ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
<Список >
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 жовтня 2011 р. <Текст >Справа №2а-7953/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ПетренкоВ.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу Джанкойської обєднаної державної податкової інспекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Екран»
про стягнення,
за участю представників:
від позивача не зявився;
від відповідача не зявився.
Суть спору: Джанкойська обєднаної державної податкової інспекції звернулася до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Екран» про стягнення заборгованості у сумі 24324,59 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачується самостійно визначена у декларації заборгованість з податку з доходів фізичних осіб.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АРКрим від 07.07.2011року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
30.08.2011р. до Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла заява від позивача про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 22142,47грн. В частині стягнення 2182,12грн. позивач просить адміністративний позов залишити без розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від30.08.2011року залишено без розгляду адміністративний позов в частині позовних вимог про стягнення 2182,12грн.
Сторони явку своїх представників у судове засідання 25.10.2011р. не забезпечили, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.
До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника та заява про уточнення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 22142,47грн., у звязку з частковою оплатою заборгованості відповідачем.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення (а.с.56-57). Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Екран» (надалі ТОВ«Телерадіокомпанія «Екран») 25.12.1992року зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Джанкойської міської ради АРКрим, ідентифікаційний код 19189307, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та взяте на податковий облік до Джанкойської обєднаної державної податкової інспекції.
Оскільки заборгованість виникла у 2010році, суд вважає необхідним застосовувати норми законодавства, що діяли у той період.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Судом встановлено, що відповідачем самостійно визначена в декларації з податку на доходи фізичних осіб заборгованість в розмірі 24324,5грн.
Вказана заборгованість самостійно сплачена відповідачем не була.
Позивачем на адресу відповідача була надіслана податкова вимога 238 від28.03.2011року.
Вказана вимога була отримана відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення про вручення.
Однак, відповідач обовязок по своєчасній сплаті сум податків і зборів не виконав.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання, самостійно визначені платником податків.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000 р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб визначається Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 р.
Відповідно до п.1.8. ст. 1 Закону № 889 наймана особа це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію виключно за дорученням або наказом працедавця згідно з умовами укладеного з ним трудового договору (контракту) відповідно до закону. При цьому усі вигоди від виконання такої трудової функції (крім заробітної плати такої найманої особи, інших виплат чи винагород на її користь, передбачених законодавством), а також усі ризики, пов'язані з таким виконанням або невиконанням, отримуються (несуться) працедавцем.
Підпунктом 4.2.9. п.4.1. ст.4 Закону № 889 передбачено, що до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються, зокрема, дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо (за винятками, передбаченими пунктом 4.3 цієї статті), а саме у вигляді:
а) вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку у безоплатне користування, за винятком, коли таке надання зумовлене виконанням платником податку трудової функції чи передбачене нормами трудового договору (контракту) або відповідно до закону, у встановлених ними межах, а також за винятком користування автомобільним транспортом, наданих платнику податку його працедавцем-резидентом, який є платником податку на прибуток підприємств;
б) вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених у підпункті 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»;
в) вартості послуг домашнього обслуговуючого персоналу, безоплатно отриманих платником податку, включаючи працю підпорядкованих осіб, а також осіб, що перебувають на військовій службі чи є заарештованими або ув'язненими.
Під терміном «послуги домашнього обслуговуючого персоналу» розуміються послуги з побутового обслуговування фізичної особи, членів її сім'ї або від імені чи за їх дорученням - будь-якої третьої особи, включаючи ремонт або спорудження об'єктів рухомого чи нерухомого майна, що належать таким особам або використовуються ними;
г) суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що підлягають обов'язковому відшкодуванню згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим Законом;
д) суми фінансової допомоги, включаючи суми боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства;
е) вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), а також суми знижки з ціни (вартості) товарів (послуг), що перевищує звичайну, розраховану за правилами визначення звичайних цін (у розмірі такої знижки), крім випадків, передбачених пунктом 4.3 цієї статті.
Якщо додаткові блага надаються у формах, відмінних від грошової, об'єкт оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 3.4 статті 3 цього Закону.
Якщо додаткові блага надаються особою, що не є працедавцем платника податку, чи особою, яка діє від імені або за дорученням такого працедавця, то такі доходи прирівнюються з метою оподаткування до подарунків з їх відповідним оподаткуванням.
З урахуванням викладених норм, судом зроблено висновок, про правомірність нарахування позивачем заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 24324,59грн.
Уточнивши позовні вимоги, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 22142,47грн., у звязку з частковою оплатою заборгованості відповідачем
Таким чином, уточнені позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Екран» (ідентифікаційний код 19189307; р/р26003280739, Райффазен банк «Аваль» у м.Києві, МФО380805; №26003811396581, ПАТ«Банк «Гранат», м.Харків, МФО351607, ЄДРПОУ14070197) податкову заборгованість у сумі 22142,47грн. з податку на доходи фізичних за 2010рік.
3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя <підпис >Петренко В.В.
<Текст >