Єдиний державний реєстр судових рішень 18.11.2011копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 16 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/1199/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіБарановського Р. А. <Текст > при секретаріБринза О.В. за участю: представника позивача представника відповідача Шаверіна Д.В. Циба Т.А. <Текст > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ТОВ "САЛТІЗ" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська про скасування повідомлення-рішення ВСТАНОВИВ: Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська. Звернувшись до суду позивач просить: скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 10.12.2010 року № 0000882302/0 та від 30.12.2010 року № 0000882302/1. Позовні вимоги мотивовані протиправністю рішень що оскаржено.
Представник позивача, що прибув у судове засідання, позов підтримав та надав пояснення, аналогічнфі доводам, викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача позов не визнав.
Заслухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи та чинне на момент виникнення спірних правовідносин законодавство судом встановлено наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська проведено позапланову виїзну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Салтіз» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 319,5 тис.грн., яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувались в період з 01.01.2008 по 31.03.2008, з 01.01.2009 по 31.03.2009 та 01.07.2009 по 31.03.2010.
За результатами перевірки встановлено порушення ТОВ «Салтіз» п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п. 7.7.4 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР та п. 4.2, п.п. 5.12.2 п. 5.12 розділу 5 Наказу ДПА України «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість» від 15.06.2005 року №213, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.06.2005 року за №702/10982, з урахуванням змін внесених Наказом ДПА України від 17.03.2008р. №159, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.03.2008р. за №224/14915 про що складено акт від 27.10.2010р. №5327/23-5/35933591. Та винесено рішення, що оскаржено.
Відповідно до п. 1.8. Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97р. №168/97-ВР «Бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку .
Згідно п.п.7.7.2 п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (зі змінами та доповненнями) від 03.04.1997р. №168/97-ВР «якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а)бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);
б)залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду». У п.п.7.7.1., п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (зі змінами та доповненнями) від 03.04.1997р. №168/97-ВР визначено, що «Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду»
П.п.7.7.4 п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР передбачено, що «Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації...
До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
П. 4.2 Наказу ДПА України «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання» від 30.05.1997 року № 166 (в редакції Наказу ДПА України від 17.03.2008р. №159. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.03.2008р. за №224/14915) встановлено, що: «У складі декларації повинні подаватися всі необхідні додатки до декларації, подання яких передбачено цим Порядком...»
У разі наявності даних в рядку 24 та/або в рядку 26 податкової декларації з податку на додану вартість подання Довідки є обов'язковим.
В свою чергу рядки 24 та 26 податкової декларації з податку на додану вартість розшифровується в додатку 2 «Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» (далі Довідка) по періодах виникнення від'ємного значення (р. 22.2 податкової декларації попереднього податкового періоду).
Сума податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, не може перевищувати наявної різниці значень податкового кредиту і податкових зобов'язань кожного окремого звітного періоду. Декларування такої різниці відбувається у рядку 18.2 розділу ІІІ податкової декларації з податку на додану вартість.
Сума визначеного від'ємного значення (з урахуванням сум зобов'язань по податкових векселях, включених до складу податкових зобов'язань платника в звітному періоді), за винятком врахованої у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні періоди з податку на додану вартість, зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 22.2 податкової декларації поточного звітного періоду).
Таким чином, для отримання права на бюджетне відшкодування від'ємне значення різниці податкових зобов'язань та податкового кредиту окремого звітного періоду повинно хоча б частково зберегтися за наслідками наступних податкових періодів (не бути погашеними додатними податковими зобов'язаннями наступних періодів).
Крім того, ТОВ «Салтіз» допущено помилку при заповненні додатку 2 «Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишаються непогашеними після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду», а саме при заповненні гр.2 «Залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку яка підлягає сплаті до бюжету за підсумками поточного звітнього періоду (р. 24 податкової декларації звітнього податкового періоду)» при заповненні гр..З «Частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) постачальником таких товарів (послуг) у попередніх податкових періодах та непогашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (переноситься до р.2 розрахунку бюджетного відшкодування)» підприємством помилково зазначена сума від'ємного значення, яка фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах у сумі 319 567грн грн. (фактично надані платіжні документи за І кв. 2010 року на суму ПДВ 170 грн.) Інші документи які підтверджують оплату заборгованості в Ікв. 2010 року за товари, придбані у кв. 2008 року, І, III, ІУ кв. 2009року надані не були, що призвело до невірного визначення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (р.26) за II квартал 2010 року у розмірі 319 227 грн, та до невірного заповнення р.2 додатку 3 декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» у сумі 319 397 грн., що в свою чергу призвело до неправильного визначення суми бюджетного відшкодування за II квартал 2010 року у розмірі 319 397грн. Таким чином ТОВ «Салтіз» завищено суму з ПДВ заявлену до бюджетного відшкодування за II кв. 2010 на суму 319 397грн.
З огляду на викладене, рішення, що оскаржено є правомірними. Тому, адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 22 листопада 2011 року
Суддя <(підпис) >
< Список >
Постанова не набрала законної сили 22.11.2011
Суддя Р.А. БарановськийР.А. Барановський
< Текст >