Постанова № 21073278, 28.12.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2011
Номер справи
2а/0470/3107/11
Номер документу
21073278
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

28.12.2011< копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 02 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/3107/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБондар М.В.,

при секретаріСалюк Л.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовною заявою Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зорепад»про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Центральна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Кривому Розі Дніпропетровської області (далі Центральна МДПІ у м. Кривому Розі, позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Зорепад» (далі ТОВ «Зорепад», відповідач), в якому просить надати дозвіл на погашення суми податкового боргу відповідача за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі у розмірі 136557,31 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг з податку на прибуток в сумі 5824,81 грн., з податку на додану вартість в сумі 5083,61 грн., борг зі штрафних (фінансових) санкцій в сумі 12065,63 грн. та з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 114073,32 грн., донарахованих на підставі:

- з податку на прибуток: декларації № 57678 від 20.10.2009 року, податкового повідомлення-рішення № 0002731501 від 10.11.2009 року, податкового повідомлення-рішення № 0002741501 від 10.11.2009 року, декларації № 7992 від 05.02.2010 року, декларації № 22149 від 11.05.2010 року та нарахованої пені;

- з податку на додану вартість: податкового повідомлення-рішення № 0002991502/0 від 10.11.2009 року, податкового повідомлення-рішення № 0003001502/0 від 10.11.2009 року, податкового повідомлення-рішення № 0003011502 від 10.11.2009 року, декларації № 63794 від 16.11.2009 року, декларації № 67302 від 17.12.2009 року та нарахованої пені;

- зі штрафних (фінансових) санкцій: рішення № 0001672304 від 16.03.2010 року, рішення № 0001652304 від 16.03.2010 року, рішення № 0001662304 від 16.03.2010 року, рішення № 0003522304 від 05.07.2010 року, рішення № 0003542304 від 05.07.2010 року, рішення № 00035322304 від 05.07.2010 року;

- з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності: податкового повідомлення-рішення № 0003111503/0 від 10.11.2009 року, податкового повідомлення-рішення № 0003121503/0 від 10.11.2009 року, податкового повідомлення-рішення № 0003151503/0 від 10.11.2009 року, декларації № 3944 від 19.02.2009 року, декларації № 3732 від 28.01.2010 року.

Представники сторін в судове засідання не зявились.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.

На адресу відповідача, зазначену у Довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, судом направлено повістку про виклик в судове засідання, призначене на 04.07.2011 року, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення про повернення «підприємство закрито». В наступні судові засідання, призначені на 04.08.2011 року та 02.09.2011 року, судом повторно направлені повістки про виклик, які були отримані відповідачем. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. На підставі ч. 4 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.

Дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Зорепад» зареєстровано виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 26.10.2005 року та перебуває на обліку платників податків у Центральній МДПІ в м. Кривому Розі.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державних податкових інспекцій віднесено здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

20.10.2009 року відповідачем подано до Центральної МДПІ в м. Кривому Розі податкову декларацію № 57678 з податку на прибуток підприємств за 3 квартали 2009 року, з самостійно нарахованою у рядку 17 сумою, яка підлягає сплаті в розмірі 2091,00 грн.

05.02.2010 року відповідачем подано до Центральної МДПІ в м. Кривому Розі податкову декларацію № 7992 з податку на прибуток підприємств за 2009 рік, з самостійно нарахованою у рядку 17 сумою, яка підлягає сплаті в розмірі 1648,00 грн.

11.05.2010 року відповідачем подано до Центральної МДПІ в м. Кривому Розі податкову декларацію № 22149 з податку на прибуток підприємств за 1 квартал 2010 рік, з самостійно нарахованою у рядку 17 сумою, яка підлягає сплаті в розмірі 1103,00 грн.

Згідно з п.1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі).

10.11.2009 року працівниками Центральної МДПІ в м. Кривому Розі проведено документальну невиїзну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету. В ході перевірки встановлено несвоєчасну сплату податку на прибуток по декларації від 03.02.2009 року з граничним терміном сплати до 19.02.2009 року, по декларації від 29.04.2009 року з граничним терміном сплати до 20.05.2009 року, по декларації від 24.07.2009 року з граничним терміном сплати до 19.08.2011 року. Фактично сплачено суму боргу 06.11.2009 року. За результатами перевірки складено акт №3411/353/1501/32633483.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону № 2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

На підставі п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 та акту перевірки №3411/353/1501/32633483 від 10.11.2009 року позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення № 0002731501/0 та № 0002741501/0 від 10.11.2009 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 50% та 20% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою і складає 711,61 грн. та 271,20 грн. відповідно, які були отримані відповідачем 20.11.2009 року, що підтверджується підписом на корінцях податкових повідомлень-рішень.

Таким чином, загальна сума боргу з податку на прибуток відповідно до розрахунку суми податкового боргу складає 5824,81 грн.

16.11.2009 року відповідачем подано до Центральної МДПІ в м. Кривому Розі податкову декларацію № 63794 з податку на додану вартість за жовтень 2009 року, з самостійно нарахованою у рядку 27 сумою, яка підлягає сплаті в розмірі 711,00 грн.

17.12.2009 року відповідачем подано до Центральної МДПІ в м. Кривому Розі податкову декларацію № 67302 з податку на додану вартість за листопад 2009 року, з самостійно нарахованою у рядку 27 сумою, яка підлягає сплаті в розмірі 854,00 грн.

10.11.2009 року працівниками Центральної МДПІ в м. Кривому Розі проведено документальну невиїзну перевірку з питання дотримання граничних термінів сплати податку на додану вартість відповідачем. В ході перевірки встановлено несвоєчасну сплату узгоджених сум податкового зобовязання з податку на додану вартість в період з 30.03.2009 року по 06.11.2009 року. За результатами перевірки складено акт №3409/421/1640/32633483.

На підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 та акту перевірки №3409/421/1640/32633483 від 10.11.2009 року позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення № 0003011502/0, № 0003001502/0, № 0002991502/0 від 10.11.2009 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 10%, 20% та 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою і складає 512,84 грн., 2062,11 грн. та 943,66 грн., які були отримані відповідачем 10.11.2009 року, що підтверджується підписом на корінцях податкових повідомлень-рішень.

Відповідно до п.п. 16.1.1. та 16.1.2. п. 16.1. ст. 16 Закону № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

На виконання вищевказаної норми Центральною МДПІ в м. Кривому Розі нараховано відповідачу пеню в розмірі 9,94 грн., таким чином загальна сума боргу з податку на додану вартість відповідно до розрахунку суми податкового боргу складає 5083,61 грн.

06.03.2010 року працівниками Центральної МДПІ в м. Кривому Розі проведено перевірку за дотриманням ТОВ «Зорепад» порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину за адресою мкрн. Сонячний, 27, який належить відповідачу, про що складено акт № 0091/04/81/25/32633483.

В ході перевірки встановлені наступні порушення: 1) проведення розрахункової операції без застосування РРО та без видачі розрахункового документа встановленої форми на суму 40,50 грн.; 2) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в поточному денному звіті 89,67 грн.; 3) здійснення реалізації алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії; 4) здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником чи імпортером; 5) здійснення торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, а саме: вино «Тамянка» 1 л., столове напівсолодке, виробник НВП «Нива» Одеська область, реалізується за ціною 11 грн.; 6) здійснення торгівлі без придбання торгового патенту.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 р. (далі Закон № 481/95) імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Згідно абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Таким чином, сума штрафу за здійснення реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії складає 3400,00 грн. (1700,00+1700,00).

Відповідно ст. 11-1 Закону № 481/95 встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення; максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.

Згідно абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

Таким чином, сума штрафу за здійснення реалізації тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін, встановлених виробником або імпортером складає 1000,00 грн.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.2008 року № 957 розмір мінімальної роздрібної ціни вина місткістю 1 л. складає 18 грн.

Згідно абз. 12 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень

Таким чином, сума штрафу за здійснення реалізації алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін складає 1000,00 грн.

На підставі акту перевірки № 0091/04/81/25/32633483 від 06.03.2010 року Центральною МДПІ в м. Кривому Розі винесені податкові повідомлення-рішення № 0001652304 та № 0001672304 від 16.03.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 650,85 грн. та 683,84 грн. відповідно, які були отримані відповідачем 16.03.2010 року, що підтверджується підписом на корінцях податкових повідомлень-рішень та Рішення про застосування фінансових санкцій від 16.03.2010 року № 0001662304 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5400,00 грн., яке було одержане відповідачем 16.03.2010 року, що підтверджується підписом на Рішенні.

11.06.2010 року працівниками Центральної МДПІ в м. Кривому Розі проведено перевірку за дотриманням ТОВ «Зорепад» порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, розташованого за адресою мкрн. Сонячний, 27, м. Кривий Ріг, який належить відповідачу, про що складено акт № 0227/04/81/23/32633483.

В ході перевірки встановлені наступні порушення: 1) проведення розрахункової операції без застосування РРО та без видачі розрахункового документа встановленої форми на суму 34 грн.; 2) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена у поточному «х» звіті РРО у сумі 329,11 грн.; 3) здійснення реалізації алкогольних напоїв у сфері роздрібної торгівлі без наявності відповідної ліцензії та придбання торгового патенту; 4) зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру; 5) відкритий торговий патент за період з 07.03.2010 року по 11.06.2010 року.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі Закон № 265/95) у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Таким чином, сума штрафу за проведення розрахункової операції без застосування РРО та без видачі розрахункового документа встановленої форми складає 170,00 грн. (34х5).

Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, сума штрафу за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена у поточному «х» звіті РРО складає 1645,55 грн. (329,11х5).

Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96-ВР від 23.12.1996 р. (далі Закон № 98/96) суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Таким чином, сума штрафу за здійснення реалізації алкогольних напоїв у сфері роздрібної торгівлі без наявності відповідної ліцензії та придбання торгового патенту складає 1015,39 грн. (за 25 днів березня (160:30)х2х25=258,06 грн., за квітень 320,00 грн., за травень 320,00 грн., за 11 днів червня (160:30)х2х11=117,33 грн.)

На підставі вищенаведеного абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 сума штрафу за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії складає 1700,00 грн.

Відповідно до абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень.

Таким чином, сума штрафу за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру складає 1700,00 грн.

На підставі акту перевірки № 0227/04/81/23/32633483 від 11.06.2010 року Центральною МДПІ в м. Кривому Розі винесені податкові повідомлення-рішення №0003522304 та № 0003542304 від 05.07.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1815,55 грн. та 1015,39 грн. відповідно, які були отримані відповідачем 12.07.2010 року, що підтверджується підписом на корінцях податкових повідомлень-рішень та Рішення про застосування фінансових санкцій від 05.07.2010 року № 0003532304 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн., яке було одержано відповідачем 12.07.2010 року, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Таким чином, загальна сума боргу зі штрафних (фінансових) санкцій відповідно до розрахунку суми податкового боргу складає 15065,61 грн.

19.02.2009 року відповідачем подано до Центральної МДПІ в м. Кривому Розі податкову декларацію № 3944 орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік, в якому самостійно узгоджено суму податку, який підлягає сплаті відповідачем протягом встановленого строку року: 60042,58 грн., а саме: за січень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за лютий 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за березень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за квітень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за травень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за червень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за липень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за серпень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за вересень 20109 р. у розмірі 5003,55 грн., за жовтень 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за листопад 2009 р. у розмірі 5003,55 грн., за грудень 2009 р. у розмірі 5003,53 грн.

28.01.2010 року відповідачем подано до Центральної МДПІ в м. Кривому Розі податкову декларацію № 3732 орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, в якому самостійно узгоджено суму податку, який підлягає сплаті відповідачем протягом встановленого строку року: 63585,09 грн., а саме: за січень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за лютий 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за березень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за квітень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за травень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за червень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за липень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за серпень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за вересень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за жовтень 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за листопад 2010 р. у розмірі 5298,76 грн., за грудень 2010 р. у розмірі 5298,73 грн.

Стаття 14 Закону України «Про плату за землю» встановлює, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (ст. 17 Закону України «Про плату за землю»).

10.11.2009 року працівниками Центральної МДПІ в м. Кривому Розі проведено документальну невиїзну перевірку своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. В ході перевірки встановлено несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за лютий-грудень 2008 року та січень-вересень 2009 року. За результатами перевірки складено акт № 3394/267/1503/32633483.

На підставі акту перевірки № 3394/267/1503/32633483 від 10.11.2009 року позивачем винесені податкові повідомлення-рішення № 0003111503/0, № 0003121503/0, № 0003151503/0 від 10.11.2009 року про застосування до відповідача штрафу з орендної плати юридичних осіб в розмірах 50%, 20% та 10% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченого з затримкою і складає 37377,77 грн., 1000,71 грн. та 1000,72 грн. відповідно, які були отримані відповідачем 10.11.2009 року, що підтверджується підписом на корінцях податкових повідомлень-рішень.

На виконання вищевказаних п.п. 16.1.1. та 16.1.2. п. 16.1. ст. 16 Закону № 2181 Центральною МДПІ в м. Кривому Розі нараховано відповідачу пеню в розмірі 98,40 грн., таким чином, загальна сума боргу з орендної плати відповідно до розрахунку суми податкового боргу складає 114073,32 грн.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.11.2010 р. у справі №2а-4993/10/0470 позов Центральної МДПІ у м. Кривому Розі задоволено, стягнуто з ТОВ „Зорепад” до бюджету заборгованість на загальну суму 65125,35 грн.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.11.2010 р. у справі №2а-8582/10/0470 позов Центральної МДПІ у м. Кривому Розі задоволено, стягнуто з ТОВ „Зорепад” до бюджету суму заборгованості зі штрафних (фінансових) санкції у розмірі 6734,69 грн.Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.12.2010 р. у справі №2а-14395/10/0470 позов Центральної МДПІ у м. Кривому Розі задоволено, стягнуто з ТОВ „Зорепад” до бюджету штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6230,94 грн.

Податковим керуючим Шпитяк Н.Г. складено акт опису активів підприємства, на які поширюється право податкової застави № 11949/10/240 від 14.05.2008 року.

Згідно акту № 11949/10/240 опису майна боржника у податковій заставі знаходиться: окремо розташована одноповерхова панельна будівля, рік побудови 1984, загальна площа 741,8 м2, мкр-н Сонячний, 27А, вартість якої складає 367965,00 грн.

Відповідно до п.87.1 ст.87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобовязань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів

Згідно із п. 88.1. та п. 88.2. ст. 88 ПК України, метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що до Державного реєстру обтяжень рухомого майна було внесено запис про податкову заставу активів платника податків ТОВ «Зорепад» із зазначенням терміну дії вказаної податкової застави, а саме, до 16.05.2013 року, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 18597429.

Відповідно до п.95.1 статті 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Центральною МДПІ у м. Кривому Розі з метою доведення факту відсутності коштів у відповідача для погашення податкового боргу була надана довідка з АТ «Укрсиббанк», в якій зазначено, що залишок на поточному рахунку відповідача станом на 15.02.2011 року становить 0,00 грн., довідка з Жовтневої БВ філії «Центрально-міського відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Кривому Розі Дніпропетровської області» станом на 07.02.2011 року залишок становить 499,80 грн.

Згідно із п.п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3 «а» пункту 6.2 ст.6 Закону № 2181 Центральною МДПІ у м. Кривому Розі сформовано першу податкову вимогу № 1/582 від 23.11.2009 року про обовязок відповідача сплатити податковий борг в розмірі 2091,00 грн., яка була отримана відповідачем 27.11.2009 року, що підтверджується підписом на корінці податкової вимоги. У звязку з несплатою вказаного податкового боргу відповідно до пп. 6.2.1, пп. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону № 2181 Центральною МДПІ у м. Кривому Розі сформовано другу податкову вимогу № 2/657 від 31.12.2009 року про обовязок відповідача сплатити податковий борг в розмірі 57543,72 грн., яка була отримана відповідачем 21.01.2010 року, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Згідно п.59.5 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

У звязку з тим, що заборгованість відповідачем не сплачувалась вказані податкові вимоги не є відкликаними, а тому нові податкові вимоги не формувались.

На час розгляду справи заборгованість відповідача по податках і зборах складає 136557,31 грн. та у добровільному порядку не сплачена. Заходи щодо стягнення коштів з рахунків відповідача згідно судових рішень не призвели до погашення суми податкового боргу.

Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Вирішуючи спір, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Надати дозвіл на погашення суми податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю «Зорепад» за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі в розмірі 136557 (сто тридцять шість тисяч пятсот пятдесят сім) гривень 31 копійка.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Постанова в повному обсязі виготовлена 07 вересня 2011 року.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >М.В. Бондар

< Текст >