Постанова № 21069203, 21.10.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2011
Номер справи
2а/0470/9947/11
Номер документу
21069203
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

21.10.2011< копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 22 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/9947/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБоженко Наталії Василієвни <Текст > при секретаріЛуговій В.О. за участю: представника позивача Безручко М.В. <Текст > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенрго» про стягнення економічних санкцій та зобовязання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ: Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенрго», в якому просить стягнути з обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенрго» економічні санкції в сумі 11233,08 гривень та зобовязати відповідача виконати припис № 275 від 15.06.2011 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідачем було порушено вимоги Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 р. № 2633-IV та п. 27 Постанови КМУ «Про затвердження Правил користування тепловою енергією» від 03.10.2007 р. № 1198. В добровільному порядку не сплачені економічні санкції за порушення дисципліни цін у розмірі 11233,08 гривень, що є підставою для звернення до суду. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, просив позовні вимоги задовольнити. Представник відповідача в судове засідання не зявився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, визнав позовні вимоги у повному обсязі та просив розстрочити виконання рішення суду у звязку з тим, що підприємство є єдиним обласним спеціалізованим підприємством, яке координує роботу теплопостачальних дочірніх підприємств та забезпечує тепловою енергією потреби населення, бюджетних та інших споживачів міста Дніпропетровська. Підприємство знаходиться в дуже скрутному фінансовому стані із-за подорожчання вартості природного газу та електроенергії, несвоєчасного затвердження тарифів, що спричинило збитки, щодо різниці між цінами на енергоносії встановленими у тарифі та фактичною вартістю закупівлі енергоносіїв, нестабільного надходження грошових коштів від фізичних та юридичних осіб. Розмір щомісячних платежів знизився майже на 80 %. Такі факти свідчать про те, що негайне виконання рішення суду ставить під загрозу зриву початок опалювального сезону для мешканців міста Дніпропетровська, а також для бюджетних установ (в тому числі для обласної лікарні ім. Мечнікова).

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Державна інспекція з контролю за цінами у Дніпропетровській області здійснила планову перевірку обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенрго» з питання додержання державної дисципліни цін. В ході перевірки підприємства було встановлено необгрунтоване включення у вартість послуги з теплопостачання не виконаних в повному обсязі послуг, про що було складено Акт № 275 від 15.06.2011р.

Перевіркою встановлено, що реалізація теплової енергії за 2010-2011 опалювальний період проводилась за розрахунками по КТМ 204-94 та показниками лічильників теплової енергії у споживачів.

При визначенні фактичного відсотку втрат теплової енергії в мережах за перевіряємий період було враховано норматив підживлення, затверджений Наказом Держбуду України від 31.10.2001 р.№206.

За опалювальний 2010 -2011 рік середні втрати в мережах по котельням становлять від 4,88 %, на стор. 11-12 Акту перевірки наведено індивідуальні втрати теплової енергії.

Втрати теплової енергії в мережах ОКП «Дніпротеплоенерго» за жовтень 2010 р. - квітень 2011 р. становлять 1733,327 Гкал, а втрати теплоенергії на підживлення за цей же період становлять 1408,594 Гкал.

З урахуванням втрат, Держінспекцією було розраховано фактичний обсяг надання послуг з теплопостачання, який наведено в таблиці 8 на стор. 12 Акту перевірки.

Згідно розрахунків Держінспекції, нормативні втрати теплової енергії в мережах складають 3141,92 Гкал, що становить 5,8 % від поданої в колектор. Відпуск теплової енергії споживачам по вказаним котельним склав 42273,253 Гкал. Згідно довідки підприємства, до сплати за теплову енергію було виставлено 51080 Гкал: опалення - 42787 Гкал; ГВП - 8293 Гкал.

Загальний обсяг реалізованої споживачам теплової енергії на 18,888 Гкал більший від даних Держінспекції. Отже, ОКП «Дніпротеплоенерго» за опалювальний період 2010 - 2011 років нарахувало споживачам 9670,37 грн., дана сума підлягає перерахунку зі споживачами.

20.06.2011 р. ОКП «Дніпротеплоенерго» надало заперечення до Акту перевірки, які були враховані Держінсекцією цін.

Таким чином, враховуючи заперечення, сума, що підлягає перерахунку зі споживачами, становить 6804,09 гривень. З врахуванням рівня сплати, сума, що підлягає вилученню до бюджету, становить 3744,36 гривень.

Порядок формування, установлення та застосування цін (тарифів) і відповідальність за його порушення встановлений «Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженою наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03 грудня 2001 р. N 298/519, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238 відповідно до яких необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, у наслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб'єктами підприємницької діяльності - порушниками за належністю самостійно, а в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. В позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області, згідно зі ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», «Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» було прийнято рішення № 166 від 21.06.2011 року про вилучення в доход бюджету суми економічних санкцій 11 233,08 гривень з ОКП «Дніпротеплоенерго».

Сума економічних санкцій склалася з суми необґрунтовано отриманої виручки в розмірі 3744,36 гривень та штрафу у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 7488,72 гривень, який нараховується згідно п. 1.3 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами від 03.12.2001 року №298/519.

15.06.2011 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області був прийнятий припис № 275 про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

В зазначений термін економічні санкції не були сплачені, рішення у встановленому законодавством порядку не оскаржувалось.

Враховуючи, що відповідач визнав позивні вимоги в повному обсязі, суд вважає, що докази якими позивач обґрунтував позов є достатніми для задоволення адміністративного позову.

Згідно з ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Положеннями статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Так як, в судовому засіданні представник позивача не заперечував проти задоволення заяви відповідача про розстрочення виконання рішення суду, крім того надав лист від 08.07.2011 року №4/3-5/1194, в якому зазначається, що позивач не заперечує проти розстрочення сплати економічних санкцій протягом шести місяців, а відповідачем визнані позовні вимоги у повному обсязі, суд вважає за можливе розстрочити виконання рішення суду в частині сплати економічних санкцій строком на шість місяців наступним чином: жовтень 2011 р. 1872,18 грн.; листопад 2011 р. - 1872,18 грн.; грудень 2011 р. - 1872,18 грн.; січень 2012 р. - 1872,18 грн.; лютий 2012 р. - 1872,18 грн.; березень 2012 р. - 1872,18 грн..

З урахуванням вищевикладеного, суд приймає постанову про задоволення адміністративного позову з розстроченням виконання рішення суду.

Керуючись ст.ст. 160-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенрго» про стягнення економічних санкцій та зобовязання вчинити певні дії задовольнити.

Стягнути з обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенрго» економічні санкції в сумі 11233 (одинадцять тисяч двісті тридцять три) гривні 08 гривень в дохід державного бюджету, код 21081100 Управління держказначейства Жовтневого района на р/р 31115106700005 ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЄДРПОУ 24246786.

Зобовязати обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенрго» виконати припис № 275 від 15.06.2011 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

Розстрочити виконання рішення суду в частині сплати економічних санкцій строком на шість місяців наступним чином: жовтень 2011 року 1872,18 гривень; листопад 2011 року - 1872,18 гривень; грудень 2011 року - 1872,18 гривень; січень 2012 року - 1872,18 гривень; лютий 2012 року - 1872,18 гривень; березень 2012 року - 1872,18 гривень.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 27.09.2011р.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >Н.В. Боженко

< Текст >