Єдиний державний реєстр судових рішень 21.11.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/13373/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ільков В.В. <Текст > розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до товариства з обмеженою відповідальністю "Дюк ЛТД" про стягнення з коштів платника податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 172,00 грн., з комунального податку у сумі 669,41 грн. та із земельного податку у сумі 1,47 грн, - ВСТАНОВИВ:
Південна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД» про стягнення з коштів платника податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 172,00 грн., з комунального податку у сумі 669,41 грн. та із земельного податку у сумі 1,47 гривень.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем, в порушення вимог Податкового кодексу України, ст. 67 Конституції України, Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. за № 2181-III (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) (далі Закон України № 2181-III) не було сплачено податкові зобовязання з податку на прибуток приватних підприємств, комунального податку та із земельного податку у встановлені законом строки. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
Позивач в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України, що підтверджується розпискою від 27.10.2011р., надав до суду 10.11.2011р. клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України шляхом направлення судової повістки на адресу відповідача, зазначену в ЄДРПОУ, однак, на адресу суду 02.11.2011р. повернувся конверт з приміткою поштового відділення про причини невручення поштового відправлення адресату, а саме - «адресат не значиться».
За даних обставин суд, керуючись положеннями ч. 6 ст.128 КАС України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив наступне.
Відповідач товариство з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД» (код ЄДРПОУ 20260654) зареєстрований як юридична особа рішенням Виконавчого комітету Криворізької міської ради Дніпропетровської області від 25.07.2005р., що підтверджується довідкою з ЄДР від 13.10.2011 року.
Відповідач з перебуває на обліку в Південній міжрайонній державній податковій інспекції у м.Кривому Розі, як платник окремих видів податків, в тому числі, податку на прибуток приватних підприємств, комунального податку та земельного податку, з 10.02.1994р. за № 676, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника від 21.01.2010р. за № 39.
Відповідно до п.п. 1, 3 положень ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема, здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів та контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням
податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до положень ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
16.06.2011р. уповноваженими особами Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та інших нормативно правових актів була проведена камеральна перевірка звітності з податку на прибуток за 2010 рік платника податку на прибуток товариства з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД». За результатами перевірки складено акт №130/1501/20260654.
Перевіркою податкового органу було виявлено порушення відповідачем п.п. 49.18.2 п. 49.18 ПК України та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. за № 334/94-ВР (далі Закон України № 334/94-ВР), а саме - не подання декларації по податку на прибуток у граничні строки, встановлені законодавством:
-декларація за 9 місяців 2010 року (граничний строк подання 09.11.2010р., фактично не подано);
-декларація за 2010 рік (граничний строк подання 09.02.2011р., фактично не подано);
-декларація за 1 квартал 2011 року (граничний строк подання 10.05.2011р., фактично не подано).
Відповідно до 49.18.2 п. 49.18 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно з п. 16.4 ст. 16 Закон України № 334/94-ВР податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Згідно з п. 120.1 ст. 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до п. 7 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення. Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення. До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
На виконання вищезазначених норм позивачем щодо відповідача на підставі акту № №130/1501/20260654 від 16.06.2011р. було винесене податкове повідомлення-рішення за № 0002041501 від 24.06.2011р., яким застосовані штрафні санкції у сумі 172,00 гривень.
Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу поштою, однак, поштове відправлення повернулось до податкового органу 12.07.2011р. з приміткою поштового відправлення про причини невручення адресату «адресат вибув».
Проте, у встановлений законом строк, податкове зобовязання з податку на прибуток у сумі 172,00 грн. відповідачем сплачено не було.
20.06.2011р. уповноваженими особами Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі Дніпропетровської області відповідно до положень ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та інших нормативно правових актів була проведена камеральна перевірка за звітний податковий період IV квартал 2009 року, I, II, III, IV квартали 2010 року по комунальному податку товариства з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД».
За результатами цієї перевірки складено акт № 259/153/2020654 від 20.06.2011 року.
У ході перевірки виявлено таке порушення, як несвоєчасне подання підприємством податкові розрахунки з комунального податку за періоди:
-розрахунок комунального податку за IV квартал 2009р. (граничний строк подання 09.02.2010р., фактично не подано);
-розрахунок комунального податку за I квартал 2010р. (граничний строк подання 11.05.2010р., фактично не подано);
-розрахунок комунального податку за II квартал 2010р. (граничний строк подання 09.08.2010р., фактично не подано);
-розрахунок комунального податку за III квартал 2010р. (граничний строк подання 09.11.2010р., фактично не подано);
-розрахунок комунального податку за IV квартал 2010р. (граничний строк подання 09.02.2011р., фактично не подано).
Виходячи з того, що відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, в даному випадку застосуванню підлягають штрафні санкції відповідно до ст.17 Закону України № 2181-Ш в редакції, яка діяла на момент вчинення відповідачем порушення.
Зазначені дії відповідача порушують положення абз. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. за № 2181-III (був чинний на момент виникнення спірних правовідносин) (далі Закон України № 2181-III) та п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України.
Позивачем щодо відповідача на підставі акту № 259/153/2020654 від 20.06.2011 року було винесені податкові повідомлення-рішення за № 0016421503 від 24.06.2011р., яким застосовані штрафні санкції у сумі 680,00 гривень та за № 0016421503 від 24.06.2011р., яким застосовані штрафні санкції у сумі 1,00 гривня.
Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу поштою, однак, поштове відправлення повернулось до податкового органу 12.06.2011р. з приміткою поштового відправлення про причини невручення адресату «адресат вибув».
Проте, у встановлений законом строк, податкове зобовязання з податку на прибуток у сумі 669,41 грн. (з урахуванням переплати у сумі 11,59 грн.) відповідачем сплачено не було.
Крім того, у відповідача рахувався залишок несплаченої пені по земельному податку з юридичних осіб у сумі 1,47 гривень.
Згідно до п.57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України № 2181-III узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума податку на прибуток та податку на додану вартість є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту «а» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181-III, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до пункту «б» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-III, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181-III, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/634 від 03.11.2009р. та другу податкову вимогу № 2/713 від 07.12.2009р. (розміщені на дошці оголошень податкового органу відповідно 03.11.2009р. та 07.12.2009р.).
Проте, податковий борг відповідачем сплачений не був. Про наявність податкового боргу свідчить довідка про стан розрахунків з бюджетом від 17.10.2011 року.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу України», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Доказів сплати заборгованості відповідачем до суду надано не було.
З урахуванням наведеного, податкові зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 172,00 грн., з комунального податку у сумі 669,41 грн. та із земельного податку у сумі 1,47 грн. є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
На підставі п. 4 ч. 2 ст. КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються. Крім того, судом враховується, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до товариства з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД» про стягнення з коштів платника податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 172,00 грн., з комунального податку у сумі 669,41 грн. та із земельного податку у сумі 1,47 грн. - задовольнити.
Стягнути з коштів платника податків товариства з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД», з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та за рахунок готівки, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Дюк ЛТД» податковий борг у сумі 842 (вісімсот сорок дві) грн. 88 коп., в тому числі по:
-податку на прибуток приватних підприємств у сумі 172 (сто сімдесят дві) грн. 00 коп. (р/р 31112009700020, код бюджетної класифікації 11021000, отримувач: УДК у м.Кривому Розі, ОКПО 24230992, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012);
-комунальному податку у сумі 669 (шістсот шістдесят девять) грн. 41 коп. (р/р 3321682870020, код бюджетної класифікації 16010200, отримувач: УДК у м.Кривому Розі, ОКПО 24230992, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012);
-земельному податку з юридичних осіб у сумі 1 (одна) грн. 47 коп. (р/р 33212811700020, код бюджетної класифікації 13050100, отримувач: УДК у м.Кривому Розі, ОКПО 24230992, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >В.В Ільков
< Текст >