ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 грудня 2011 року 16:34 № 2а-18277/11/2670
За позовомЗаступника прокурора Дарницького району м.Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України ті ДП Національної енергетичної компанії «Укренерго»
до Державного підприємства «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»
про стягнення штрафних санкцій в розмірі 3400,00 грн.,
Суддя Смолій І.В.,
Секретар судового засідання Колесник І.Ю.
Представники:
Від прокуратуриУсик М.Г. посвідчення № 170 від 01.09.09.
Від позивача не зявився
Від відповідачаОСОБА_2 довіреність №55.1-1822 від 08.12.11
На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 22.12.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державного підприємства «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»про стягнення штрафних санкцій в розмірі 3400,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.11р. відкрито провадження у адміністративній справі та закінчено підготовче провадження і призначено справу до розгляду по суті на 22.12.11р.
У судовому засіданні 22.12.11р. представник прокуратури позовні вимоги підтримав посилаючись на обставини викладені у позивній заяві та доданих до неї матеріалах справи.
Відповідач проти позову не заперечив, та позовні вимоги визнав.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м.Києва -
ВСТАНОВИВ:
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст.14 Закону України «Про теплопостачання»та п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.06 № 131 зі змінами та доповненнями), здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
З матеріалів справи вбачається, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Київській області, керуючись ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, під час перевірки ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, що є порушенням ст.ст. 26, 27 Закону України “Про електроенергетику”, про що складено акт від 16.03.2011 р. за № 08/12-11-105 А/П.
Після встановлення вищезазначених порушень Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві на підставі ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, ст.14 Закону України «Про теплопостачання»та на підставі акту від 16.03.2011 р. за № 08/12-11-105 А/П винесла Припис від 16.03.2011 р. № 08/12-11-91 (невиконаний п.1 п.10, відповідно до копії припису у матеріалах справи сор.9), відповідно до якого зобовязано відповідача вчинити заходи щодо усунення виявлених під час перевірки порушень чинного законодавства.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до акту перевірки від 15.08.2011 р. за № 08/12-11-124А/П відповідач вимоги приписів не виконав.
Відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві відповідно до вищезазначених положень та відповідно до ст. 31 Закону України “Про теплопостачання”, п.п. 2.7, 8 Положення про порядок накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, за ухилення від виконання припису від 16.03.2011 р. № 08/12-11-91, винесла постанову від 08.09.2011 р. № 08/12-11-130, якою наклала на відповідача штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання - суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Штраф сплачується до державного бюджету України.
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість перед бюджетом відповідачем самостійно не погашена і на момент розгляду даної справи складає 3400,00 грн.
Стаття 36-1 Закону України “Про прокуратуру” передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Таким чином, беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 3400,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, та відповідачем не заперечується, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Державного підприємства «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»(код ЄДРПОУ 00699750) в дохід Державного бюджету України на р/р№ 31119106700008, банк ГУ ДКУ в м.Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 3400,00 грн.
3.Судові витрати покласти на відповідача.
Постанова набуває законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Смолій