Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 липня 2011 р. справа № 2а/0570/9917/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11:50
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Абдукадирової К.Е.
при секретарі Окрибелашвілі В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Горлівської обє’днаної державної податкової інспекції
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Горлівка
про стягнення заборгованості на користь держави у сумі 160,22 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2 - за довір. від 8 листопада 2010 року
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Горлівська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості на користь держави у сумі 160,22 грн.
Правовою підставою стягнення представник позивача під час розгляду справи вважає норми ст. 67 Конституції України, ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 87 Податкового кодексу України.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області 05.03.2009р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, перебуває на податковому обліку в Горілвській об’єднаній державній податковій інспекції з 10.03.2009р. (арк. справи 4, 5).
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
З огляду на те, що податковий борг відповідача виник після набрання чинності Податковим кодексом України, факт наявності податкового боргу у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу.
Відповідно до п. 58.1. ст. 58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно із п. 58.3. ст. 58 цього Кодексу, повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
06.04.2010р. позивачем здійснена невиїзна документальна перевірка відповідача з питань своєчасності (несвоєчасності) подання відповідачем податкової звітності зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року, наслідки якої викладені в акті перевірки № 412/17-011-1/НОМЕР_1 від 06.04.2009р. (арк. справи 13).
На підставі зазначеного акту перевірки податковим органом (позивачем у справі) прийнято податкове повідомлення-рішення у відповідності до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 08.04.2011р. № 0008711740/0, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення про застосування штрафної санкції вручено платнику особисто, про що свідчить підпис отримувача на корінці податкового повідомлення-рішення (арк. справи 10).
14.04.2010р. позивачем здійснена невиїзна документальна перевірка відповідача з питань своєчасності сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за четвертий квартал 2009 року, наслідки якої викладені в акті перевірки № 444/17-011-11/НОМЕР_1 від 14.04.2009р. (арк. справи 18, 19).
На підставі зазначеного акту перевірки податковим органом (позивачем у справі) прийнято податкове повідомлення-рішення у відповідності до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 16.04.2011р. № 008791740/0, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 0,93 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення про застосування штрафної санкції вручено платнику особисто, про що свідчить підпис отримувача на корінці податкового повідомлення-рішення (арк. справи 8).
Податкові повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку не оскаржено.
Внаслідок несплати податкових зобов’язань за наведеними податковими повідомленням-рішенням та з урахуванням переплати зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (10,71 грн.) відповідач має податкову заборгованість у сумі 160,22 грн., яка підтверджується зворотним боком облікової картки платника податків (арк. справи 37, 38).
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Доказів сплати заборгованості відповідач не надав.
Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.
Відповідачу податковим органом були направлена поштою перша від 21.04.2010р. № 1/3 та друга від 28.05.10 № 2/52 податкові вимоги, які отримані відповідачем особисто, про що свідчать підписи на їх корінцях (арк. справи 11, 12). Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який був чинним на день направлення податкових вимог, згідно з яким, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості на користь держави у сумі 160,22 грн. – задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь держави заборгованість у сумі 160,22 грн. на р/р 33117330700019, код 19050300, ОКПО 34686448, МФО 834016 в ГУДКУ в Донецькій області, одержувач: місцевий бюджет в Калінінському районі м. Горлівки.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 липня 2011 року. Постанова у повному обсязі складена 22 липня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Абдукадирова К.Е.