Справа № 2-110/08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2008 року Шацький районний суд Волинської області
в складі:
головуючого - судді - Храновської Н.В.,
при секретарі - Копитко І.О.,
з участю
прокурора - Ковальчука О.В.,
представника позивача - Капітанюка В.В.,
відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Шацьк цивільну справу за позовом Любомльського міжрайонного прокурора в інтерсах Держави в особі ВАТ “Волиньобленерго” особі Любомльської філії до ОСОБА_1про стягнення збитків, заподіяних внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення,-
В С Т А Н О В И В:
09.06.2008 року позивач звернувся в суд з позовом до відповідача. про стягнення збитків, заподіяних внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення.
Позовні вимоги обгрунтовував тим, що 24.05.2006 року працівниками Любомльської філії ВАТ “Волиньобленерго” було виявлено та зафіксовано порушення Правил користування електричною енергією для населення споживачем електроенергії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) а саме, виявлено пошкодження пломби держповірки на установленому в його будинку приладі обліку, що дає підстави припускати про безоблікове споживання електричної енергії, про що було складено, в порядку п.53 Правил користування електичною енергією для населення, акт від 24.05.2006 року за № 022253.
На підставі даного акту, комісієї Любомльської філії ВАТ “Волиньобленерго”, проведено нарахування розміру збитків на суму позову - 108,54 грн.
Відповідачу надсилалось повідомлення за № 1590 від 18.05.2007 року про добровільне погашення нарахованої суми збитків в певний строк, однак споживач дане повідомлення проігнорував.
Вважає, що протиправними діями споживача, які проявились у порушенні забезпечення збереження приладу обліку, завдано державі збитків, які повинні бути відшкодовані споживачем в повному обсязі.
В судовому засіданні прокурор, представник позивача позовні вимоги підтримали та просили стягнути із відповідача завдані його протиправними діями збитки в розмірі 108,54 грн. Відповідач в судовому засіданні позов визнав.
Заслухавши пояснення представника прокурора, представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підставний і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що між Любомльською філією ВАТ «Волиньобленерго» та відповідачем у справі 6 листопада 2003 року було укладено договір № 032015 про користування електричною енергією для побутових потреб, що підтверджується договором /ар.сп. 6/.
Відповідно до п. 11 Правил користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою КМ України від 26.07.1999 року № 1357 передбачено, що відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у квартирі, на інших об»єктах споживача, та пломб на них, несе споживач. Згідно із п. 42 Правил, споживач електричної енергії зобов»язаний забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об»єкті споживача, відповідно до п. 14 даних Правил, у разі виявлення зовнішнього пошкодження приладу обліку, зриву пломби або його несправності в роботі споживач зобов»язаний негайно повідомити про це енергопостачальника.
24.05.2006 року в порядку п.53 Правил, працівниками Любомльської філії ВАТ “Волиньобленерго” під час перевірки приладів електрообліку в АДРЕСА_1 було виявлено факт пошкодження приладу обліку електроенергії, на якому була порушена пломба держповірки і лічильник працював з перебоями, в зв»язку з чим, в присутності співмешканки відповідача було складено акт за № 022253 /ар.сп.3/.
Рішенням комісії ПКЕЕ Любомльської філії ВАТ “Волиньобленерго” на підставі даного акту, відповідно до п. 7 «Методики обчислення розміру відшкодування збиткі, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення», затвердженої Постановою НКРЕ від 04.05.2006 року № 562, позивачем вірно було проведено нарахування розміру збитків спричинених відповідачем на суму 108,54 грн., про що свідчить складений комісією протокол за № 134 від 27.12.2006 року./ар.сп. 4/.
По наслідках нарахування збитків, споживачу ОСОБА_1 було надіслано повідомлення за № 1590 від 18.05.2007 року про добровільне погашення завданих збитків. Проте, відповідачем в добровільному порядку сума збитків погашена не була./ар.сп. 5/.
Відповідно до ст. 26 Закону України “Про електроенергетику” споживач несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією для населення.
Відповідно до ст.. 27 Закону України “Про електроенергетику”, передбачено, що правопорушеннями в енергетиці є пошкодження приладів обліку та крадіжка електричної енергії ..., самовільне підключення до об”єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку, що тягне за собою цивільну... відповідальність.
Відповідальність споживачів за пошкодження приладів обліку розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, передбачена і п.п.42,48 Правил користування електричною енергією для населення від 22.11.1999 року.
Тому, на підставі вищевикладеного, суд доходить висновку, що протиправними діями ОСОБА_1, які проявились в пошкодженні приладу обліку електоренергії, що дає підстави припускати про споживання електричної енергії поза приладами обліку, завдано державі збитків. Крім того, дані правопорушення перешкоджають забезпеченню стабільного фінансового стану та ефективного функціонування об”єданої енергетичної системи України.
Відповідно до ст.ст. 22, 1166 ЦК України передбачено, що завдані особою збитки, шкода відшкодовуються в повному обсязі особою, яка їх завдала.
Відповідно до ч. 4 п. 37 ПКЕЕ енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.
Судовий збір в розмірі 51 гривні підлягає стягненню з відповідача в дохід держави, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 58, 59, 60, 88, 137, 159, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1в користь ВАТ “Волиньобленерго” завдану ним суму збитків в розмірі 108 (сто вісім )грн 54 копійки Любомльска філія ВАТ «Державний ощадний банк», м.Луцьк на р/р 260363012663, МФО 303398 , ЄДРПОУ 00131512.
Стягнути з відповідача ОСОБА_1в дохід держави судовий збір в розмірі 51 (п”ятдесят однієї) грн. та 30 (тридцять) гривень витрат за ІТЗ розгляду справи.
Згідно зі ст.294 ЦПК України на рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст..294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Шацького районного суду Н.В.Храновська
Судове рішення № 2090553, Шацький районний суд Волинської області було прийнято 17.07.2008. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-110/2008. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: