Cправа № 2a-0770/3225/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуби В.І.
за участю сторін:
представника позивача не зявився
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Р»про стягнення податкового боргу у розмірі 20307,86 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 17 листопада 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 листопада 2011 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернувся Ужгородський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Р», якою просить, стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Р»в обслуговуючих банках кошти у розмірі 20307,86 грн..
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує на те, що за відповідачем рахується податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 129,03 грн. та по орендній платі за землю в розмірі 20178,83 грн. Заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств виникла на підставі податкових повідомлень-рішень № 0000361501 від 13 квітня 2011 року та № 0000591501 від 14 червня 2011 року. Заборгованість по орендній платі за землю виникла на підставі податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 4831 від 03 березня 2011 року та податкових повідомлень-рішень № 0001741503/10/33331551/15-014 від 27 травня 2011 року, № 0001731503 від 27 травня 2011 року, № 0004041503 від 12 серпня 2011 року.
04 листопада 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від прокурора, відповідно до якої останній просить розглянути дану адміністративну справу за наявними матеріалами (а.с. 41).
17 листопада 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача, відповідно до якої останній просить розглянути дану адміністративну справу без участі представника позивача за наявними матеріалами (а.с. 42).
В судові засідання, що проходили 03 листопада 2011 року та 17 листопада 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у звязку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресурс Р»було зареєстроване 18 грудня 2004 року Ужгородською районною державною адміністрацією Закарпатської області, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 17). Місцезнаходженням відповідача є: Закарпатська область, Ужгородський район, с. Розівка, вул. Свободи, буд. 43, кв. 11.
Щодо податку на прибуток приватних підприємств.
05 квітня 2011 року головним державним податковим інспектором відділу оподаткування юридичних осіб Ужгородської МДПІ Олексій Н.М. було складено акт № 266/15-1, згідно якого перевіркою встановлено неподання декларації з податку на прибуток за 2010 рік (а.с. 23).
На підставі вказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000361501 від 13 квітня 2011 року, яким до відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 170 грн. (а.с. 22). Вказане податкове повідомлення-рішення відповідач отримав 18 квітня 2011 року, що підтверджується відповідною відміткою на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 22). Відповідно до облікової картки платника, у звязку з існуючою переплатою у розмірі 41,97 грн. заборгованість по вказаному податковому повідомленні-рішенні становить 128,03 (170-41,97) грн. (а.с. 12).
06 червня 2011 року старшим державним податковим інспектором відділу оподаткування юридичних осіб Ужгородської МДПІ Бундою М.С. було складено акт № 495/1501, згідно якого перевіркою встановлено несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток за І квартал 2011 року (а.с. 25).
На підставі вказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000591501 від 14 червня 2011 року, яким до відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1 грн. (а.с. 24). Казане податкове повідомлення-рішення відповідач отримав 19 червня 2011 року, що підтверджується відповідною відміткою на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 24).
Щодо орендної плати за земельні ділянки.
Відповідно до податкової декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік № 4831, відповідач самостійно нарахував суму орендної плати на 2011 рік в місячному розмірі 4084,82 грн. (а.с.а.с. 26, 27). Таким чином відповідач за період з квітня по серпень 2011 року повинен був сплатити 20424,10 грн., з яких відповідачем сплачено лише за квітень 2011 року 1877,56 грн.. А отже, заборгованість відповідача по орендної плати за земельні ділянки, за вказаний період становить 18546,54 (20424,1-1877,56) грн..
24 травня 2011 року головним державним податковим інспектором відділу оподаткування юридичних осіб Ужгородської МДПІ Фека Н.О. було складено акт № 45/15-03, згідно якого перевіркою встановлено сплату узгодженої суми податкового зобовязання з запізненням (а.с.а.с. 29, 30).
На підставі вказаного акту позивачем було прийнято:
- податкове повідомлення-рішення № 0001741503/10/33331551/15-014 від 27 травня 2011 року (а.с. 28), яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 3 грн.;
- податкове повідомлення-рішення № 0001741503/10/33331551/15-014 від 27 травня 2011 року (а.с. 28), яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 408,48 грн.;
- податкове повідомлення-рішення № 0001731503 від 27 травня 2011 року (а.с. 28), яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 1198,92 грн..
Вказані податкові повідомлення-рішення 30 травня 2011 року отримала уповноважена особа відповідача, що підтверджується відповідними відмітками на корінцях податкових повідомлень-рішень (а.с. 28).
09 серпня 2011 року головним державним податковим інспектором відділу оподаткування юридичних осіб Ужгородської МДПІ Фека Н.О. було складено акт № 903/54/15-03, згідно якого перевіркою встановлено сплату узгодженої суми податкового зобовязання з запізненням (а.с. 32).
На підставі вказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004041503 від 12 серпня 2011 року (а.с. 31), яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 2 грн.. Вказане податкове повідомлення-рішення 12 серпня 2011 року отримав директор ТОВ «Ресурс Р», що підтверджується відповідною відміткою на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 31).
Крім того, відповідачеві була нарахована пеня в розмірі 19,89 грн..
Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача по податку на прибуток приватних підприємств та по орендній платі за земельні ділянки становить 20307,86 (128,03+1+18546,54+3+408,48+1198,92+2+19,89) грн., що підтверджується також обліковою карткою платника та розрахунком податкового боргу (а.с.а.с. 12-16, 45).
Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III, який діяв на час виникнення спірних відносин, (надалі Закон України № 2181-ІІІ) податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України № 2181-III податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. абзацу 3 Закону України № 2181-III у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до статті 5 пункту 5.2. підпункту до 5.2.1. Закону України № 2181-III податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4 підпункту 5.4.1 Закону України № 2181- II узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Такі ж положення містяться у Податковому кодексі України, який набрав чинності з 1 січня 2011 року.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.39 Податкового кодексу України, грошове зобовязання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобовязання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 Податкового кодексу України, податкове зобовязання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до статті 46 пункту 46.1 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобовязання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до статті 49 пункту 49.1 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до статті 49 пункту 49.18 підпунктів 49.18.1-49.18.5 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відповідно до статті 57 пункту 57.3 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до статті 120 пункту 120.1 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобовязаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до статті 57 пункту 57.1 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 126 пункту 126.1 Податкового кодексу України У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно розділу XX підрозділу 10 пункту 7 Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Відповідно до статті 95 пунктів 95.2 та 95.3 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.18 Податкового кодексу України, органи Державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
На підставі наведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Ужгородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Р»задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Р»(89424, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Розівка, вул. Свободи, будинок 43, квартира 11, ідентифікаційний код 33331551) в обслуговуючих банках кошти у розмірі 20307,86 (двадцяти тисяч трьохсот семи грн. 86 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
ГоловуючийГаврилко С.Є.