Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 січня 2012 року Справа № 2а-11439/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши у скороченому провадженні матеріали за адміністративним позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до житлово-експлуатаційної ремонтної ділянки с. Северо-Гундоровський м. Краснодон державне підприємство «Луганськвуглебудреструктуризація» про стягнення податкового боргу в сумі 6833,43 грн., -
ВСТАНОВИВ:
08 грудня 2011 року Краснодонська обєднана державна податкова інспекція Луганської області (надалі Краснодонська ОДПІ Луганської області, позивач) звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до житлово-експлуатаційної ремонтної ділянки с. Северо-Гундоровський м. Краснодон державне підприємство «Луганськвуглебудреструктуризація» про стягнення податкового боргу в сумі 6833,43 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наступне.
ЖЕРД с.Северо-Гундоровський м.Краснодон ДП«Луганськвуглебудреструктуризація» зареєстровано і внесено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України як структурний підрозділ ДП «Луганськвуглебудреструктуризація».
Відповідно до Статуту ЖЕРД с.Северо-Гундоровський м.Краснодон ДП«Луганськвуглебудреструктуризація» має відокремлену частину майна ДП «Луганськвуглебудреструктуризація», самостійний баланс, рахунки в банках, власну печатку зі своїм найменуванням.
ЖЕРД с.Северо-Гундоровський м.Краснодон ДП«Луганськвуглебудреструктуризація» є платником податків та зборів і перебуває на податковому обліку в Краснодонській ОДПІ.
Станом на 21.11.2011 року підприємство має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 6833,43 грн. котра складається з податків, а саме:
·Податок на прибуток: основний борг 4784,50 грн., пеня 00 грн. 08 коп.;
·Податок з власників транспортних засобів: основний борг 62,00 грн., пеня 00 грн. 06 коп.;
·Земельний податок: основний борг 1869,37 грн., пеня 44,30 грн.;
·Комунальний податок в розмірі 73,12 грн.
У зв'язку з чим позивач просить стягнути кошти на суму 6833,43 грн. податкового боргу з ЖЕРД с.Северо-Гундоровський м.Краснодон ДП«Луганськвуглебудреструктуризація» зі всіх рахунків у банках, які належать відповідачу.
Ухвалою від 21 грудня 2011 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Відповідачем, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не подано до суду заперечень проти позову. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам`ятка про права та обовязки направлені відповідачу на адресу: 94427, с.Северо-Гундоровський м.Краснодон, вул.. Шкільна, 5 повернулись до суду з відміткою пошти: “за зазначеною адресою не проживає”. Відповідно до Довідки державного реєстратора Управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ЖЕРД с.Северо-Гундоровський м.Краснодон ДП«Луганськвуглебудреструктуризація» зареєстровано і внесено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України як структурний підрозділ ДП «Луганськвуглебудреструктуризація» (а.с. 7).
Відповідно до Статуту ЖЕРД с.Северо-Гундоровський м.Краснодон ДП«Луганськвуглебудреструктуризація» має відокремлену частину майна ДП «Луганськвуглебудреструктуризація», самостійний баланс, рахунки в банках, власну печатку зі своїм найменуванням (а.с. 8-10).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”та Закон України “Про систему оподаткування”втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування”встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно ст. 13 Закону України “Про систему оподаткування” в Україні справляються: загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі); місцеві податки і збори (обов'язкові платежі).
Судом встановлено, що станом на 21.11.2011 року підприємство має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 6833,43 грн. котра складається з податків, а саме:
·Податок на прибуток: основний борг 4784,50 грн., пеня 00 грн. 08 коп., що підтверджується декларацією з податку на прибуток №9658 від 11.05.2005 року (а.с. 12) та податковими повідомленнями рішеннями №0001771540/0 від 15 серпня 2008 року, № 0002691540 від 24 жовтня 2011 року (а.с. 13,14);
·Податок з власників транспортних засобів: основний борг 62,00 грн., пеня 00 грн. 06 коп.;
·Земельний податок: основний борг 1869,37 грн., пеня 44,30 грн., що підтверджується зведеним розрахунком суми земельного податку №661 від 19.0.2003 року (а.с. 19) та податковим розрахунком земельного податку № 6416 від 23.04.2004 року (а.с. 20);
·Комунальний податок в розмірі 73,12 грн, що підтверджується податковими розрахункоми №30449 від 09.02.2005 року, №9664 від 11.05.2005 року, №21667 від 03.11.2004 року, №13515 від 26.07.2004 року (а.с. 15-18).
Заборгованість ЖЕРД с. Северо - Гундоровський ДП «ЛВР» виникла 20.01.2003 р. та утворилась внаслідок несплати сум узгоджених податкових зобов'язань.
Відповідно до п.п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21 грудня 2000 р. із змінами та доповненнями ( далі Закон № 2181), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової іекларації.
Відповідно п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 до Закону № 2181, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п. 2.10 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 р. №253 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 р. за N 567/5758 - (далі Порядок № 253), узгоджене податкове зобов'язання - податкове зобов'язання платника податків, нараховане податковим - органом, вважається узгодженим у день отримання платником податку податкового повідомлення (за винятком випадків, коли платник податків у встановлені Законом терміни розпочинає процедуру апеляційного узгодження).
Згідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4. платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового воргу платника податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону № 2181 передбачено, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Органом державної податкової служби здійснювалися заходи, передбачені Законом № 2181, а
саме:
·направлено першу податкову вимогу № 1/219 від 21.02.2002 року (а.с. 27);
·направлено другу податкову вимогу № 2/331 від 08.05.2002 року (а.с. 28).
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення { п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181).
Згідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
В разі невиконання податкової вимоги орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу, зокрема шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків. Стягнення здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пп. 95.1, 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пп. 95.2 cт. 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Оскільки податкова вимога №663 від 11.07.11 (а.с. 26), є чинними (доказів про відкликання чи оскарження відповідачем податкової вимоги суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, тому позов є таким, що підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до житлово-експлуатаційної ремонтної ділянки с.Северо-Гундоровський м.Краснодон державне підприємство«Луганськвуглебудреструктуризація» про стягнення податкового боргу в сумі 6833,43 грн. задовольнити повністю.
<Текст >
Стягнути з житлово-експлуатаційної ремонтної ділянки с. Северо-Гундоровський м. Краснодон державне підприємство «Луганськвуглебудреструктуризація» (код ЄДРПОУ 25926017) суму податкового боргу в розмірі в сумі 6833,43 грн. (шість тисяч вісімсот тридцять три гривні 43 коп.) з яких: з податку на прибуток в сумі 4 784 грн. 58 коп. (чотири тисячі сімсот вісімдесят чотири гривні 58 коп.) на р/р 3111200270028, з податку з власників транспортних засобів в сумі 62 грн. 06 коп. (шістдесят дві гривні 06 коп.) на р/р 33214807700033. з земельного податку в сумі 1913 грн. 67 коп. (тисяча девятсот тринадцять гривень 67 коп.) на р/р 33211811700033, з комунального податку в сумі 73 грн. 12 коп. (сімдесят три гривні 12 коп.) на р/р 33215828700033, на користь державного бюджету (одержувач: Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 1832, ст. ст. 185-187 КАС України.
<Текст >
СуддяК.В. Агевич