Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/12046/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,
при секретаріВарченко В.В.,
за участі:
представника позивача
представників відповідача ДПІ
представника відповідача Ратушного С.М.,
Герасимчук О.О.,
Носича В.М.,
Орлова В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >товариства з обмеженою відповідальністю "Полонне Траузес Фекторі" м. Полонне Хмельницької області <3-тя особа >до державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької оюбласті , головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області <3-тя особа >про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішень та стягнення з Державного бюджету України суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів в якому просить визнати неправомірними та скасувати податкові повідомлення - рішення державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької області № 0000582301 від 19 квітня 2011 року, про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 18092 грн., № 0000722301 від 20 травня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 42587 грн., № 0000752301 від 20 червня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 158397 грн., № 0000932301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 217772 грн., № 0000942301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 36061 грн., № 0001002301 від 15 вересня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 43527 грн.
Стягнути з Державного бюджету України через головне управління Державного казначейства України у Хмельницькій області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі» (код ЄДРПОУ 34847670, місцезнаходження: 30500 Хмельницька обл., Полонський район, м. Полонне, вулиця Привокзальна, будинок 68А, поточний рахунок № 2600910781 в ХОД АТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Хмельницький, МФО 315966) бюджетну заборгованість з податку на додану вартість за січень 2011 року в сумі 18092 грн., за лютий 2011 року в сумі 42587 грн., за березень 2011 року в сумі 158397 грн., за травень 2011 року в сумі 256460 грн., за червень 2011 року в сумі 43527 грн., а всього в сумі 517875 грн.
Стягнути з відповідачів судові витрати.
Свій позов позивач мотивує тим, що ним до державного податкового органу були подані податкові декларації з податку на додану вартість в яких були задекларовані суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, а саме: за січень 2011 року-77849 грн., лютий 2011 року-44254 грн., березень 2011 року-206509 грн., травень 2011 року-256460 грн., червень 2011 року-68981 грн.
Відповідач провів позапланові виїзні перевірки позивача з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, та склав акти перевірок від 08.04.2011 року № 271/231/34847670, від 19.04.2011 року № 372/231/34847670, від 20.05.2011 року № 409/231/34847670, від 10.06.2011 року № 485/231/34847670, від 08.08.2011 року № 622/231/34847670, від 06.09.2011 року № 710/231/34847670.
На підставі висновків актів перевірок відповідач прийняв податкові повідомлення рішення:
- за актами перевірок від 08.04.2011 року № 271/231/34847670, від 19.04.2011 року № 372/231/34847670 - № 0000582301 від 19 квітня 2011 року, про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 18092 грн.,
- за актом перевірки від 20.05.2011 року № 409/231/34847670 - № 0000722301 від 20 травня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 42587 грн.,
- за актом перевірки від 10.06.2011 року № 409/231/34847670 - № 0000752301 від 20 червня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 158397 грн.,
- за актом перевірки від 08.08.2011 року № 622/231/34847670 - № 0000942301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 36061 грн., № 0000932301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 217772 грн.,
- за актом перевірки від 06.09.2011 року № 710/231/34847670 - № 0001002301 від 15 вересня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 43527 грн.
Вказані податкові повідомлення рішення позивач вважає неправомірними так як за результатами проведеної перевірки не встановлено відсутність у позивача права на бюджетне відшкодування з податку на додану вартість, висновки викладені у актах перевірки державного податкового органу позивач вважає такими, що суперечать законодавству.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги збільшив, додатково до заявлених вимог просить визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення - рішення державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької області № 0001092301 від 21 жовтня 2011 року, про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 29386 грн., та застосування штрафної санкції на 14693 грн., та стягнути додатково бюджетну заборгованість з податку на додану вартість за липень 2011 року в сумі 29386 грн., а всього в сумі 547261 грн.
Представник позивача збільшені позовні вимоги підтримав повністю, пояснивши суду, що податкові повідомлення рішення відповідача є неправомірними, так як позивачем було сформовано податковий кредит з податку на додану вартість відповідно до отриманих податкових накладних, вірно застосовано базу і ставки оподаткування, строки заявлення суми бюджетного відшкодування на право відшкодування не впливають, а також згідно із чинним законодавством задекларовано бюджетне відшкодування з податку на додану вартість за звітні періоди.
За таких обставин податкові повідомлення - рішення підлягають скасуванню, а суми податку на додану вартість бюджетному відшкодуванню.
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали повністю, пояснивши суду, що податкові повідомлення рішення є законними, так як проведеними перевірками встановлено відсутність у позивача права на бюджетне відшкодування з податку на додану вартість.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач 04.07.2007 року зареєстрований Полонською районною адміністрацією як юридична особа, та відповідно до ст. ст. 15, 16 Податкового кодексу України є платником податків, зборів і зобовязаний сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100158772 від 25.01.2008 року товариство з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі» зареєстроване як платник податку на додану вартість.
Відповідно до пунктів 200.1, 200.2, 200.3, підпункту а) пункту 200.4, 200.7, підпункту б) пункту 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобовязання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При відємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу-зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має відємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобовязання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг.
Платник податку, який має право на бюджетне відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» подав до державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької області податкові декларації з податку на додану вартість за такі звітні періоди:
- за січень 2011 року в у рядках 25, 25.1 якої нарахував суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в розмірі 77849 грн.,
- за лютий 2011 року в у рядках 25, 25.1 якої нарахував суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в розмірі 44254 грн.,
- за березень 2011 року в у рядках 23, 23.1 якої нарахував суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в розмірі 206509 грн.,
- за квітень 2011 року в у рядках 23, 23.1 якої нарахував суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в розмірі 206509 грн.,
- за травень 2011 року в у рядках 23, 23.1 якої нарахував суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в розмірі 256450 грн.,
- за червень 2011 року в у рядках 23, 23.1 якої нарахував суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в розмірі 68981 грн.,
- за липень 2011 року в у рядках 23, 23.1 якої нарахував суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в розмірі 68366 грн.
Згідно до пункту 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України а наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Державною податковою інспекцією у Полонському районі проведено ряд слідуючих перевірок та складені відповідні акти перевірок:
1. «Про результати позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі», код ЄДРПОУ 34847670 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за січень 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період січень, березень, грудень 2010 року» від 08.04.2011 року № 271/231/34847670.
У висновку акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем п. п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», та п. п. 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за січень 2011 року на загальну суму 1442 грн.
Згідно акту перевірки, що за результатами перевірки неможливо підтвердити визначену суму бюджетного відшкодування за січень 2011 року в розмірі 76407 грн., що повязано з відсутністю відомостей, що підтверджують дані ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» по взаєморозрахунках із постачальниками:
ТОВ «Юкрейніан клеузінг компані» іпн. 349288806216;
ТОВ «Маргилан ЛТД» іпн. 369681106251;
ПАТ по газопостачанню та газифікації м. Хмельницький іпн. 53955922255;
ТОВ «Хмельницькпожсервіс» іпн. 350922522234;
ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» іпн. 227675022258.
2. «Про результати позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі», код ЄДРПОУ 34847670 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за січень 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період січень, березень, грудень 2010 року» від 19.04.2011 року № 372/231/34847670. (додатковий до акту від 08.04.2011 року № 271/231/34847670).
У висновку акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем ст. 200 розділу 5 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за січень 2011 року на загальну суму 18092 грн.
Згідно акту перевірки встановлено, що за результатами перевірки неможливо підтвердити визначену суму бюджетного відшкодування за січень 2011 року в розмірі 18092 грн., що повязано з відсутністю відомостей, що підтверджують дані ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» по взаєморозрахунках із постачальниками:
ТОВ «Маргилан ЛТД» іпн. 369681106251;
ПАТ по газопостачанню та газифікації м. Хмельницький іпн. 53955922255;
ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» іпн. 227675022258.
Підтверджено суму бюджетного відшкодування в розмірі 58315 грн., задекларовано 77849 грн.
3. «Про результати позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі», код ЄДРПОУ 34847670 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за лютий місяць 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період березень 2010 року та січні 2011 року» від 25.05.2011 року № 409/231/34847670.
У висновку акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем п. п. 14.1.41, 14.1.134 п. 14.1 ст. 14, п. п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195, п. 200.1, п. 200.2 ст. 200, ст. 204 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за лютий 2011 року на суму 42587 грн.
Згідно акту перевірки встановлено, що сума яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за лютий 2011 року нарахована в розмірі 44254 грн.
Платником не враховано результати попередньої перевірки від 20.12.2010 року, якою встановлено завищення відємного значення в сумі 334212 грн., та на суму 18752 грн., за січень 2011 року, порушення описано у п. 3.1.2 акту (завищення податкового кредиту за січень 2011 року по відносинах з ТОВ «Новотекс»).
Згідно додатку № 1 до акту перевірки встановлено, що ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» - виконавець і ТОВ «Алерс - Поланд» - замовник, уклали контракт № 5 від 01 липня 2009 року предметом якого є виготовлення швейних виробів за замовленням із сировини замовника у відповідності до технічних умов та зразків, затверджених замовником.
На підставі контракту № 5 від 01 липня 2009 року сторонами укладені додаткові угоди:
1) № 3 від 25.07.2009 року;
2) № 8 від 19.04.2010 року, якою контракт доповнено п. 1.5, згідно якого замовник погоджується, що виконання окремої операції (прання і фарбування брюк) по переробці сировини буде виконувати ТОВ «Новотекс». Оплату за виконані роботи ТОВ «Новотекс» буде проводити безпосередньо замовник згідно укладеного контракту.
На виконання етапу «прання та фарбування» ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» уклав договір обробки напівфабрикатів швейних виробів з давальницької сировини № 05/01 від 04 січня 2011 року з ТОВ «Новотекс», в подальшому виконавець.
Виконання договору № 05/01 від 04 січня 2011 року з ТОВ «Новотекс» підтверджується додатками до договору обробки напівфабрикатів швейних виробів з давальницької сировини, актами виконаних робіт, податковими накладними, виданими ТОВ «Новотекс».
Вивезення готової продукції, виробленої із давальницької сировини по контракту № 5 від 01.07.2009 року по наданих послугах з переробки ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» підтверджується вантажними митними деклараціями.
Господарські операції по переробці давальницької сировини відповідно до п. «б» п. п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України оподатковуються за нульовою ставкою.
Так як ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» надають послуги по переробці давальницької сировини по одному контракту № 5 від 01.07.2009 року укладеному з ТОВ «Алерс - Поланд», задіяні в технологічному процесі повязаному з переробкою давальницької сировини в готову продукцію в межах одної технологічної схеми № 1 від 26.04.2010 року до контракту № 5 від 01.07.2009 року, ТОВ «Новотекс» видавались дозволи Житомирської митниці на переробку давальницької сировини, вони відвантажують готову продукцію по одній вантажній митній декларації, ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» на виконання контракту застосовувало нульову ставку з податку на додану вартість, а ТОВ «Новотекс» на виконання контракту застосовувало нульову ставку з податку на додану вартість до 01.01.2011 року, тому ТОВ «Новотекс» не мало права на податкові зобовязання за ставкою 20 відсотків з надання послуг по переробці давальницької сировини, а відповідно ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» не мало право на податковий кредит за ставкою 20 відсотків.
Нульова ставка з податку на додану вартість повинна застосовуватись як ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» так і ТОВ «Новотекс».
4. «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі», код ЄДРПОУ 34847670 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за березень місяць 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період січні місяці 2011 року та лютому місяці 2011 року» від 10.06.2011 року № 485/231/34847670.
У висновку акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем п. п. 14.1.41, 14.1.134 п. 14.1 ст. 14, п. 187.10 ст. 187, п. п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195, п. 200.1, п. 200.2 ст. 200, п. 201.4 ст. 201, ст. 204 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за березень 2011 року на суму 158397 грн., внаслідок допущених порушень, що відображено в п. 3.1.2 акту перевірки.
Сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за березень 2011 року нарахована в розмірі 206509 грн.
Підтверджено правомірність бюджетного відшкодування в сумі 48112 грн.
На формування суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за березень 2011 року вплинув податковий кредит за січень, лютий 2011 року який був визначений помилково в звязку із відносинами ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс», які відображені у акті перевірки від 25.05.2011 року № 409/231/34847670.
Крім того розрахунок бюджетного відшкодування за березень 2011 року складено з порушенням вимог п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України та Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість.
В р. 1 Розрахунку суми бюджетного відшкодування ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» вказано частину залишку відємного значення фактично сплачену отримувачем товарів у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів в розмірі 206509 грн. Фактично даний показник складає 161509 грн. Відхилення склало 45000 грн.
ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» було укладено договір поставки верстатів по металообробці із ТОВ «Виробничо-торгова фірма «Марян» № 1/190-10 від 26.01.2011 року. Загальна сума договору склала 270000 грн., в тому числі податок на додану вартість 45000 грн.
ТОВ «Виробничо-торгова фірма «Марян» було здійснено повернення верстатів до постачальника згідно розрахунку коригування № 10/7 від 14.02.2011 року до податкової накладної № 7 від 27.01.2011 року у звязку із таким поверненням.
ТОВ «Виробничо-торгова фірма «Марян» оплату згідно договору не проводило.
Ця сума з податку на додану вартість не була сплачена у лютому 2011 року тому що фактично вона сформована за рахунок коригування податкових зобовязань у напрямку їх зменшення внаслідок повернення коштів або товарів, що було відображено у податковій декларації за лютий 2011 року. Тому підприємство не може претендувати на отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у частині такої оплати.
В решті суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 113397 грн., відмовлено в звязку із взаємовідносинами ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» за аналогічних обставин, які зазначені вище.
5. «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі», код ЄДРПОУ 34847670 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за травень місяць 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період березень 2010 року та лютий, березень, квітень місяці 2011 року» від 08.08.2011 року № 622/231/34847670.
У висновку акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем п. п. 14.1.41, 14.1.134 п. 14.1 ст. 14, п. 187.10 ст. 187, п. п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195, п. 200.1, п. 200.2, абзац «а» пункту 200.4, п. 200.14 ст. 200, п. 201.4 ст. 201, ст. 204 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за травень 2011 року на суму 217772 грн.
Згідно акту перевірки встановлено, що сума яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за травень 2011 року нарахована в розмірі 256460 грн.
Підтверджено суму бюджетного відшкодування за травень 2011 року у розмірі 38688 грн.
Бюджетне відшкодування задекларовано на рівні залишку відємного значення березня 2010 року, лютого-квітня 2011 року.
За березень 2010 року перевіркою встановлено завищення суми відємного значення перевіркою від 20.12.2010 року, акт № 2021/7/231-34847670, внаслідок чого завищено бюджетне відшкодування за квітень, липень, серпень, вересень, жовтень 2010 року.
За наслідками перевірок від 20.05.2011 року, від 10.06.2011 року, встановлено також завищення суми відємного значення.
В частині суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість відмовлено в звязку із взаємовідносинами ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» у квітні 2011 року за аналогічних обставин, які зазначені вище (встановлено завищення відємного значення у квітні 2011 року).
В частині суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість відмовлено в звязку із заниженням суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за березень та квітень 2011 року, внаслідок чого такі суми необхідно було врахувати в наступних податкових періодах.
6. «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі», код ЄДРПОУ 34847670 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за червень місяць 2011 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період вересень 2010 року та березень, квітень, травень місяці 2011 року» від 06.09.2011 року № 710/231/34847670.
У висновку акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем п. п. 14.1.41, 14.1.134 п. 14.1 ст. 14, п. 187.10 ст. 187, п. п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195, п. 200.1, п. 200.2, абзац «а» пункту 200.4, п. 200.14 ст. 200, п. 201.4 ст. 201, ст. 204 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2011 року на суму 43527 грн.
ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» самостійно не відкориговано залишок відємного значення з податку на додану вартість до результатів попередніх перевірок оформлених актами від 20.12.2010 року, від 20.05.2011 року, від 10.06.2011 року, 08.08.2011 року, що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2011 року.
Згідно акту перевірки встановлено, що в частині суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість відмовлено в звязку із взаємовідносинами ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» за аналогічних обставин, які зазначені вище у лютому, березні, квітні 2011 року.
Також перевіркою не встановлено факту оплати у травні 2011 року частини відємного значення травня 2011 року у розмірі 1188 грн.
Зазначене порушення вплинуло на визначення суми бюджетного відшкодування у червні 2011 року.
7. «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі», код ЄДРПОУ 34847670 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за липень місяць 2011 року» від 13.10.2011 року № 858/231/34847670.
У висновку акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем п. п. 14.1.41, 14.1.134 п. 14.1 ст. 14, п. 187.10 ст. 187, п. п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195, п. 200.1, п. 200.2, абзац «а» пункту 200.4, п. 200.14 ст. 200, п. 201.4 ст. 201, ст. 204 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2011 року на суму 29386 грн.
ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» не приведено податковий облік до результатів попередніх перевірок, результати яких оформлені актами від 08.08.2011 року, 10.06.2011 року, 20.12.2011 року, 06.09.2011 року.
Залишок відємного значення сплачений підприємством у попередніх податкових періодах задекларовано в сумі 68981 грн., а фактично за результатами перевірки та з врахуванням результатів перевірок від 08.08.2011 року та від 06.09.2011 року становить 38980 грн. Відхилення склало 29386 грн. Дане порушення вплинуло на заявлену суму бюджетного відшкодування.
Згідно акту перевірки встановлено, що в частині суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість відмовлено в звязку із взаємовідносинами ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» за аналогічних обставин, які зазначені вище, акт перевірки від 08.08.2011 року.
В частині суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість відмовлено в звязку із взаємовідносинами ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Юкрейніан клеузінг компані» (акт перевірки від 06.09.2011 року) за аналогічних обставин, що стосується ТОВ «Новотекс» які зазначені вище.
Відповідно до підпункту б) пункту 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються суми такого перевищення та підстави для її вирахування.
За результатами документальних позапланових виїзних перевірок, на підставі зазначених актів, відповідач прийняв податкові повідомлення рішення:
- за актами перевірок від 08.04.2011 року № 271/231/34847670, від 19.04.2011 року № 372/231/34847670 - податкове повідомлення рішення № 0000582301 від 19 квітня 2011 року, про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 18092 грн.,
- за актом перевірки від 20.05.2011 року № 409/231/34847670 - податкове повідомлення рішення № 0000722301 від 20 травня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 42587 грн.,
- за актом перевірки від 10.06.2011 року № 409/231/34847670 - податкове повідомлення рішення № 0000752301 від 20 червня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 158397 грн.,
- за актом перевірки від 08.08.2011 року № 622/231/34847670 - податкове повідомлення рішення № 0000942301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 36061 грн., № 0000932301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 217772 грн.,
- за актом перевірки від 06.09.2011 року № 710/231/34847670 - податкове повідомлення рішення № 0001002301 від 15 вересня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 43527 грн.
- за актом перевірки від 13.10.2011 року № 858/231/34847670 - податкове повідомлення рішення № 0001092301 від 21 жовтня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 29386 грн.
Із такими висновками державного податкового органу у актах перевірки суд погоджується частково, враховуючи наступне.
Аналізуючи обставини зазначені у актах перевірки, суд вважає, що ними встановлені такі порушення податкового законодавства:
1. за результатами перевірки неможливо підтвердити визначену суму бюджетного відшкодування за січень 2011 року в розмірі 18092 грн., що повязано з відсутністю відомостей, що підтверджують дані ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» по взаєморозрахунках із постачальниками;
2. помилкове застосування ставок оподаткування у взаємовідносинах позивача із ТОВ «Новотекс» та ТОВ «Юкрейніан клеузінг компані»;
3. зменшення податкового зобовязання при поверненні товару у лютому 2011 року у взаємовідносинах із ТОВ «Виробничо-торгова фірма «Марян», що вплинуло на визначення відємного значення податку на додану вартість (його збільшення);
4. помилкове визначення відємного значення податку на додану вартість у звітних періодах (збільшення), що в послідуючому впливало на розмір бюджетного відшкодування у бік збільшення на користь платника податку.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України відповідно до пункту 1.1 ст. 1 якого він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Визначення платників податку на додану вартість, обєкта, ставок оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету, регулюється розділом 5 Податкового кодексу України.
Підпунктами а), б), г) пункту 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України визначено, що обєктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу, вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту.
Місцем постачання товарів є місце, де товари перебувають на час початку їх перевезення або пересилання, у разі якщо товари перевозяться або пересилаються продавцем, покупцем чи третьою особою.
Вказані норми Податкового кодексу України дають підставу зробити висновок про те, що вартість товару згідно умов договору є обєктом оподаткування податком на додану вартість.
Відповідно до підпункту б) підпункту 195.1.3 пункту 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України встановлено, що за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував роботи, або отримувачем - нерезидентом.
До робіт з рухомим майном належать роботи з переробки товарів, що можуть включати власне переробку (обробку) товарів монтаж, збирання, монтування та налагодження, у результаті чого створюються інші товари, у тому числі постачання послуг з переробки давальницької сировини.
Як встановлено у актах перевірок ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» отримував давальницьку сировину від ТОВ «Алерс - Поланд» згідно укладеного контракту № 5 від 01 липня 2009 року предметом якого є виготовлення швейних виробів за замовленням із сировини замовника у відповідності до технічних умов та зразків, затверджених замовником.
На підставі контракту № 5 від 01 липня 2009 року сторонами укладені додаткові угоди:
1) № 3 від 25.07.2009 року;
2) № 8 від 19.04.2010 року, якою контракт доповнено п. 1.5, згідно якого замовник погоджується, що виконання окремої операції (прання і фарбування брюк) по переробці сировини буде виконувати ТОВ «Новотекс». Оплату за виконані роботи ТОВ «Новотекс» буде проводити безпосередньо замовник згідно укладеного контракту.
На виконання етапу «прання та фарбування» ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» уклав договір обробки напівфабрикатів швейних виробів з давальницької сировини № 05/01 від 04 січня 2011 року з ТОВ «Новотекс», в подальшому виконавець.
Виконання договору № 05/01 від 04 січня 2011 року з ТОВ «Новотекс» підтверджується додатками до договору обробки напівфабрикатів швейних виробів з давальницької сировини, актами виконаних робіт, податковими накладними, виданими ТОВ «Новотекс».
Вивезення готової продукції, виробленої із давальницької сировини по контракту № 5 від 01.07.2009 року по наданих послугах з переробки ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» підтверджується вантажними митними деклараціями.
За таких обставин суд приходить до висновку, що так як ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» та ТОВ «Новотекс» надавали послуги по переробці давальницької сировини по одному контракту № 5 від 01.07.2009 року укладеному з ТОВ «Алерс - Поланд», були задіяні в технологічному процесі повязаному з переробкою давальницької сировини в готову продукцію в межах одної технологічної схеми № 1 від 26.04.2010 року до контракту № 5 від 01.07.2009 року, ТОВ «Новотекс» видавались дозволи Житомирської митниці на переробку давальницької сировини, відвантажували готову продукцію по одній вантажній митній декларації, ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» на виконання контракту застосовувало нульову ставку з податку на додану вартість, а ТОВ «Новотекс» на виконання контракту застосовувало нульову ставку з податку на додану вартість до 01.01.2011 року, тому ТОВ «Новотекс» не мало права на податкові зобовязання за ставкою 20 відсотків з надання послуг по переробці давальницької сировини, а відповідно ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» не мало право на податковий кредит за ставкою 20 відсотків.
Нульова ставка з податку на додану вартість повинна застосовуватись як ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» так і ТОВ «Новотекс».
При вирішенні спору суд не бере до уваги пояснення представника позивача про те, що ТОВ «Новотекс» отримало податкове розяснення ДПА України від 03.08.2011 року так як відповідно до пункту 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України податкові консультації мають індивідуальний характер і можуть використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку про те, що податкові повідомлення рішення в частині зменшення заявлених сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, що стосується господарських відносин з ТОВ «Новотекс» є такими, що відповідають нормам Податкового кодексу України, тому визнати їх неправомірними немає підстав.
За таких же обставин суд вважає, що податкові повідомлення рішення в частині зменшення заявлених сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, що стосується господарських відносин з ТОВ «Юкрейніан клеузінг компані» є такими, що відповідають нормам Податкового кодексу України, тому визнати їх неправомірними також немає підстав.
В частині податкових повідомлень рішень про зменшення заявлених сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, що повязано з відсутністю відомостей, що підтверджують дані ТОВ «Полонне Траузес Фекторі» по взаєморозрахунках із постачальниками ТОВ «Маргилан ЛТД» іпн. 369681106251, ПАТ по газопостачанню та газифікації м. Хмельницький іпн. 53955922255, ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» іпн. 227675022258, суд вважає, що вони є неправомірними, оскільки це не є підставою для відмови у бюджетному відшкодуванні з податку на додану вартість, у разі якщо податковий кредит попередніх звітних періодів підтверджений належно оформленими документами як бухгалтерського так і податкового обліку.
Аналіз актів перевірки дає суду підстави зробити висновок про те, що таких обставин у актах перевірки не встановлено.
Платник податку на додану вартість зобовязаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну заповненою за правилами встановленими ст. 201 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 200.10 ст. 201 Податкового кодексу України встановлено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно із пунктами 198.1, 198.2, 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання товарів/послуг.
Датою виникнення права платника податків на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
- дата списання коштів з банківського рахунку платника податку на оплату товарів/послуг;
- дата отримання платником податку товарів/послуг), що підтверджено податковою накладною.
Податковий кредит звітного періоду визначається з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом звітного періоду у звязку з придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Аналізуючи вказані норми Податкового кодексу України суд приходить до висновку, що право платника податків на віднесення сум податку до податкового кредиту при отриманні товарів/послуг виникає тільки за умови отримання належно оформлених податкових накладних, що сторонами не заперечується.
Що стосується зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість при повернені поставленого товару покупцем, то суд вважає, що в цій частині податкове повідомлення рішення підлягає скасуванню, з таких підстав.
Відповідно до пункту 192.1, підпункту б) підпункту 192.1.1 пункту 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи перерахунок у випадку повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкового кредиту постачальника підлягають відповідному коригуванню.
Позивач провів таке коригування та подав відповідний розрахунок коригування податкових сум з податку на додану вартість за лютий місяць 2011 року від 21.03.2011 року № 9001545889.
Характерною ознакою прийнятих податкових повідомлень-рішень є те, що вони базуються на порушеннях які встановлені послідовно всіма актами перевірок, починаючи із акта перевірки від 20.12.2010 року № 2021/7/231/34847670. При цьому розрахунків правильності визначення відємного значення податку на додану вартість у звітних періодах (збільшення), що в послідуючому впливало на розмір бюджетного відшкодування у бік збільшення на користь платника податку ні у актах перевірки ні у судовому засіданні представниками відповідача не надано, що на думку суду є порушенням підпункту 5.2 пункту 5.2 «Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказом ДПА України № 984 від 22.12.2010 року.
Згідно абзацу 2 пункту 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобовязання та штрафних (фінансових) санкцій.
Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку податкового зобовязання визначається центральним контролюючим органом.
Враховуючи, що у більшості податкових повідомлень-рішень нарахування зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість проведено за кількох порушень встановлених актами перевірок, суд не вправі проводити розрахунки та визначати в грошову виразі в якій частині такі податкові повідомлення-рішення є неправомірними, а в якій відповідають нормам податкового законодавства. За таких обставин суд вважає, що всі оспорювані повідомлення-рішення необхідно визнати неправомірними та скасувати.
За таких же обставин необхідно відмовити позивачу у стягнені з Державного бюджету України через головне управління Державного казначейства України у Хмельницькій області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Полонне Траузес Фекторі» бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за січень 2011 року в сумі 18092 грн., за лютий 2011 року в сумі 42587 грн., за березень 2011 року в сумі 158397 грн., за травень 2011 року в сумі 256460 грн., за червень 2011 року в сумі 43527 грн., а всього в сумі 517875 грн., та стягненні судових витрат, у звязку з неможливістю їх розподілу.
На підставі викладеного, аналізуючи все в сукупності, суд приходить до висновку, що позов частково обґрунтований та доведений у судовому засіданні, тому у його необхідно задовольнити частково.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 1, 15, 16, 185, 186, 198, 200, 201 Податкового кодексу України, ст.ст. 9, 11, 86, 159 163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Визнати неправомірними та скасувати податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької області № 0000582301 від 19 квітня 2011 року, про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 18092 грн., № 0000722301 від 20 травня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 42587 грн., № 0000752301 від 20 червня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 158397 грн., № 0000932301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 217772 грн., № 0000942301 від 19 серпня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 36061 грн., № 0001002301 від 15 вересня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 43527 грн., № 0001092301 від 21 жовтня 2011 року про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 29386 грн., та застосування штрафної санкції в сумі 14693 грн.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Сторони повідомлені судом про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді 05.12.2011 року.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 05 грудня 2011 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/В.К. Блонський
"Згідно з оригіналом" СуддяВ.К. Блонський