Постанова № 21038558, 25.01.2012, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
25.01.2012
Номер справи
2а-5884/11
Номер документу
21038558
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Придніпровський районний судм.Черкас

Справа № 2а-5884/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 листопада 2011 рокум. Черкаси

Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого-судді Казидуб О.Г.

при секретарі Кудренко І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення щорічної допомоги на оздоровлення,-

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Придніпровської районної ради про визнання дій неправомірними та стягнення щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік в розмірі, передбаченому ст..48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Свої позовні вимоги мотивує тим, що він є учасником ЛНА на ЧАЕС 2 категорії і отримав соціальну виплату на оздоровлення одноразової грошової допомоги на 2011 рік в сумі 100грн.. і у відповідності до ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи»від 28.02.1991 р.№796-ХІІ він , як і учасник ЛНА на ЧАЕС 2 категорії у розмірі 5 мінімальних заробітних плат.

Положення ст..67 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. визнане таким, що не відповідає Конституції України з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Нараховану суму допомоги на оздоровлення за 2011 рік виплачено позивачу у березні 2011 року у розмірі 100,00 грн.. тобто після набрання законної сили Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р..Тому просить визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Придніпровської районної ради щодо недоплати допомоги на оздоровлення неправомірними та зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Придніпровської районної ради зробити перерахунок на виплатити допомогу на оздоровлення за 2011 рік як учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, у відповідності до ст..48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В судове засідання позивач не з»явився ,,просить справу слухати в його відсутність,оскільки перебуває на роботі.

Представник відповідача Управління праці та соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за дорученням ОСОБА_2 в письмовому запереченні, так і в поясненнях в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог і просила відмовити у їх задоволенні, зазначивши, що вказана допомога виплачується у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Представник відповідача Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Придніпровської районної ради м. Черкаси за дорученням ОСОБА_2 в письмовому запереченні, так і в поясненнях в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог і просила відмовити у їх задоволенні, зазначивши, що вказана допомога виплачується у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Заслухавши пояснення позивача , представника відповідача за дорученням ОСОБА_2, дослідивши письмові матеріали справи, в результаті повного, всебічного та обєктивного їх дослідження, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено ,що відповідно до рішення третьої сесії Черкаської міської ради від 08.09.2011 року №3-126 «Про внесення змін в рішення Черкаської міської ради від 11.08.2011 року №3-3,від 11.08.2011 року №3-115» управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Придніпровської районної ради м. Черкаси (код 26323172)припиняє юридичну особу шляхом приєднання до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради,Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради є правонаступником управління праці та соціального захисту населення.

Згідно ст. 3 Конституції України, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обовязком держави.

Стаття 8 Конституції України встановлює, що норми Конституції України є нормами прямої дії. Відповідно до ст. 22 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод .

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В судовому засіданні встановлено, що позивач має статус громадянина, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи що підтверджується посвідченням категорії 2, серія НОМЕР_1, що видане 14.11.2000 року.Він є учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і у відповідності до ст..48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи»від 28.02.1991 р.№ 796-ХІІ у звязку з чим користується правами та пільгами, встановленими зазначеним Законом .

Згідно абз.3 ч.4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи» учасникам ЛНА на ЧАЕС 2 категорії виплачується щорічна допомога на оздоровлення в розмірах: - пяти мінімальних заробітних плат .

Відповідачем - Управлінням праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Придніпровської районної ради позивачу ОСОБА_1.нарахована та виплачена допомога на оздоровлення, виходячи із суми, що встановлено постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 р. Зазначені обставини визнані і не оспорюють ся сторонами.

Постановою Кабінету Міністрів України №836, якою керувався відповідач при виплаті позивачу допомоги , встановлено конкретні розміри виплат у визначеній сумі, що суперечить вимогам ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи» згідно якої встановлено розмір таких виплат як кратну величину стосовно розміру мінімальної заробітної плати на час виплати.

Згідно із ст.8 КАС України суд, при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Тому , виходячи із загальних засад пріоритету Законів над підзаконними нормативними актами при вирішенні даного спору, суд приходить до висновку, про те, що у 2011 році виплата такої допомоги здійснювалась відповідачем із порушенням спеціального законодавства, оскільки Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008р. визнано неконституційними положення «Про Державний бюджет на 2008 рік», яким дію абз.3 ч.4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» призупинено на 2008 рік в частині виплати компенсації і допомоги у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати.

Із матеріалів справи вбачається, що виплата щорічної допомоги на оздоровлення здійснена у вересні 2011 року в розмірі 100,00 грн., тобто після зазначеного Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008р., яким визнано неконституційними положення «Про Державний бюджет на 2008 рік», яким дію абз.3 ч.4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» призупинено на 2008 рік в частині виплати компенсації і допомоги у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати.

За таких обставин позивачеві, ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи» щорічна допомога на оздоровлення виплачується в розмірах - пяти мінімальних заробітних плат. Позивачу виплатили у березні 2011 року лише 100,00 грн.

Відмова виплати Управлінням праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Придніпровської районної ради м.Черкаси виплатити позивачу допомогу на оздоровлення за 2010 рік у відповідності до абз.3 ч.4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи»в розмірі 5 мінімальних заробітних плат є неправомірною.

На підставі викладеного та, керуючись Конституцією України, ст..48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », Законом України Законом України «Про Державний бюджет на 2010 рік»,., рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008р, ст. ст. 17, 94, 99, 100, 160, 162, 163 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Придніпровської районної ради м.Черкаси в перерахуванні та виплаті ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення - неправомірними.

Зобовязати Управління праці та соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення передбаченої ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»за 2011 рік в розмірі пяти мінімальних заробітних плат, що діяли на час виплати даної допомоги, за мінусом 100,00 грн. ,отриманих ним у 2011 році.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом 10 днів з дня складання в повному обсязі.

Суддя:О. Г. Казидуб