Єдиний державний реєстр судових рішень 21.10.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/10256/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Горбалінського В.В. <Текст > розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м.Дніпродзержинську до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості розмірі 149,31 грн., - ВСТАНОВИВ:
15.08.2011 року Державна податкова інспекція у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 заборгованості з єдиного податку 149,31 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що фізична особа підприємець ОСОБА_2 перебуває на спрощеній системі оподаткування та повинна сплачувати єдиний податок. Проте, в порушення вимог чинного законодавства відповідач не сплатила в повному обсязі у граничні строки визначені законом, суму єдиного податку за 2010 рік.
Представник позивача в судове засідання не зявився, але надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Заперечень проти адміністративного позову суду не надав. На адресу суду неодноразово повертались конверти з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Отже, враховуючи зазначені вище підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.
Вивчивши матеріали справи та письмові докази в ній суд встановив.
З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010р. № 2755-УІ, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Проте, оскільки правовідносини щодо несплати платником податків відповідачем у даній адміністративній справі податкового боргу в сумі 149,31 грн., виникли до набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010р. № 2755-УІ, суд приходить до висновку, що, в даному випадку, при розгляді справи, в частині обґрунтування нарахування зобовязання, слід застосовувати норми раніше діючого законодавства.
Спеціальними законами, які визначали статус державної податкової служби в Україні, її функції, а також обовязки платників податків щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) є Закон України «Про державну податкову службу в Україні», Закон України «Про систему оподаткування», Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства», які були чинними та діяли на момент виникнення спірних правовідносин.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області 06.02.2006 року та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області, як платник податків та зборів.
14.12.2009 року відповідач звернувся до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області із заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. З 01 січня 2010 року фізична особа підприємець ОСОБА_2 знаходилась на спрощеній системі оподаткування.
Основним видом діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_2 є роздрібна торгівля промисловими товарами.
Відповідно до Рішення Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області №110-07/У від 29.12.2006 року «Про встановлення ставок єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб» для підприємців, що здійснюють такий вид підприємницької діяльності, як роздрібна торгівля промисловими товарами ставка єдиного податку становить 150,00 грн. на місяць.
Статтею 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства» встановлено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно із ч.2 ст.5 зазначеного Указу, суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідач мав сплачувати єдиний податок протягом 2010 року - 1680,20 грн. Проте в порушення вимог чинного законодавства відповідачем сплачено 1500,00 грн., тому сума несплаченого податкового зобовязання складає 180,20 грн.
У звязку із наявною станом на 01.01.2010 року переплатою за попередні періоди в розмірі 30,89 грн. сума податкового зобовязання була зменшена та становить 149,31 грн.
У граничні строки, встановлені нормами чинного законодавства, зазначена сума податкового зобовязання відповідачем не сплачена, що призвело до виникнення заборгованості в розмірі 149,31 грн.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Оскільки, строк складання податкової вимоги настав на 2011 рік, ДПІ у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області була складена податкова вимога №349 від 10.02.2011 року на суму 149,31 грн. на підставі п.59.1 ст.59 ПК України (набрав чинності 01.01.2011 року), відповідно до якої, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Зазначена податкова вимога отримана відповідачем 13.06.2011 року.
Отже, враховуючи вищевикладене, загальна сума боргу фізичної особи підприємця ОСОБА_2 складає 149,31 грн., що підтверджується Рішенням №94-11/У від 25.04.2007 року «Про встановлення ставок єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб», податковою вимогою та іншими матеріалами справи.
Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У відповідності до п. 95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 цього Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Статтею 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому, податкові зобовязання відповідача підлягають погашенню за рахунок примусовому стягнення його активів.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в розмірі 149, 31 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету (р/р 34219379700014, одержувач платежу: відділення держказначейства у м. Дніпропетровську, код ЄДРПОУ 24232324, банк отримувача УДКУ, код платежу 18050200) заборгованість в розмірі 149,31 грн. (сто сорок девять грн. 31 коп.).
Копію постанови направити сторонам.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >В.В. Горбалінський
< Текст >