Постанова № 20961619, 10.10.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2011
Номер справи
2270/11308/11
Номер документу
20961619
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/11308/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 жовтня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.

при секретаріПарамей А. Ю.

за участі:представників позивача Шимкова А.В., Скомаровського В.В.,

представника відповідача Медведь Л.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Приватного акціонерного товариства "Об'єднання" "Прогрес" <3-тя особа >до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в Хмельницькій області <3-тя особа >про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000272302 від 03.06.2011 року, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до Славутської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000272302 від 03.06.2011 року про стягнення з ЗАТ «Обєднання «Прогрес» 37401,00 грн. штрафних фінансових санкцій.

В судовому засіданні представники ПАТ «Обєднання «Прогрес» позовні вимоги підтримали, просили суд їх задоволити. Позовні вимоги мотивували відсутністю підстав розрахування штрафних санкцій передбачених п.п. 1, 2, 4 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сумі 37400 грн.

Представник відповідача позов не визнала та в його задоволенні просить відмовити. Вказує на застосування штрафних санкцій у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ПАТ «Обєднання «Прогрес» являється юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Славутської міської ради та здійснює діяльність у сфері будівництва будівель, інжирінгу, виробництва виробів з бетону для будівництва, іншими видами оптової торгівлі, роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту, функціонування інфраструктури автомобільного та міського транспорту, відповідно до довідки з ЄДРПОУ №343295 від 13.07.2011 року.

23.05.2011 року працівниками відповідача відповідно до пп. 80.2.4 п.80.2 ст.80, п.75.1 ст. 75, пп.20.1.29 п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу було проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, дана перевірка проводилась тривалістю 10 діб, в ході якої встановлено порушення: п.1,2 п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 ВР від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями, а також п. 4.2, 4.6, розділу 4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року №614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за № 107/5298 з змінами та доповненнями.

За результатами перевірки складено акт №0030/22/14/23/03587448 від 01.06.2011 року та за результатами його розгляду винесено податкове повідомлення рішення №0000272302 від 03.06.2011 року, згідно якого до позивача застосовано штрафні фінансові санкції у сумі 37401, 00 грн. штрафних санкцій за незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків, як вимагається п.9 статті 3 Закону № 265/95.

За результатами адміністративного оскарження позивачем, податкове повідомлення рішення №0000272302 від 03.06.2011 року залишено без змін.

Матеріалами перевірки визначено, що у розрахункових документах реєстратора розрахункових операцій (далі РРО) (фіскальний № 2214001018), зареєстрованого на дану господарську одиницю, не відповідають зазначеному у реєстраційному посвідченні за № 2214001018 від 14.03.08 року обовязкові реквізити «адреса господарської одиниці», «назва господарської одиниці», а саме: назва, відповідно до реєстраційного посвідчення за № 2214001018 від 14.03.08 року у графі «господарська одиниця» зазначено адресу м. Славута вул. Привокзальна буд. 66, у графі господарська одиниця «адмінкорпус», однак згідно з фіскальним чеком за № 6220 та видатковим чеком за № 6221 від 23.05.11 року зазначена адреса м. Славута, площа Шевченка, будинок 2 та назва господарської одиниці «склад»; згідно періодичних звітів РРО фіскальний чек № 2214001018 за період з 06.12.10 року по 23.05.2011 року встановлено проведення розрахункових операцій на загальну суму 267301 грн.20 коп. без роздрукування та видачі відповідних розрахункових документів встановленої форми, в яких обовязків реквізит «адреса господарської операції», та назва господарської одиниці не містить адреси адміністративно територіальної одиниці, та назви господарського обєкта що зазначених у реєстраційному посвідченні № 2214001018, крім того, актом перевірки встановлено порушення підприємством п.9 ст. 3 Закону № 265/95, а саме: не забезпечено щоденного друкування на РРО фіскальних звітних чеків (Z-звітів) за 110 робочих днів, за період 31.05.2010 року по 01.06.2011 рок, що підтверджується додатком № 7 до акту фактичної перевірки реєстром не роздрукованих фіскальних звітних чеків за період з 31.05.2010 року по 01.06.2011 року.

В судовому засіданні представники позивача пояснили, що був проведений один ремонт 31.05.2011 року реєстратора розрахункових операцій , який належить ПАТ «Обєднання «Прогрес» виконує фіскальні денні звіти з нульовим значенням, що підтверджується листом № 33 від 02.06.2011 року та погодилися з висновками відповідача в частині застосування до ПАТ «Обєднання «Прогрес» фінансових санкцій в розмірі 340 грн. за незабезпечення щоденного друку на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків.

Відповідно до п.п. 1, 2, 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон про РРО) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Пункт 4 даної статті передбачає відповідальність двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.

Вимогами Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 визначено, що Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій поширюється на РРО, які зареєстровані в установленому порядку.

РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, назва та адреса якої зазначені в реєстраційному посвідченні, та у сфері застосування, визначеній Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій (п.п. 4.1,4.2).

СГ повинен забезпечити:

ведення в установленому порядку поточної, а також зберігання у господарській одиниці останньої використаної книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на РРО, та використаних контрольних стрічок за останні 3 робочих дні, за винятком об'єктів виїзної торгівлі та пересувної торговельної мережі;

зберігання у господарській одиниці останньої використаної та поточної розрахункової книжки, що використовується у період ремонту РРО чи відключення електроенергії;

друкування X-звітів, Z-звітів та інших документів (крім розрахункових), що передбачено експлуатаційною документацією на РРО, підрахунок готівки на місці проведення розрахунків під час здійснення перевірки господарської одиниці на вимогу представника контролюючого органу;

зберігання на місці проведення розрахунків реєстраційного посвідчення та останньої довідки про опломбування реєстратора розрахункових операцій або їх копій (п. 4.6).

Обставинами справи та доказами на їх підтвердження встановлено, що позивачем, згідно періодичних звітів РРО фіскальний чек № 2214001018 за період 06.12.2010 року по 23.05.2011 встановлено проведення розрахункових операцій на загальну суму 267301 грн.20 коп. без роздрукування та видачі відповідних розрахункових документів встановленої форми, в яких обов'язкові реквізити - "адреса господарської операції", та назва господарської одиниці не містить адреси адміністративно-територіальної одиниці, та назви господарського об'єкта зазначених у реєстраційному посвідченні. В зв'язку із виявленим порушенням застосовано штрафні санкції в сумі 1 грн., про що сторони в судовому засіданні не заперечували.

Суд бере до уваги, що позивач погоджується із висновками відповідача про вчинення підприємством порушення вимог в сфері використання реєстраторів розрахункових операцій, а саме невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку на протязі 110 днів, але не може прийняти до уваги пояснення представників ПАТ "Об'єднання" "Прогрес" стосовно застосування штрафної санкції в розмірі 340 грн.

Пунктом 4 ст. 17 Закону про РРО передбачено відповідальність двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.

Аналізуючи вимоги зазначеної норми суд приходить до висновку, що дана відповідальність застосовується за невиконання друку фіскального чеку саме щодня, тобто кожний день, а не за невиконання друку фіскальних звітів на протязі 110 днів, як вказує позивач.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем правомірно та обґрунтовано встановлено порушення позивачем вимог Закону України про РРО, розраховано суму штрафних санкцій та законно винесено податкове повідомлення-рішення від 03.06.11 № 0000272302 яким застосовано суму штрафних санкцій в сумі 37401 грн. на підставі, у межах повноважень та у спосіб що передбачені Конституцією та законами України та в межах компетенції Славутської ОДПІ, підстав для його скасування судом не встановлено.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 99, 104, 158-163, 167, 254, 255 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Об'єднання" "Прогрес" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в Хмельницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000272302 від 03.06.2011 року відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Повний текст постанови виготовлено 14 жовтня 2011 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький