Постанова № 20961918, 15.11.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2011
Номер справи
2270/13271/11
Номер документу
20961918
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/13271/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.

при секретаріЧовган Д.В.

< за участі >< перелік сторін > розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Славутського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в Хмельницькій області , Славутської міської ради <3-тя особа >до Виробничого кооперативу "Автохауз" <3-тя особа >про стягнення земельного податку, -

В С Т А Н О В И В:

Славутський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Славутської обєднаної державної податкової інспекції, Славутської міської ради звернувся до суду з адміністративним позовом до виробничого кооперативу «Автохауз», в якому просить стягнути з відповідача на користь Славутської обєднаної державної податкової інспекції земельний податок за фактичне використання земельних ділянок у розмірі 5963,66 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в результаті несплати відповідачем податкового зобовязання згідно податкового розрахунку земельного податку на 2010 рік, а саме: за період з 28.08.2009 р. по 01.09.2011 р., виникла заборгованість перед бюджетом по земельному податку, яка складає 5963,66 грн.

Славутський міжрайонний прокурор в судове засідання не зявився, хоча був належно повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Представник Славутської обєднаної державної податкової інспекції в судове засідання не зявився, надіслав до суду клопотання, в якому просить справу розглядати у відсутності представника позивача.

Представник Славутської міської ради в судове засідання не з'явився, хоча був належно повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з'явився, надіслані відповідачу документи повернулися до суду з відміткою Укрпошти «за зазначеною адресою не проживає». Згідно правил ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи.

Заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, не надходили.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд знаходить позов таким, що належить задоволенню.

Судом встановлено, що відповідач виробничого кооперативу «Автохауз», ідентифікаційний код 34567451, зареєстрований виконавчим комітетом Славутської міської ради 21.11.2008 року, що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Рішенням Славутської міської ради № 7.5-34/2009 р. «Про земельні питання» зі змінами згідно з рішенням Славутської міської ради № 8.1-36/2009 р. від 30.10.2009 р. «Про припинення права власності, користування земельною ділянкою», виробничому кооперативу «Автохауз» надано на умовах оренди дві земельні ділянки по вул.. Садова 4 «а», площею 3000 кв. м. та по вул.. Здоровя 11 «а», площею 449 кв. м. строком на 6 місяців для будівництва гаражів.

Відповідно до ст.. 125, ч. 5 ст. 126 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Згідно зі ст.. 20 Закону України «Про оренду землі», укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Згідно актів перевірки позивача з дотримання вимог земельного законодавства від 13.07.2011 року та приписів управління держкомзему у м. Славута №22/0010, № 22/0011 від 13.07.2011 року випливає використання ВК «Автохауз» земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

За відповідачем рахується податковий борг в сумі 5963,66 грн. по земельному податку за період з 28.08.2009 р. по 01.09.2011 р.

Виробничий кооператив «Автохауз» відповідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 ст.16 Податкового кодексу України зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України “Про систему оподаткування” визначено види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлений законом термін. Обовязок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обовязкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про плату за землю”, (чинного на момент виникнення податкового боргу), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Статтею 4 даного Закону передбачено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів. Ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами, крім цього Закону.

Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар (стаття 5 Закону).

Відповідно до ст.13 Закону України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року (чинного на момент виникнення податкового боргу) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Відповідно до пункту 287.1 статті 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно статті 290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Відповідно до ст. 27 Закону України “Про плату за землю” контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Як встановлено судом, відповідач є платником земельного податку та ним допущено заборгованість по сплаті земельного податку, яку розраховано Славутською ОДПІ, що підтверджується розрахунком втрат земельного податку по ВК «Автохауз» за період з 28.08.2009 р. по 01.09.2011 р.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими і такими, що належать задоволенню.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задоволити.

Стягнути з Виробничого кооперативу "Автохауз" на користь Славутської ОДПІ земельний податок за фактичне використання земельних ділянок у розмірі 5963, 66 грн. (п'ять тисяч дев'ятсот шістдесят три грн. 66 коп.)

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

< виготовлено ><Дата виготовлення >

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький