Постанова № 21075740, 25.10.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2011
Номер справи
2а-4278/11/1370
Номер документу
21075740
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 жовтня 2011 р.                                                                                 № 2а-4278/11/1370

о 17 год., 34 хв. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.

секретар судового засідання Голуб О.Є.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, представник –ОСОБА_1 (довіреність № 27821/10-008 від 22.11.2010 року)

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Підкова», представник –ОСОБА_2 (довіреність № 3 від 08.08.2011 року)

простягнення боргу в розмірі 129146,41 грн.

Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Підкова»про стягнення боргу в розмірі 129146,41 грн.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити з врахуванням сплаченої відповідачем суми заборгованості у добровільному порядку.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечив.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:

Відповідач –Товариство з обмеженою відповідальністю «Підкова»перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, що підтверджується копією довідки від 16.02.2011 року за № 8788096.

05.03.1993 року відповідач узятий на облік ДПІ у Шевченківському районі м. Львова за № 00700908, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 28.02.2011 року за № 123/29-011.

Позивачем подано суду копії податкової звітності відповідача з:

- податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2008 рік,

- комунального податку за жовтень 2009 року –червень 2010 року,

- податку на прибуток підприємства за півріччя 2010 року, третій квартал 2010 року, 2010 рік,

- податку на додану вартість за жовтень –грудень 2009 року, березень –вересень 2010 року, січень 2011 року,

- податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 року.

04.11.2008 року позивачем виставлено відповідачу першу податкову вимогу форми «Ю 1», згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями станом на 03.11.2008 року становить 25628,86 грн. (у тому числі за основним платежем 0,00 грн., за штрафними санкціями 25628,86 грн., за пенею 0,00 грн.). Вказану вимогу відповідач отримав 05.11.2008 року.

08.12.2008 року позивачем виставлено відповідачу другу податкову вимогу форми «Ю 2»№ 2/1611, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями станом на 08.12.2008 року становить 29527,42 грн. (у тому числі за основним платежем 28284,89 грн., за штрафними санкціями 1242,53 грн., за пенею 0,00 грн.). Вказану вимогу відповідач отримав 05.11.2008 року.

19.01.2009 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова прийнято рішення № 4 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його боргу.

26.05.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0003341510/0/12188, згідно штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 274,79 грн. за платежем –податок на прибуток. Вказане рішення відповідач отримав 10.06.2010 року.

13.07.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0006541510/0/16476, згідно штрафу у розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 93,00 грн. за платежем –податок на прибуток. Вказане рішення відповідач отримав 26.08.2010 року.

13.07.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0006531510/0/16477, згідно штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 3773,29 грн. за платежем –податок на прибуток. Вказане рішення відповідач отримав 26.08.2010 року.

22.07.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова складено акт опису активів відповідача.

22.07.2010 року між ДПІ у Шевченківському районі м. Львова та відповідачем укладено договір про переведення (уступки) права на отримання суми заборгованості інших осіб перед платником податків, згідно якого платник податків переводить (уступає) на орган стягнення право вимоги дебіторської заборгованості, а орган стягнення набуває право вимоги дебіторської заборгованості, належне такому платнику податків, відповідно до договору підряду № ПЗ/НКВ 082154-НЮ від 17.07.2008 року. Укладеного між платником податків та Державним територіально-галузевим об’єднанням «Південно-Західна залізниця».

31.12.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0006431520/0, згідно штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 11,06 грн. за платежем –комунальний податок. Вказане рішення відповідач отримав 03.02.2011 року.

31.12.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 000161630/0/31832, згідно штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 27085,05 грн. за платежем –податок на додану вартість. Вказане рішення відповідач отримав 03.02.2011 року.

Докази які підтверджують що згадані податкові вимоги та податкові повідомлення –рішення відповідачем оскаржувалися в справі відсутні, відповідно визначені по них зобов’язання є узгодженими.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) із змінами і доповненнями, ПК України, КАС України.

Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 цього ж Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно п.п. 7.2.1. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Згідно п.п. 16.1.3., 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п.п. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 цього ж Кодексу, контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та

державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 41.5. ст. 41 цього ж Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Згідно ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно п.п. 1, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують, крім інших, такі функції - здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Заборгованість відповідача станом на дату розгляду справи, з урахуванням часткової сплати, становить 91828,00 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, а також довідкою про заборгованість перед бюджетом станом на 03.03.2011 року, станом на 29.08.2011 року, витягами зворотного боку картки платника станом на 31.12.2008 року, 31.12.2009 року, 31.12.2010 року, 29.08.2011 року, є узгодженою, а відтак підлягає стягненню. Докази які підтверджують сплату вказаної заборгованості відповідачем у справі відсутні. Відповідач про стягнення вказаної суми боргу не заперечував.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова підлягають задоволенню частково.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд –

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задоволити частково.

          2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Підкова»(ЄДРПОУ 19171000, вул. Шевченка, 78, м. Львів) до бюджету кошти в сумі 91828,00 грн.

          Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

          Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 31.10.2011 року.

          

Суддя                                                             Гавдик З.В.

З оригіналом згідно

Суддя                                                             Гавдик З.В.