Постанова № 20960880, 05.01.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.01.2012
Номер справи
15562/11/2070
Номер документу
20960880
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

05 січня 2012 р. № 2-а- 15562/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Єгупенко В.В.

за участю секретаря - Вождаєвої М.О.

за участю представників сторін:

представника прокуратури - Грошевого О.А.

представника позивача -Горлова М.В.

відповідач - не прибув.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3

простягнення штрафу ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Харківський міжрайонний транспортний прокурор в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства інфраструктури України і йому підпорядковується в особі: Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету України суму 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головавтоінспекції в Харківській області, під час перевірки 15.08.2011 року автотранспортного засобу МАЗ д/н НОМЕР_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3, встановлено порушення водієм відповідача вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011 року. За даним фактом державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області 15.08.2011 складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 025819 про що ознайомлено водія відповідача. 15.08.2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 134504 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. Відповідачем у встановлений законодавством строк зазначений штраф не сплачено, у зв"язку з чим було подано даний позов до суду.

У судовому засіданні прокурор повністю підтримав позовні вимоги та просив суд ухвалити рішення про задоволення позову.

Представник Інспекції в судовому засіданні адміністративний позов підтримав, просив задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином в порядку передбаченому ст. ст. 33-35 КАС України, причини неявки суду не повідомили.

Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника Інспекції щодо заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків:

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Законом України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.

Згідно вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.

Як вбачається з матеріалів справи, 15.08.2011 року під час проведення перевірки автотранспортного засобу МАЗ д/н НОМЕР_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3, державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області встановлено порушення вимог ст. 48, абз.2 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011 року.

За даним фактом державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №025819, з яким ознайомлений ФОП ОСОБА_3

15 серпня 2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 134504 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті, згідно якої ФОП ОСОБА_3 притягнуто до відповідальності у вигляді фінансової санкції в сумі 1700,00 грн.

Копія зазначеної вище постанови направлено відповідачу, що підтверджується копією реєстру вихідної кореспонденції.

За змістом, формою та підставами винесення, оглянута судом постанова узгоджується з компетенцією територіального органу Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, встановленою ст.ст.6 і 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” та способом реалізації наданих владних повноважень, який визначений Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (затверджено постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567).

Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Означений вище строк оплати фінансової санкції сплинув. Однак, доказів оплати фінансової санкції або доказів відсутності обовязку здійснювати її оплату відповідач до суду не подав.

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є державною установою, яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету. Штрафи, які накладаються на порушників законодавства про автомобільний транспорт стягуються в дохід держави.

За таких обставин, вимога про стягнення заборгованості по оплаті постанови від 15.08.2011 року № 134504 підлягає задоволенню, бо доведена матеріалами справи.

При цьому, суд погоджується з тим, що наведені заступником прокурора у позові мотиви представництва інтересів Держави узгоджуються зі ст.121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” і є достатніми для захисту її інтересів шляхом вчинення процесуальної дії по зверненню до суду.

З урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 8 - 14, 71, 86,159, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області в дохід Державного бюджету України р/р31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м. Харкова код 24134589, код платежу 21081100 суму штрафу у розмірі 1700.00 грн., (одна тисяча сімсот грн.).

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 10 січня 2012 року.

Суддя Єгупенко В.В.