Постанова № 20963825, 28.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
28.12.2011
Номер справи
2а-3155/11/2770
Номер документу
20963825
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.12.11Справа №2а-3155/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., при секретарі Маненковій А.І.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1 (довіреність № 10/01 від 10.01.2011 року); представника відповідача ОСОБА_2 (довіреність № 5843/10 від 18.10.2011 року);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Благоустрій»Севастопольської міської Ради доДержавної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0003921503 від 21.09.2011 року,

встановив:

Комунальне підприємство «Благоустрій»Севастопольської міської Ради звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0003921503 від 21.09.2011 року. Вказує, що 23.09.2011 року КП «Благоустрій»СМР було отримано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя № 0003921503 від 21.09.2011 року про збільшення суми грошового зобовязання у розмірі 731549,37 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 1,00 грн. у звязку з порушенням п.п. 246.4, 246.5 ст. 246 Податкового кодексу України, що встановлено актом перевірки № 90/640/1503/03360472 від 09.09.2011 року. Вважає, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням норм діючого законодавства.

Просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0003921503 від 21.09.2011 року.

Ухвалою від 06 жовтня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 06 жовтня 2011 року закінчено підготовче провадження у справі та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить позов задовольнити. Вказує, що 23.09.2011 року КП «Благоустрій»СМР було отримано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя № 0003921503 від 21.09.2011 року про збільшення суми грошового зобовязання у розмірі 731549,37 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 1,00 грн. у звязку з порушенням п.п. 246.4, 246.5 ст. 246 Податкового кодексу України, що встановлено актом перевірки № 90/640/1503/03360472 від 09.09.2011 року. Приймаючи рішення про збільшення суми грошового зобовязання та застосування штрафних санкцій, відповідач дійшов висновку, що полігон ТПВ у першотравневій балці не є спеціально створеним місцем складування (полігоном), у звязку з чім при розрахунку збору за забруднення навколишнього середовища позивачем помилково застосовано коефіцієнт 1. Вважає, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням норм діючого законодавства.

Представник відповідача з адміністративним позовом не погоджується повністю, просить у задоволенні відмовити. Обґрунтовує свої заперечення тим, що місце відходів у Первомайській балці має статус полігону, а не звалища, не свідчить про те, що проводячи діяльність на ньому в разі незабезпечення повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних обєктів, правомірним при розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища застосування коефіцієнту «1».

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам на підставі пункту 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Судом встановлено наступне. Рішенням виконавчого комітету Севастопольської міської Ради №14/1516 від 07.04.1992 року створено державне комунальне підприємство «Бюро по обміну і бронюванню житлових приміщень», зареєстровано Севастопольським міськвиконкомом 21.04.1992 року. У подальшому підприємство було перейменоване рішенням Севастопольської міської Ради від 5 жовтня 2004 року №2216 в комунальне підприємство Севастопольської міської Ради «Міський житловий фонд». Перейменовано в Комунальне підприємство «Благоустрій»Севастопольської міської Ради, зі збереженням коду ЕДРПОУ відповідно до рішення Севастопольської міської Ради № 2705 від 12 вересня 2007 року.

Відповідно до п.п. 1.2 1.4 п. 1 Статуту Комунального підприємства «Благоустрій»Севастопольської міської Ради, затвердженого рішенням Севастопольської міської Ради № 2705 від 12.09.2007 року (далі Статут), Засновником Підприємства є територіальна громада міста Севастополя в особі Севастопольської міської Ради. Підприємство є унітарним. Підприємство є суб'єктом господарювання. Підприємство безпосередньо підкоряється органу, уповноваженому Власником, і іменованому надалі «Орган управління». Органом управління є Севастопольська міська державна адміністрація

Відповідно до довідки АА № 337642 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України видами діяльності Підприємства є: інші вили рекреаційної діяльності, збирання та знищення інших відходів, прибирання сміття, боротьба з забрудненням та подібні види діяльності, роздрібна торгівля з лотків та на ринках, прокат побутових виробів та предметів особистого вжитку, діяльність агентств нерухомості (а.с.50).

Комунальне підприємство «Благоустрій»Севастопольської міської Ради знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Севастополя, як платник збору за забруднення навколишнього природного середовища та екологічного податку (платник окремих податків платник податків за неосновним місцем обліку) з 31.03.2010 року.

09 вересня 2011 року Державною податковою інспекцією у Балаклавському районі м. Севастополя було проведено документальну невиїзну перевірку КП «Благоустрій»СМР з питання правильності нарахування грошових зобовязань по екологічному податку за 2 квартал 2011 року. За наслідками перевірки було складено акт № 90/640/1503/03360472 від 09.09.2011 року (а.с.8-10). Відповідно до акту перевірки було встановлено порушення з боку позивача п.п. 246.4. 246.5 ст. 246 Податкового кодексу України, що призвело до заниження суми податкового зобовязання по екологічному податку за 2 квартал 2011 року 731549,37 грн. У звязку з тим, що відповідно до рішення Першого заступника Головного держінспектора України з охорони навколишнього природного середовища від 09.06.2008 року №36 було тимчасово заборонено (зупинено) виробничу діяльність ( завезення та розміщення бітових відходів) позивача, то при розрахунку податкових зобовязань про сплату збору за забруднення навколишнього середовища за період який перевірявся, позивачу необхідно було застосовувати коригуючий коефіцієнт 3 у разі розміщення відходів на звалищах, яки не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних обєктів (а.с.22 зворот).

Відповідно до п. 4 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.1999 року № 303 (далі Порядок № 303) (втратив чинність з 01 січня 2011 року) суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди і розміщення відходів, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів (щодо скидів і розміщення відходів) виходячи з фактичних обсягів викидів, скидів і розміщення відходів, нормативів збору та визначених за місцем знаходження цих джерелкоригуючих коефіцієнтів, наведених відповідно в таблицях додатків 1 і 2.

Додатком № 2 Порядку № 303 передбачено, що застосування при розрахунку сум збору коригуючих коефіцієнтів у розмірах: залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому природному середовищі: в адміністративних межах населених пунктів або на відстані менше 3 км від них К «3»; за межами населених пунктів (на відстані більше 3 км від їх меж) К «3»; залежно від місця розміщення відходів: спеціально створені місця складування (полігони), що забезпечують захист атмосферного повітря та водних обєктів від забруднення К «1»; звалища, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних обєктів К «3».

На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003921503 від 21 вересня 2011 року про нарахування грошового зобовязання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 731550,37 грн., з яких: 731549,37 сума грошового за основним платежем, 1,00 грн. штрафні (фінансові) санкції (а.с.6).

Відповідно до п.п. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі Кодекс № 2755) документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно зі ст. 79 Кодексу № 2755 документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.

Зі змісту акту перевірки вбачається, що перевірка КП «Благоустрій»СМР проводилась на підставі наказу начальника ДПІ в Балаклавському районі м. Севастополя від 30.08.2011 року № 683.

З урахуванням вищевикладеного судом робиться висновок, що перевірка працівниками ДПІ в Балаклавському районі м. Севастополя було проведено у межах наданих повноважень та з дотриманням вимог ст.ст. 78, 79 Податкового кодексу України. Отже посилання представника позивача стосовно того, що відповідачем було проведено перевірку незаконно та в порушення вимог Податкового кодексу України спростовуються матеріалами справи та не приймаються судом до уваги.

Управлінню капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації 02 червня 2006 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Севастополя видано дозвіл на виконання будівельних робіт № 356 (а.с.45). Відповідно до якого на підставі державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КМ № 005178, реєстрація № 272 від 07.07.2005 року, розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації від 26.05.1999 року № 891-р надано дозвіл на виконання будівельних робіт з будівництва полігону твердих побутових відходів в Первомайській балці в м. Севастополі (ІІ черга будівництва).

Управлінню капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації 01 вересня 2009 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Севастополя видано дозвіл на виконання будівельних робіт (продовження дії дозволу від 02.06.2006 року № 356) № 356 (а.с.43). Відповідно до якого надано дозвіл на виконання будівельних робіт з будівництва полігону твердих побутових відходів в Первомайській балці в м. Севастополі (ІІ черга будівництва). Даний дозвіл було продовжено терміном дії від 09.09.2010 року до 30.08.2011 року (а.с.44).

20 вересня 2007 року начальником Цивільної оборони міста головою міської державної адміністрації було прийнято наказ № 27 «Про проведення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на полігоні твердих побутових відходів в Первомайської балки»(а.с.68-69). Відповідно до пункту 7 вказаного наказу, начальнику Цивільного обєкту директору КП «Благоустрій»СМР Неєвіну А.В. наказано: прийняти на себе функції підприємства, що експлуатує міський полігон твердих побутових відходів в Первомайській балці в десятиденний строк з моменту видання даного наказу; здійсняти експлуатацію міського полігону твердих побутових відходів в Первомайській балці в суворої відповідності з технологією та дотримання правил та норм екологічної, санітарної, проти епідеміологічної, техногенної та пожежної безпеки; встановити чіткий графік та порядок роботи полігону та довести його до відома операторів, що здійснюють сбір та вивіз твердих побутових відходів в м. Севастополі.

З огляду на вищевказане, судом робиться висновок, що вказані дозволи № 356 щодо виконання будівельних робіт, були видані Управлінню капітального будівництва СМДА саме на будівництво полігону твердих побутових відходів в Первомайській балці в м. Севастополі.

07 липня 1995 року Управлінню комунального господарства на підставі рішення Верховної Ради України від 25.01.1995 року було надано у постійне користування земельну ділянку площею 19 гектарів для будівництва полігону для зберігання твердих побутових відходів, що підтверджується державним актом на право постійного користування землею серія ІІ-КМ № 005178 (а.с.94-97).

Зі змісту акту приймання передачі основних коштів, затвердженого головою Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради 15.10.2008 року, вбачається, що на підставі наказу голови Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради від 14.10.2008 року № 1238 управлінням капітального будівництва СМДА було передано директору КП «Благоустрій»СМР обєкт, що знаходиться в «Первомайській балці, 1-а черга», площа 1-ї серги складає 6,4 га: місткість полігону (1 черга) 487,6 тис. куб. м. побутових відходів в щільному тілі (а.с.47).

Відповідно до переліку основних коштів, що входять до складу першої черги обєкту «Полігон твердих побутових відходів в Первомайської балки»(додаток до наказу Голови Фонду комунального майна СМР від 14.10.2008 року № 1238) є споруда-котлован (земляна чаша) для складування ТПВ, площею 4,3 га, адміністративно-побутовий корпус, резервна дизельна електростанція, заправний блок-пункт ємністю 8 куб. м., зупинка навіс механізмів та склад масел, ємність що акумулює для фільтру V=260 куб. м., майданчик для миття коліс автомашин, що входять до полігону з системою оборотного водопостачання, резервуар протипожежного запасу води на 25 куб. м., дворова вбиральня (з вигребом), асфальтобетонне покриття майданчиків та проїздів, площею 3100 кв. м., каток причіпний кулачковий (а.с.48).

Зі змісту довідки, наданої КП «Благоустрій»СМР вбачається, що станом на 25.10.2011 року на балансі КП «Благоустрій»СМР перебуває обєкт «Полігон ТПВ в Первомайської балки, 1-а черга», що переданий наказом Фонду комунального майна № 1238 від 14.10.2008 року (а.с.46).

Відповідно до позитивного комплексного експертного висновку № Э-72/2005 по робочому проекту «Коректування робочого проекту будівництва полігону твердих побутових відходів в Первомайській балці м. Севастополя»(2 черга будівництва) фінансування обєкту здійснюється за рахунок бюджетних коштів (а.с.110-112).

Державною екологічною інспекцією в м. Севастополі було неодноразове проведено вимірювання показників складу та властивостей ґрунтів, відібраних на території Полігон ТПВ, Первомайська балка, та проведено вимірювання показників складу та властивостей поверхневих вод КП «Благоустрій»СМР, що підтверджується складаними протоколами: № 58-06-11 від 06.06.2011 року, № 16-06-11 від 30.06.2011 року, № 25-03-11 від 22.03.2011 року, № 40-04-11 від 18.04.2011 року (а.с.59-). Зі змісту вказаних протоколів вбачається, що в ґрунті знаходиться гранично допустимі санітарні допустимі концентрації хімічних речовин, у водний обєкт із зворотними водами підприємства скидається гранично допустимі речовини.

Рішенням Севастопольською міською Радою від 22 липня 2008 року № 4888 було затверджено тарифи на послуги по вивозу та захороненню твердих побутових відходів для населення, бюджетних установ, організацій, підприємств та інших споживачів (а.с.57).

Наказом Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради № 01-03/1884 від 27.12.2011 року «Про постановку на балансовий звіт КП «Благоустрій» СМР завершеного будівництвом обєкту «Полігон ТПВ в Первомайській балці. (2-а черга)»наказано директору КП «Благоустрій»СМР прийняти на баланс підприємство обєкт «Полігон ТПВ в Первомайській білці. (2-а черга)»від Управління капітального будівництва СМДА, загальною балансовою площею 9617,684 тис. грн.., який включає основні кошти відповідно до додатку (а.с.122).

Зі змісту акту приймання передачі основних коштів, затвердженого головою Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради 27.12.2011 року, вбачається, що на підставі наказу голови Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради від 27.12.2011 року № 01-03/1884 управлінням капітального будівництва СМДА було передано директору КП «Благоустрій»СМР обєкт, що знаходиться в «Первомайській балці, 2-а черга», площа 2-ї черги складає 51985 кв. м.: місткість полігону (2 черга) побутових відходів не в щільному стані складає 2017,564 тис. куб. м. (а.с.124).

Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Севастополі 23.03.2009 року за вих. № 2466/09-06 було затверджено висновок № 10/09 державної екологічної експертизи робочого проекту «Коректування робочого проекту будівництва 2-ї черги полігону ТПВ в Первомайській балці м. Севастополя у звязку з виконанням протифільтраційного екрану із AS-100»3 карта»(а.с.107-109).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відходи»від 05.03.1998 року № 187/98-ВР (далі Закон № 187) відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Згідно зі ст. 33 Закону № 187 зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення).

На кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів.

Видалення відходів здійснюється відповідно до встановлених законодавством вимог екологічної безпеки з обов'язковим забезпеченням можливості утилізації чи захоронення залишкових продуктів за погодженням з державною санітарно-епідеміологічною службою України.

Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відповідно до встановлених лімітів та умови їх зберігання. Визначені для зберігання та видалення відходів місця чи об'єкти повинні використовуватися лише для заявлених на одержання дозволу відходів.

Забороняється змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія.

Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у тому числі побутових у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, у інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини. Захоронення відходів у надрах допускається у виняткових випадках за результатами спеціальних досліджень з дотриманням стандартів, норм і правил, передбачених законодавством України.

На підставі вищевикладених нормативно-правових актів та з урахуванням письмових доказів, наданих сторонами у судовому засіданні, судом робиться висновок, що полігон у Первомайській балці м. Севастополя є спеціально відведеним місцем для розміщення твердих побутових відходів, 1-а та 2-а черги будівництва полігону були здані в експлуатацію, фінансування вказаного полігону здійснюється саме державою, отже позивачем цілком обґрунтовано було здійснено розрахунок та сплату збору за забруднення навколишнього природного середовища із застосуванням коефіцієнту 1. Наявність рішення Першого заступника Головного держінспектора України з охорони навколишнього природного середовища від 09.06.2008 року №36 щодо тимчасової заборони (зупинення) виробничої діяльності ( завезення та розміщення бітових відходів) позивача, не змінює статусу полігону ТБВ та не надає підстав вважати його звалищем. Вказане рішення фіксує порушення екологічного законодавства та є таким, що застосовує передбачені законом санкції не повязані з податковими зобовязаннями позивача.

Також суд зазначає, що у податковому повідомленні рішенні відповідач посилається на порушення з боку КП «Благоустрій»СМР пункту 4 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.1999 року № 303, який втратив чинність з 01 січня 2011 року. Перевірку було проведено відповідачем саме з питань правильності нарахування грошових зобовязань по екологічному податку за 2 квартал 2011 року, тобто за період у який вже діяли та підлягають застосуванню норми Податкового кодексу України щодо нормативів збору та правильності нарахування екологічного податку.

Що стосується посилань відповідача на те, що вказаний полігон розташований на відстані менш 3 км від межі населеного пункту, суд зазначає, що виділення земельної ділянки щодо розміщення полігону здійснювалось на підставі рішення Верховної Ради України, спеціально уповноваженим органом Севастопольською міською Радою.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю, а податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя № 0003921503 від 21.09.2011 року прийнято з порушенням норм п.п.1 п.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає скасуванню.

Постанову складено у повному обсязі 03 січня 2012 року.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя № 0003921503 від 21.09.2011 року .

3.Стягнути з Державного Бюджету України (код ЕДРПОУ 24035598, ГУДК України у м. Севастополі МФО 824509, р/р 31113095700007, код платежу 22090200) на користь Комунального підприємства «Благоустрій»Севастопольської міської Ради (99011, м. Севастополь, вул. Леніна, 48, код ЄДРПОУ 03360472, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) суму судового збору в розмірі 3,40 грн. (три грн. 40 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя< підпис >О.І. Майсак

< З оригіналом згідно >

< Суддя ><підпис ><Суддя >