Постанова № 21068099, 26.09.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2011
Номер справи
2а/0470/2695/11
Номер документу
21068099
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

26.09.11 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/2695/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПавловського Д.П.

при секретаріБесчасові Д.В.

за участі представника позивачаЗалізко В.С.

представника відповідачаГодьо Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Віта-Плюс»до Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень,-

в с т а н о в и в :

03 березня 2011р. до суду надійшов даний адміністративний позов, у якому позивач просить визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції № 0000692342/2 від 03.11.2010р., визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції №0000702342/2 від 03.11.2010р., визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції № 0001192342/2 від 06.12.2010р.

Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 03.03.2011р.

Представник позивача просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача просила відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на заперечення на позовну заяву від 12.05.2011р., наявне у матеріалах справи, яким обґрунтована така позиція.

Також, у судовому засіданні були досліджені письмові докази, а саме: копії копії податкових повідомлень - рішень № 0000692342/2 та № 0000702342/2 від 03.11.2010р., № 0001192342/2 від 06.12.2010р., акта перевірки від 16.06.2010р. за № 287-23/2-35864921, первинної скарги від 02.07.2010р. № 5, рішення Західно-Донбаської ОДПІ про продовження розгляду первинної скарги від 19.07.2010р. № 18896/10/25-008, рішення Західно-Донбаської ОДПІ про результати розгляду первинної скарги від 25.08.2010р. № 23105/10/25-008, повторної скарги до ДПА у Дніпропетровській обл. від 06.09.2010р., рішення ДПА у Дніпропетровській обл. про продовження строку розгляду скарги від 14.09.2010р. № 24910/10/25-008, рішення ДПА у Дніпропетровській обл. про результати розгляду скарги від 20.10.2010р., скарги до ДПА у Дніпропетровській області від 12.11.2010р., рішення ДПА у Дніпропетровській області про результати розгляду скарги від 24.11.2010р. № 32868/10/25-008, скарги до ДПА України від 12.11.2010р. № 48, скарги до ДПА України № 54 від 10.12.2010р., рішення ДПА України від 13.01.2011р. № 411/6/25-0115(787/7), рішення ДПА України від 09.02.2011р. № 2757/6/25-0115, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних за жовтень, листопад, грудень 2009р. та за лютий 2010р., декларацій з податку на додану вартість з додатками за жовтень, листопад, грудень 2009р. та за лютий 2010р., декларацій з податку на прибуток за 4 кв. 2009р. та за 1 кв. 2010р., отриманих податкових накладних за жовтень, листопад, грудень 2009р. та за лютий 2010р., товарно-транспортних накладних за жовтень, листопад, грудень 2009р. та за лютий 2010р., актів виконаних робіт за жовтень, листопад, грудень 2009р. та за лютий 2010р., рахунків за жовтень, листопад, грудень 2009р. та за лютий 2010р., з журналу - ордеру № 6 по pax. 631 за жовтень, листопад, грудень 2009р. та за лютий 2010р., угод з постачальниками транспортних послуг, протоколу про адміністративне правопорушення, постанови Павлоградського міськрайонного суду від 25.08.2010р., розрахунку, листа від 29.04.2010р. за №11459/10/23/2, листа від 07.06.2010р. за № 13.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи представників сторін, суд встановив наступні обставини.

На підставі ч.1 ст.11 Закону України від 04.12.1990 року № 509-Х.ІІ ''Про державну податкову службу в Україні" (зі змінами та доповненнями) працівниками Західно - Донбаської ОДПІ проведена планова виїзна перевірка приватного підприємства "Віта-Плюс" (35864921) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 12.05.2008р. по 31.03.2010р.

За результатами планової виїзної перевірки приватного підприємства "Віта-Плюс" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 12.05.2008р. по 31.03.2010р. було складено акт № 287-23-2-35864921 від 16.06.2010 року, а саме щодо порушення:

- пункту 5.1 підпункту 5.2.1 пункту 5.2, підпункту 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 22.05.1997р. №283/97 - BP "Про оподаткування прибутку підприємств", що призвело до завищення валових витрат на загальну суму 1306227,66 грн., а внаслідок цього - до заниження податку на прибуток на суму 326557 грн.;

- підпунктів 7.4.1, 7.4.4 пункту 7.4 статті 7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97 „Про податок на додану вартість", що призвело до завищення податкового кредиту, а внаслідок цього - до заниження податку на додану вартість на загальну суму 261246грн.

Таким чином, необхідно зазначити наступне.

Як вказано в акті документальної перевірки, ПП «Віта-Плюс»в перевіряємому періоді отримало транспортні послуги на загальну суму 1306227,66 грн. (без ПДВ), у тому числі: у IV кварталі 2009 року - від ТОВ «Стройтек-БМЗ»на суму 350000,00 грн. та від ТОВ «Ростанд»на суму 514695,66 грн.; у І кварталі 2010 року - від ПП «Восток Енерго»на суму 441532,00 грн.

Вартість придбаних транспортних послуг на загальну суму 1306227,66 грн. підприємством включено до складу валових витрат на підставі видаткових накладних на придбання товарів та актів прийому-передачі виконаних робіт, які не містять наступних реквізитів: не зазначено вантажовідправника та вантажоотримувача; пункт відправлення та пункт призначення; маршрут перевезення; номера товарно-транспортних накладних; назву та кількість перевезеного вантажу; номера транспортного засобу тощо.

До складу податкового кредиту ПП «Віта-Плюс»включило ПДВ на загальну суму 261245грн., а саме: у жовтні 2009 року - 70000,00 грн. за податковою накладною ТОВ «Стройтек-БМЗ»від 30.10.2009 № 81; у листопаді 2009 року - 33903,00 грн. за податковою накладною ТОВ «Ростанд»від 30.11.2009 № 92; у грудні 2009 року - 69036,00 грн. за податковою накладною ТОВ «Ростанд»від 31.12.2009 № 111; у лютому 2010 року - 88306,00 грн. за податковими накладними ПП «Восток Енерго»від 26.02.2010 № 114 та від 26.02.2010 № 201.

Згідно пункту 1,32 Закону №283/97 "Про оподаткування прибутку підприємств", господарська діяльність - це будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону № 283/97 "Про оподаткування прибутку підприємств", валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

У відповідності з п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону №283/97, до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду в зв'язку з підготуванням, організацією, веденням виробництва, продаж продукції (робіт, послуг) та охороною праці.

Згідно підпункту 5.3.9 пункту 5.3 ст.5 Закону №283/97, не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

На сторінці 6 акту перевірки зазначено, що перевірка проведена на підставі: видаткових накладних на придбання товарів, актів виконаних робіт, товарно-транспортних накладних (по придбанню товарів від ТОВ „Фінекогруп"), залізничних накладних, журналу-ордеру по рах.631, 311, аналітичний облік по рахунку 281, оборотно-сальдова відомість, головна книга, відомість обліку обліку валових витрат.

Підприємству 29.04.2010р. за №11459/10/23/2 був наданий лист про надання документів для проведення планової виїзної документальної перевірки, який отримано директором ОСОБА_1 29.04.2010р. В ході проведення перевірки 02.06.2010р. підприємству наданий лист про те, що в ході перевірки виникли питання щодо фактичного отримання послуг по перевезенню автомобільним транспортом та правомірності включення вартості цих послуг до складу валових витрат та податкового кредиту з ПДВ. Враховуючи вищенаведене, перевіряючими зроблено запит щодо надання обґрунтованих пояснень щодо фактичного отримання транспортних послуг та копій наявних первинних документів, договорів по отриманим транспортним послугам за період, шо перевіряється. У відповідь отримано лист від 07.06.2010р. за № 13 з поясненням, що документи підприємства є власністю підприємства, а також є комерційною таємницею, копії документів надаватися не будуть.

Здійснений будь-якої господарської операції підприємства фіксується та підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік. В свою чергу, згідно ч.2 ст.3 Закону України від 16.07.99р. №996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», на даних бухгалтерського обліку ґрунтується фінансова, податкова, статистична та інші види звітності. Тобто первинні документи по відображенню господарських операцій являються основою і для податкового обліку.

Згідно пункту 2.7 Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку, затвердженого приказом Мінфіну України від 24.05.95р. №88, первинні документи складаються на бланках типових форм, затверджених Мінстатом України, а також на бланках спеціалізованих форм, затверджених міністерствами та відомствами України.

Типові форми первинного обліку роботи вантажного автомобілю, зокрема, типова форма товарно-транспортної накладної, затверджені спільним Наказом Мінтрансу України, Мінстату України від 29.12.95 р. №488/346 «Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобілю»(зі змінами та доповненнями). Згідно з пунктом 2 даного наказу, застосування вказаних форм первинного обліку всіма суб'єктами господарської діяльності незалежно від форм власності являється обов'язковим.

Згідно з Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженим наказом Мінтрансу України від 14.10.97р. №363 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.02.1998р. за №12/2568 (далі Правила перевезення), товарно-транспортна накладна єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприходування, складського, оперативного і бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Відповідно до вимог п. 1 Правил, дорожній лист - документ установленого законодавством зразка для визначення та обліку роботи автомобільного транспортного засобу.

Відповідно до вимог п. п. 11.1 п.11 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженим наказом Мінтрансу України від 14.10.97р. №363 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.02.1998р. за №12/2568 (далі Правила перевезення) визначено, що товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобілю є основними документами на перевезення вантажів. Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаються інші (ветеринарні, санітарні та якісні - сертифікати, свідоцтва, довідки, паспорти тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів.

Відповідно до вимог п.п.11.2 п.11 Правил перевезення товарно-транспортні накладні і дорожні листи вантажного автомобіля належать до документів суворої звітності, які виготовляються друкарським способом з обліковою серією та номером. Форма і порядок заповнення цих документів Замовником та Перевізником визначаються відповідними нормативними актами.

Відповідно до вимог п.п. 11.3 п.11 Правил перевезення, дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається.

Відповідно до вимог п.п 11.5 Правил, товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох- екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом). Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля.

Згідно Інструкції про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи затвердженої наказом Міністерства статистики України, Міністерства транспорту України від 7 серпня 1996 р. N 228/253, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 серпня 1996 р. за N 483/1508: перевезення вантажів автомобільним транспортом як на комерційній оснорі, так. і для власних потреб, здійснюються тільки при наявності, належним чином оформлених товарно-транспортних накладних типових форм, що додаються до подорожнього листа. Ця вимога розповсюджується на всі види перевезень вантажів автомобільним транспортом, незалежно від умов оплати за його роботу (відрядна, погодинна, покіло метрова, інша) та видів перевезення (внутрішньоміське, приміське, міжміське, міжнародне).

Товарно-транспортна накладна типової форми N 1-ТН - це єдиний первинний документ, який є підставою для списування товарно-матеріальних цінностей у вантажовідправника і і оприбуткування їх у вантажоодержувача при перевезенні вантажів у межах України, а також для їх складського, Оперативного і бухгалтерського обліку; вона оформлюється вантажовідправником на кожну поїздку автомобіля і для кожного вантажоодержувача окремо.

Товарно-транспортну накладну типової форми N 1-ТН виписують у чотирьох примірниках:

- перший примірник залишається у вантажовідправника і є підставою для списування товарно-матеріальних цінностей. Другий, третій і четвертий примірники, завірені підписами і печатками (штампами) вантажовідправника, передають водію; - другий примірник водій здає вантажоодержувачу, він є підставою для оприбуткування товарно-матеріальних цінностей; - третій і четвертий примірники, завірені підписами і печатками (штампами) вантажоодержувача, водій передає перевізнику. Третій примірник, що є підставою для розрахунків за виконання транспортних послуг, перевізник надсилає'замовнику автотранспорту для оплати за перевезення; четвертий примірник додається до подорожнього листа і є підставою для обліку транспортної роботи та нарахування заробітної плати водію.

Товарно-транспортна накладна форми № 1-ТН заповнюється у п'ять етапів такими особами: 1. Вантажовідправником до прибуття для навантаження автомобіля. 2.Вантажовідправником після прибуття автомобіля та навантаження товарно-матеріальних цінностей (далі - ТМЦ). 3.На шляху доставлення вантажу заповнюється відповідальною особою Перевізника. 4.Вантажоодержувачем після прибуття вантажу. 5.Перевізником після розвантаження.

Заповнення подорожнього листа після видачі його водію проводиться у такій послідовності:

-у розділі "Паливо" відповідальна особа визначає необхідну кількість палива та мастила для виконання перевезення і ці дані заносить у відповідні графи (дизельне, бензин, мастила) рядка "залишок при виїзді" та стверджує їх власним підписом.

При поверненні автомобіля в гараж після виконання завдання і передачі відповідальній особі перевізника подорожнього листа і товарно-транспортних накладних подальше заповнення подорожнього листа проводиться в такому порядку.

У розділі "Виконання завдання водієм" подорожнього листа відповідальна особа на підставі зданих товарно-транспортних накладних:

-у розділі "Паливо" заповнює відомості про одержання та витрати палива та мастила, а саме

-"одержано", "залишок при поверненні", "витрати по факту", що дорівнюють різниці між даними про отримане паливо і його залишком, - "витрати по нормі", що дорівнюють нормі витрат палива, помноженої на загальний пробіг автомобіля, "економія (+) чи перевитрати (-)", що дорівнюють різниці між фактичними витратами палива та розрахунками за нормою.

Після здачі водієм подорожнього листа відповідальна особа заповнює його таким чином:

- у розділі "Рух пального, літрів" у графах 12 і 13 записує час роботи спецустаткування і двигуна на підставі даних граф 15-22 розділу "Вантажно-розвантажувальні операції" прикладених до подорожнього листа товарно-транспортних накладних. Ці реквізити потрібні для визначення норми витрати пального. Достовірність заповнення цих даних стверджує власним підписом під зазначеними графами:

у рядках,- де фіксують факт прийняття-передачі вантажу, матеріально відповідальна особа вантажоодержувача наносить відбиток пломби, якою проведено пломбування доставленого вантажу, а також, прописом - загальну кількість місць вантажу, загальну масу вантажу в тонах. У рядку "Прийняв" - записує власну посаду, прізвище, ініціали і підписом та штампом вантажоодержувача стверджує прийняття вантажу;

-у рядку "Здав водій-експедитор" водій власним підписом засвідчує здачу вантажу вантажоодержувачу.

Третій і четвертий примірники ТТН, завірені підписами та печатками (штампами) вантажовідправника і вантажоодержувача, разом з подорожнім листом водій здає диспетчеру перевізника.

Таким чином, товарно-транспортна накладна належить до первинної транспортної документації, застосування якої для всіх суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності є обов'язковим.

Згідно п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999р. № 996-ХІІ з внесеними змінами та доповненнями основою для бухгалтерського обліку господарських операцій являються первинні документи, які фіксують здійснення господарських операцій. Первинні документи складаються при здійсненні господарської операції, а якщо це неможливо то безпосередньо після її завершення.

Таким чином, при встановленні факту віднесення до валових витрат, пов'язаних з транспортуванням товарів без наявності товарно-транспортних накладних на перевезення вантажів транспортом, ці витрати слід вважати такими, які не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку і вони підлягають виключенню зі складу валових витрат.

У ході проведення перевірки встановлено, що ПП „Віта Плюс" були отримані транспортні послуги від ТОВ «Стройтек-БМЗ», ТОВ «Ростанд»та ПП «Восток Енерго».

ПП "Віта Плюс»було включено до складу податкового кредиту ПДВ по податковим накладним та актам виконаних робіт, в яких не зазначено вантажовідправника та вантажоотримувача, пункт відправлення та пункт призначення, маршрут перевезення, номера товарно-транспортних накладних, назву та кількість перевезеного вантажу, номера транспортного засобу, тощо на загальну суму 261245,00грн., а саме: Жовтень 2009 року - ТОВ „Стройтек-БМЗ" - податковий кредит в сумі 70000,00грн. (податкова накладна від 30.10.2009р. №81) . Листопад 2009 року - ТОВ „Ростанд" - податковий кредит в сумі 33903,00грн. (податкова накладна від 30.11.2009р. №92). Грудень 2009 року - ТОВ „Ростанд" - податковий кредит в сумі 69036,00грн. (податкова накладна від 31.12.2009р. №111). Лютий 2010 року - ПП „Восток Енерго" податковий кредит в сумі 88306,00грн. (податкова накладна від 26.02.2010р. №114, податкова накладна від 26.02.2010р. №201)

Відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97 „Про податок на додану вартість", податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

У разі коли платник придбаває матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням, не включаються до складу податкового кредиту (підпункт 7.4.4 пункту 7.4 статті 7 Закону № 168).

Обсяги придбання з ПДВ товарів (робіт, послуг), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основних фондів й нематеріальних активів, які підлягають амортизації, відображаються в рядках 10, 12 та 13 Податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженої наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.1997 за № 250/2054. До рядку 14 декларації включаються придбані з ПДВ вітчизняні та імпортні товари (роботи, послуги), вартість яких не включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які не підлягають амортизації.

Таким чином, при встановленні факту віднесення до податкового кредиту з ПДВ сум податку на додану вартість, сплаченого при придбанні товарів (робіт, послуг), вартість яких не включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основних фондів й нематеріальних активів, які не підлягають амортизації, необхідно зменшити загальну суму податкового кредиту на суму ПДВ з вартості таких товарів (робіт, послуг).

Щодо донарахування штрафної санкції у сумі 8 831,00 грн. з податку на додану вартість, то необхідно зазначити наступне.

Рішенням ДПА у Дніпропетровській області про результати розгляду скарги №28853/10/2:5-008 від 20.10.20.10 року було збільшено на 8831,00 грн. суму застосованої штрафної санкції з податку на додану вартість.

Відповідно до підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Тобто, 50% від суми недоплати повинен визначатися сукупно, а не за кожний податковий період окремо - (261246 (основний платіж) х 50% - 121792 (сума штрафної санкції визначена у податковому повідомленні рішенні № 0000702342) = 8831,00 грн. (сума донарахована ДПА у Дніпропетровській області).

Окрім того, за результатами перевірки від 16.06.2010 року за виявленими порушеннями Західно-Донбаською ОДПІ було складено протокол про адміністративне правопорушення від 12.08.2010 року № 163-1/152/23-2 у відношенні директора позивача ОСОБА_1

Зазначеним протоколом встановлено допущення ОСОБА_1 порушення п. п. 7.4.1, п.п.7.4.4 п. 7.4 ст.7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97 „Про податок на додану вартість" та п. 5.1, п. п. 5.2.1, п. 5.2, п. п. 5.3.9 п. 5.3 ст.5 Закону України від 22.05.1997р. №283/97 - ВР " Про оподаткування прибутку підприємств".

Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області 25.08.2010р. розглянуто справи про адміністративне правопорушення, встановлене зазначеними вище протоколами. За результатом розгляду винесено постанову від 25.08.2010р.

Постановою від 25.08.2010 року притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу - 85,00 грн. за порушення п.п.7.4.1, п. п 7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України від 03.04.1997 року №468/97 „Про податок на додану вартість" та п. 5.1, п. п. 5.2.1, п. 5.2., п.п.5.3.9 п.5.3. ст.5 Закону України від 22.05.1997р. №283/97 - ВР " Про оподаткування прибутку підприємств".

Відповідно до ч.4 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова суду у справі про адміністративний проступок, яка набрала законної сили, є обов'язковою для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалена постанова суду, в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

Таким чином, факт наявності протиправного діяння, вчиненого посадовими особами позивача, який є предметом розгляду і в даній справі, наразі не підлягає доказуванню.

Виходячи із вищевикладеного, суд доходить висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення, винесені відповідачем, є правомірними та відповідають вимогам чинного законодавства, а отже, позовні вимоги є необґрунтованими і не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова складена у повному обсязі 20.09.2011р.

Суддя <(підпис) >

<Список >

<Список >

<Список >Д.П. Павловський

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >