ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" січня 2012 р. Справа № 2-а-5202/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Варняк С.О.,
при секретарі: Осташевський Е.Є., <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Суворовського ройону м. Херсона в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській областідо ОСОБА_1 <3-я особа >про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Звернувшись до суду, прокурор посилається на те, що 17.06.2011 під час проведення перевірки державними інспекторами теруправління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення, ч. 1 абз. 4 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки. За результатами розгляду акту начальник територіального управління Голоавтотрансінспекції в Херсонській області 05.07.2011 року виніс постанову № 122782 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 510 грн.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 добровільно не сплачена.
Просить суд стягнути до Державного бюджету з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції по постанові № 122782 від 05.0.2011 на загальну суму 510,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судовому засіданні у задоволені позову просив відмовити, посилаючись на те, що на момент перевірки він перевезенням не займався і його автомобіль не був обладнаний, як таксі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
17.06.2011 року державними інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції в Херсонській області проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт. У ході перевірки виявлено, що легковий автомобіль Chevrolet Laccetti, номерний знак НОМЕР_1, водієм якого був ОСОБА_1, облаштований, як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний знак таксі). Ліцензійна картка була відсутня.
За виявленими фактом складений акт перевірки № 218529 від 17.06.2011 порушення, ч. 1 абз. 4 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки.
За результатами розгляду акту начальник територіального управління Голоавтотрансінспекція в Херсонській області 05.07.2011 виніс постанову № 122782 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 510,00 грн.
Статтею 121 п. 2 Конституції України та ст. 60 КАС України передбачено, що прокуратура забезпечує представництво держави в суді із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Стаття 36-1 Закону України “Про прокуратуру” визначає підставу представництва інтересів держави в суді - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачений обов'язок оформлення таких документів: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовується санкція за надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 та 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 3, 4, 21, 27, 28, 29, 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перерахована на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
На момент винесення постанови відповідач борг не сплатив, тому позов підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158, 159, 161, 162, 163 КАС України,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути до Державного бюджету (рахунок 31116106700002 УДК у Херсонській обл., МФО 852010, Держбюджет м. Херсон, код доходу 21081100, код ОКПО 24104230) з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції по постанові № 122782 від 05.07.2011 р. на загальну суму 510 (п'ятсот десять) грн.00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 13 січня 2012 р.
Суддя Варняк С.О.
кат. 3.7.2