Постанова № 20953428, 25.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.10.2011
Номер справи
2а-9419/11/0170/26
Номер документу
20953428
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 жовтня 2011 р. <Текст >Справа №2а-9419/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Селянського (фермерського) господарства «Гетьман»

про стягнення,

за участю представників сторін:

від позивача - не з`явився;

від відповідача -не з`явився.

Суть спору: До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла позовна заява Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції АР Кримдо Селянського (фермерського) господарства «Гетман» про стягнення заборгованості у сумі 10519,18 грн.

Адміністративний позов не відповідав ст. 106 КАС України, у зв'язку з чим ухвалою суду від03.08.2011р. позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.

Позивач усунув недоліки зазначені в ухвалі суду від 03.08.2011р. у визначений судом строк.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від23.08.2011року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

В судове засіданні, що відбулося 25.10.2011року, сторони явку своїх представників не забезпечили.

До дня розгляду спавши від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника та уточнення позовних вимог, відповідно до яких позивач просить стягнути з відповідача прострочену заборгованість щодо повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням в розмірі 9914,00грн.

До дня розгляду справи від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника та про визнання позовних вимог у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Селянське (фермерське) господарство «Гетьман» зареєстроване у якості юридичної особи 20.09.1996року Красноперекопською районною державною адміністрацією АР Крим, про що видане Свідоцтво серії А00 №454138 та знаходиться на обліку Красноперекопській об'єднаній державній податковій інспекції в АР Крим.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Згідно п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої встановлено несвоєчасне подання земельного податку за 2010рік, про що складено акт від21.07.2010року №797/15-03/24693781.

На підставі зазначено акту перевірки податковим органом було винесено податкове повідомлення рішення №0002041503/0 від23.07.2010року на суму 170,00грн., яке було отримано відповідачем.

Крім того, 09.11.2010року Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 1 півріччя 2010року, за результатами якої встановлено неподання декларації з податку на прибуток за І півріччя 2010року, про що складено акт від09.11.2010року №1450/15-01/24693781.

На підставі зазначено акту перевірки податковим органом було винесено податкове повідомлення рішення №000711501/0 від15.11.2010року на суму 170,00грн., яке було отримано відповідачем.

Також, 13.12.2010року Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим було проведено перевірку відповідача з питання своєчасності сплати земельного податку за 2010рік, за результатами якої було встановлено неподання розрахунку з земельного податку за 2010рік, про що було складено акт №1680/15-03/24693781.

На підставі зазначено акту перевірки податковим органом було винесено податкове повідомлення рішення №0003571503/0 від20.12.2010року на суму 6,65грн., яке було отримано відповідачем.

11.03.2011року Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим було проведено камеральну перевірку відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 2010рік, якою було встановлено несвоєчасне подання відповідачем декларації з податку на прибуток за 2010рік, про що було складено акт №196/15-01/24693781.

На підставі зазначено акту перевірки податковим органом було винесено податкове повідомлення рішення №0000111501/0 від24.03.2011року на суму 170,00грн.

Судом встановлено, що на реалізацію Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.1997 р. №1476, 22.09.1998 р. між Відповідачем в особі директора Гетманчука Н. П. та Воїнським комбіна том хлібопродуктів в особі Приходька М. Г. був укладений договір на закупівлю за дер жавним замовленням пшениці, який було зареєстровано 29.09.1998 р. в Республіканській державній інспекції закупівель та якості сільськогосподарської продукції при Раді Мініст рів АР Крим за №18-з.

Згідно зі ст. 17 Бюджетного кодексу України, державні гарантії для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань суб'єктів господарювання - резидентівУкраїни може надавати Кабінет Міністрів України виключно у межах, визначених законом про Державний бюджет України. За дорученням Кабінету Міністрів України відповідні правочини вчиняє Міністр фінансів України. Місцеві гарантії можуть надава тися за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної міської ради для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань суб'єктів гос подарювання - резидентів України, що належать до комунального сектору економіки, розташовані на відповідній території та здійснюють на цій території реалізацію інвести ційних програм (проектів), метою яких є розвиток комунальної інфраструктури або впро вадження ресурсозберігаючих технологій. Гарантії надаються лише на умовах платності, строковості, майнового забезпечення та зустрічних гарантій, отриманих від інших суб'єктів. Гарантії не надаються для забезпечення боргових зобов'язань суб'єктів госпо дарювання, якщо джерелом їх повернення передбачаються кошти державного (місцевого) бюджету. Суб'єкти господарювання, щодо яких приймається рішення про надання креди тів (позик), залучених державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста), або державних (місцевих) гарантій, зобов'язані подати зустрічні, безвідзивні та безумовні гарантії банків, які протягом трьох останніх років додержуються вста новлених Національним банком України обов'язкових економічних нормативів, або нада ти інше належне забезпечення та сплатити до Державного бюджету України (відповідного місцевого бюджету) плату за їх отримання у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України (Верховною Радою Автономної Республіки Крим чи міською радою), якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. У разі прийняття рішення про надання кредитів (позик), залучених державою або під державні гарантії, суб'єктам гос подарювання, у віданні яких є майно державної або комунальної власності, розмір та вид майнового забезпечення визначає Кабінет Міністрів України (щодо комунального май на за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною мі сцевою радою).

Платежі, пов'язані з виконанням гарантійних зобов'язань держави (Автономної Рес публіки Крим чи територіальної громади міста), здійснюються згідно з відповідними договорами незалежно від обсягу коштів, визначених на цю мету в законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет), у такому ж порядку, як визначено части ною шостою статті 16 цього Кодексу, та відображаються як надання кредитів з бюджету 1 стосовно суб'єктів господарювання, зобов'язання яких гарантовані. У разі виконання державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) гарантій них зобов'язань перед кредиторами шляхом здійснення платежів за рахунок коштів дер жавного (місцевого) бюджету або шляхом укладання з такими кредиторами договорів про реструктурування сум, повернення яких гарантовано, у суб'єктів господарювання, зо бов'язання яких гарантовані, з моменту такого виконання виникає прострочена заборгова ність перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міс та) за кредитами (позиками), залученими під державні (місцеві) гарантії, в обсязі фактич них витрат державного (місцевого) бюджету та/або таких реструктурованих сум, а до держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста) переходять пра ва кредитора та право вимагати від таких суб'єктів господарювання погашення заборгова ності в установленому законом порядку, якщо такі права не були передбачені відповідни ми договорами. Якщо договором між Кабінетом Міністрів України (Радою міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчим органом міської ради за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи міської ради) та суб'єктом господарювання перед бачаються зобов'язання такого суб'єкта господарювання з погашення та обслуговування кредитів (позик), залучених державою (Автономною Республікою Крим чи територіаль ною громадою міста), невиконання або неналежне виконання таких зобов'язань за дого вором тягне перехід до держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста) права стягнення простроченої заборгованості у повному обсязі незалежно від стану виконання державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) зобовязань за такими кредитами (позиками). Прострочена заборгованість субєкта господарювання перед Державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Рес публікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кре дитами (позиками) та пеню) стягується з такого суб'єкта господарювання органами державної податкової служби, що є органами стягнення такої заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб'єкта господарювання.

Відповідно до п. 15 Порядку обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993-1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2011року №174, прострочена заборгованість за кредитами, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, яка не погашена боржником протягом 30 календарних днів після настання строку платежу, а також нарахована на суму простроченої заборгованості за кредитом, бюджетною позичкою/фінансовою допомогою пеня стягуються в установленому законодавством порядку органами державної податкової служби за місцем реєстрації боржника відповідно до подання територіальних органів Державної казначейської служби, яке подається у строки, визначені пунктом 10 цього Порядку за встановленою згідно з додатком 1 формою. Красноперекопським управлінням Державного казначейства ГУ ДКУ в АРКрим було направлене до Красноперекопської ОДПІ подання №7 від 18.04.2011року, відповідно до якого Відповідач станом на 01.04.2011року має прострочену заборгованість щодо повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) в сумі 9914 грн.

Судом встановлено, що станом на 13.07.2011року сума податкового боргу складає 10519,18 грн.

Красноперекопською ОДПІ відносно відповідача відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону №2181, який був чинним на момент виставлення та направлення податкових вимог, були виставлені податкові вимоги на погашення податкового боргу від 01.11.2010року перша податкова вимога №1/218 на суму 9914 грн., яка була отримана відповідачем та від07.12.2010року друга податкова вимога №2/261 на суму 10196,33 грн., яка була отримана відповідачем.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом.

Відповідно до п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПКУ, органи Державної податкової служби України мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму подат кового боргу або його частини.

Уточнивши позовні вимоги, позивач просить стягнути з відповідача прострочену заборгованість щодо повернення бюджетної позички, наданої на закупівля сільськогосподарської продукції за державним замовленням в розмірі 9914,00грн.

Таким чином, суд дійшов висновку, що уточнені вимоги позивача про стягнення з відповідача простроченої заборгованості щодо повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням в розмірі 9914,00грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Гетьман» (ідентифікаційний код24693781) заборгованість щодо повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням в розмірі 9914,00грн. до Державного бюджету, Красноперекопський район (код платежу02801384, р/р31233453700151, ЄДРПОУ34740735, Банк ГУДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026).

3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Петренко В.В.

<Текст >