таксі без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 ЗУ № 2344-ІІІ, а саме: не оформлено дорожній лист (відсутня відмітка перевізника про проведення передрейсового медичного огляду водія та штамп механіка про проведення техогляду транспортного засобу), що є порушенням вимог ст. 34, 39 ЗУ № 2344-ІІІ.

На підставі акту перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Черкаській області 30.11.2009р. було прийнято постанову № 086321, якою на підставі абзацу 3 частини першої статті 60 ЗУ № 2344-ІІІ до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн. Супровідним листом від 30.11.2009р. підтверджується, що вказана постанова направлена відповідачу на адресу АДРЕСА_1.

Також, судом встановлено, що 05.04.2011р. та 21.04.2011р. посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України у Черкаській області були проведені перевірки транспортного засобу марки ЗАЗ-DAEWOO реєстраційний номер НОМЕР_3, яким керував водій ОСОБА_3, за результатами яких складено акти від 05.04.2011р. № 226656 та від 21.04.2011р. № 226741. В ході двох перевірок встановлено факт експлуатації транспортного засобу без наявності ліцензійної картки та дорожнього листа, що є порушенням вимог ст. 39 ЗУ № 2344-ІІІ.

На підставі актів перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Черкаській області 10.05.2011р. та 24.05.2011р. були прийняті постанови № 124528 та № 124564, якими на підставі абзацу 4 частини першої статті 60 ЗУ № 2344-ІІІ до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 510 грн. за кожне порушення. Супровідними листами від 10.05.2011р. та 24.05.2011р. підтверджується, що вказані постанови направлені відповідачу на адресу АДРЕСА_1.

Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд матеріалів стосовно проведеної перевірки щодо його діяльності, а також про прийняту постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій. Проте, в добровільному порядку відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, постанови про застосування фінансових санкцій на загальну суму 2 720 грн. в установленому порядку не оскаржувалися.

Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державно політики в галузі автомобільного транспорту.

Статтею 6 Закону № 2344-ІІІ передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Зазначений урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавче регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів. Пунктом 20 Положення передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Згідно вимог пункту 8 Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом № 888 від 14.12.2005 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 року за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Черкаській області є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи.

Пунктами 4, 5 Положення визначені основні завдання територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у відповідному регіоні, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Крім того територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Абзацами 3, 4 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344-ІІІ передбачено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки сплачується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та за стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі сплачується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок). Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, та її територіальне управління в Черкаській області.

Згідно вимог статті 6 Закону № 2344-ІІІ та пункту 4 Порядку, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.

Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Відповідно до вимог статті 39 Закону № 2344-ІІІ документами, на підставі яких здійснюються перевезення пасажирів є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України на стягнення з відповідача 2 720 грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2, що проживає за адресою: 18020, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 у дохід державного бюджету 2 720 (дві тисячі сімсот двадцять) грн. 00 коп. фінансових санкцій, зарахувавши їх на р/р 31114106700002, код платежу 21081100 «адміністративні штрафи та інші санкції», одержувач УДК в м. Черкаси, код одержувача 22809222, банк ГУ ДКУ в Черкаській області, МФО 854018.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку ст.186 КАС України.

Суддя П.Г. Паламар