Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
від "11" січня 2012 р.по справі № 5004/1869/11
Господарський суд Волинської області, розглянувши матеріали по справі
за позовом Волинського окружного адміністративного суду
до Волинського обласного військового комісаріату
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Луцька міська рада
про усунення перешкод в користуванні майном та вивільнення приміщення
Суддя: Філатова С.Т.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача: ОСОБА_1., дов. №3-42/1/11 від 15.09.2011р.
від відповідача: ОСОБА_2 дов. №9 від 04.01.2012р.
від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_3, дов. №1.1.2-6/5807 від 16.11.2011р.
Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України представникам сторін розяснено право відводу суддів. Відводу судді заявлено не було. В судовому засіданні учасникам судового процесу на підставі ст. 22, 27 ГПК України розяснено процесуальні права та обовязки.
СУТЬ СПОРУ:
Волинський окружний адміністративний суд звернувся з позовом до Луцького об'єднаного міського військового комісаріату про усунення перешкод в користуванні майном та зобовязання Луцького об'єднаного міського військового комісаріату вивільнити приміщення в м.Луцьку на вул.Словацького, 1, що перебуває в комунальній власності та відповідно до договору від 04.03.2008р. №85 передане в оренду Волинському окружному адміністративному суду.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»Луцькою міською радою прийнято рішення від 17.10.2007 № 19/10, яким затверджено Міську програму забезпечення судів належними приміщеннями на 2007-2010 роки (зі змінами, затвердженими рішенням від 30.07.2008 №29/109).
На виконання заходів Програми рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 29.02.2008 № 125-2 «Про оренду нежитлового приміщення»( зі змінами згідно із рішенням від 13.03.2008 № 151-1), відповідно до статей 29, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про оренду державного та комунального майна», рішення міської ради від 08.09.2006 № 5/134 «Про врегулювання оренди нерухомого майна територіальної громади м. Луцька»виконкомом Луцької міської ради зобов'язано відділ майна комунальної власності департаменту економіки Луцької міської ради укласти договір оренди нежитлового приміщення загальною площею 811,1 кв.м., що на вул. Словацького, 1 з Волинським окружним адміністративним судом.
Відповідно до укладеного договору оренди від 04.03.2008 № 185 «орендодавець (відділ майна комунальної власності департаменту економіки Луцької міської ради) передає, а орендар (Волинський окружний адміністративний суд) приймає в оренду нежитлове приміщення за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького, 1, яке знаходиться на балансі ЖКП-1 та право власності на яке оформлене за Луцькою міською радою відповідно до рішення виконкому міської ради від 27.08.2004 № 319.
Станом на 21.09.2011 колишнім орендарем - Луцьким об'єднаним міським військовим комісаріатом - приміщення на вул. Словацького, 1, що є об'єктом оренди, вивільнене не в повному обсязі: із загальної площі 811,1 кв.м. звільнено лише 104,2 кв.м. Решту площі - 706,9 кв.м. без правових підстав продовжує займати Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат, договір оренди із яким не був продовжений та закінчився ще у грудні 2006 року.
Перебування у приміщенні Луцького об'єднаного міського військового комісаріату перешкоджає реалізації права власності Луцької міської ради, при цьому порушуються також інтереси Волинського окружного адміністративного суду, який є стороною договору оренди приміщення на вул. Словацького, 3.
Повідомляє, що Луцька міська рада, а також Волинський окружний адміністративний суд неодноразово звертались до Луцького об'єднаного міського військового комісаріату про вивільнення приміщення на вул. Словацького, 1, однак на даний час питання не врегульоване.
Луцький обєднаний міський військовий комісаріат у відзиві від 17.10.2011р. позовні вимоги заперечив, мотивуючи тим, що значна частина будинку побудована за рахунок Міністерства оборони і повністю забезпечує розміщення особового складу військового комісаріату. Згідно вимог Положення про військові комісаріати, введеного в дію Постановою Кабінету Міністрів України № 1235 від 26.09.2001 року, приміщення ОМВК обладнане архівами для зберігання архівних документів, таємною частиною, класом мобілізаційної підготовки, кімнатою чергового, народознавчою світлицею та класом відбору на військову службу за контрактом. Відповідно до рішення міського голови на базі заглибленого пункту управління Луцького об'єднаного міського військового комісаріату розгортається штаб Територіальної оборони міської ради.
Згідно з п. 4 ст. 43 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування забезпечують військові комісаріати службовими будинками, підсобними господарськими приміщеннями і приміщеннями для призовних пунктів (дільниць).
На виконання вказаного Закону рішенням Луцької міської ради № 21/38 від 11.12.2007 року була затверджена програма "Захист Вітчизни", якою передбачене забезпечення Луцького ОМВК службовим будинком і приміщенням для призовної дільниці.
Вивільнення приміщення за адресою: м. Луцьк вул. Словацького, 1 та подальша його передача Волинському окружному адміністративному суду є неможливою, оскільки у відповідності до вимог статті 6 Закону України "Про Збройні Сили України" питання переміщення військових комісаріатів повинно погоджуватися органами місцевого самоврядування з Міністерством оборони України (в даному випадку - через командувача військ Західного оперативного командування).
Для того, щоб перемістити Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат в іншу будівлю, потрібно попередньо погодити це питання з Міністерством оборони України, Службою безпеки України, визначити та підготувати інше приміщення, яке відповідає встановленим вимогам та дозволяє виконувати завдання за призначенням.
Ухвалою суду від 17.10.2011р. згідно заяви про вступ прокурора у справу залучено до участі у справі військового прокурора Луцького гарнізону на стороні відповідача.
Луцька міська рада у поясненні №173/3-28 від 08.11.2011р. позовні вимоги підтримує, мотивуючи тим, що рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 27.08.2004 №319 «Про нежитлові приміщення на вул. Словацького, 1»було вирішено оформити право власності за Луцькою міською радою на будівлю на вул. Словацького, 1, а також гаражі за цією адресою.
Рішенням від 17.10.2007 № 19/10 «Про затвердження Міської програми забезпечення судів належними приміщеннями на 2007-2010 роки»затверджено Міську програму забезпечення судів належними приміщеннями на 2007-2010 роки (зі змінами від 30.07.2008 № 29/109), згідно з пунктом 4 розділу 4 якої визначено надати на умовах оренди приміщення на вул. Словацького, 1 у м. Луцьку, що орендувалося Луцьким військовим комісаріатом, для розташування Волинського окружного адміністративного суду та провести капітальний ремонт і реконструкцію приміщень суду.
В подальшому, на підставі рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 29.02.2008 № 125-2 «Про оренду нежитлового приміщення», відділом майна міської комунальної власності департаменту економіки Луцької міської ради та Волинським окружним адміністративним судом укладено договір оренди нежитлових приміщень № 185/11 від 04.03.2008 р..
На підставі рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 17.02.2011 № 125-8 «Про продовження оренди нежитлового приміщення на вул. Словацького, 1»вирішено продовжити договір оренди нежитлового приміщення з Волинським окружним адміністративним судом на термін з 01.03.2011 до 28.02.2013 та укладено договір оренди нежитлових приміщень № 625 від 17.02.2011 р.
Однак, знаходження в спірному приміщенні Луцького об'єднаного міського військового комісаріату перешкоджає використанню орендарю, тобто Волинському окружному адміністративному суду, приміщення до умов договору оренди № 625 від 17.02.2011 р.
В добровільному порядку вирішення питання вивільнення приміщення по вул. Словацького, 1 попри намагання Волинського окружного адміністративного суду, Луцької міської ради, не виявилось можливим.
Згідно довідки з ЄДРПОУ №130/07 від 03.12.1997р., долученої до матеріалів справи військовим прокурором при заяві №2778 від 17.10.2011р., вбачається, що Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат є відокремленим підрозділом без права юридичної особи.
Ухвалою суду від 08.11.2011р. за клопотанням позивача, згідно зі ст.24 ГПК України, проведено заміну відповідача - Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат належним відповідачем - Волинським обласним військовим комісаріатом.
Позивач у поясненні №3-42/17946/11 від 21.11.2011р. додатково зазначив, що згідно із рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 17 лютого 2011 року № 125-8 (зі змінами, внесеними рішенням від 19 травня 2011 року № 347-1) продовжено договір оренди нежитлового приміщення з Волинським окружним адміністративним судом з 01 березня 2011 року по 29 лютого 2016 року (договір від 17 лютого 2011 року № 625, додаткова угода від 19 травня 2011 року № 1 до договору)
Рішення виконавчого комітету є чинними. Договори оренди не визнані недійсними.
Суду фактично передано 104,2 кв.м. приміщень.
Правові підстави користування будівлею на вул. Словацького, 1 у м. Луцьку у Луцького об'єднаного міського військового комісаріату відсутні, оскільки відсутні будь-які юридично значущі документи, якими це право закріплене.
Розпорядженням Луцького міського голови від 08 вересня 2005 року № 749, рішенням Луцького міськвиконкому від 21 вересня 2006 року № 474-3 зобов'язано ЖКП-1 укласти договір оренди нежитлового приміщення загальною площею 779.4 кв.м. з Луцьким міським військовим комісаріатом у терміни з 01 вересня 2005 року по 30 серпня 2006 року та з 01 вересня 2006 року по 31 грудня 2006 року відповідно.
Договір на період 01 вересня 2006 року по 31 грудня 2006 року фактично укладений не був.
Отже, з 01 вересня 2006 року Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат є недобросовісним користувачем, перебуває у вказаній будівлі без законних підстав.
З 01 вересня 2006 року Луцький міський військовий комісаріат, реорганізований у Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат, не звертався з питанням про забезпечення відповідним приміщенням до Луцької міської ради чи місцевої державної адміністрації, та не довів, що у нього відсутні можливості бути забезпеченим таким приміщенням в інший спосіб (за рахунок майна Міністерства оборони тощо).
Вказує, що Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат, Волинський обласний військовий комісаріат, у підпорядкуванні якого перебуває перший, вправі порушувати питання про забезпечення відповідним приміщенням перед місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідно до статті 43 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Однак права Волинського окружного адміністративного суду не може бути поставлене у залежність від реалізації прав Луцьким об'єднаним міським військовим комісаріатом.
Зауважує, що відповідач не надав доказів (не зазначив про їх наявність), якими б підтверджувалося право Луцького об'єднаного міського військового комісаріату на користування приміщенням на вул. Словацького, 1 у м. Луцьку з 01 вересня 2006 року, водночас на власний розсуд тлумачить норми Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», в той час коли у сфері управління Міністерства оборони України наявні об'єкти нерухомості у м. Луцьку для забезпечення Луцького об'єднаного міського військового комісаріату приміщенням.
Розгляд спору відкладався згідно зі ст.77 ГПК України за клопотанням відповідача Волинського обласного військового комісаріату у звязку з перебуванням повноважного представника на стаціонарному лікуванні.
За клопотанням позивача ухвалою суду від 28.11.2011р. в порядку ст.65 ГПК України надіслано запит до Головного управління оборонного планування Генерального штабу Збройних Сил України щодо отримання інформації про наділення статусу юридичних осіб Луцького об'єднаного міського військового комісаріату та Волинського обласного військового комісаріату, підстави реєстрації Луцького об'єднаного міського військового комісаріату.
23.12.2011р. до господарського суду Волинської області надійшов лист від Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України Міністерства оборони України №322/1/7748 від 13.12.2011р., в якому повідомляється, що відповідно до вимог директиви Міністра оборони України від 16.10.2007р. №322/1/*10 станом на 31.10.2007р. Луцький міський військовий комісаріат переформований у Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат.
Оскільки Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат не має ознак юридичної особи, які визначені статтями 80,87,89,90-96 ЦКУ, йому видана довідка з ЄДРПОУ за №130/07 від 29.11.2007р., з ознакою особи-без права юридичної особи.
Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат підпорядковано Волинському обласному військовому комісаріату, який має ознаки юридичної особи, про що зазначено у довідці ЄДРПОУ №219/06 від 15.05.2006р., ознака особи-юридична.
10.01.2012р. відповідач звернувся з клопотанням про заміну неналежного відповідача-Волинський ОВК на належного відповідача-Міністерство оборони України.
Клопотання обґрунтовує тим, що у відповідності до п. 1 Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1235 від 26.09.01р., військові комісаріати є місцевими органами військового управління.
У відповідності до вимог ч.3 ст.6 ЗУ "Про Збройні Сили України" передислокація військових частин, а також військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України до рівня з'єднання здійснюється за рішенням Міністерства оборони України за погодженням з Кабінетом Міністрів України. Отже, питання зміни місця дислокації Луцького ОМВК лежить виключно у площині повноважень Міністерства оборони України, а тому виконання рішення стало б неможливим у зв'язку з відсутністю у відповідача правових можливостей для його виконання.
В судовому засіданні за клопотанням позивача оголошено перерву згідно зі ст.77 ГПК України для розгляду клопотання відповідача до 11.01.2012р. до 16:00год.
Позивач клопотання про заміну відповідача заперечив, мотивуючи тим, що згідно листа Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України від 13.12.2011р. №322/1/7748 Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат підпорядкований Волинському обласному військовому комісаріату, який є юридичною особою, тому останній є належним відповідачем у даній справі відповідно до ст. 24 ГПК України.
Суд, заслухавши доводи сторін, клопотання відповідача про заміну відповідача відхилив, як необґрунтоване та таке, що суперечить змісту даних ЄДРПОУ, зазначених у листі Головного управління від 13.12.2011р. щодо підпорядкування об'єднаного міського військового комісаріату Волинському обласному військовому комісаріату.
11.01.2012р. до господарського суду Волинської області надійшло клопотання від військової прокуратури Луцького гарнізону, яким остання просить проводити подальший розгляд даної справи без участі представника військової прокуратури Луцького гарнізону, оскільки представляти інтереси Луцького об'єднаного міського військового комісаріату уповноважений Волинський обласний військовий комісаріат як вищестояща інстанція, що наділена правом юридичної особи.
В судовому засіданні 11.01.2012р. представник позивача звертається до суду із заявою у зв'язку із заміною відповідача у справі позов задовольнити повністю та зобов'язати Волинський обласний військовий комісаріат вжити заходів по вивільненню Луцьким об'єднаним міським військовим комісаріатом приміщення комунальної власності на вул. Словацького, 1 в м. Луцьку, що передане на умовах оренди Волинському окружному адміністративному суду.
Долучає до матеріалів справи копію рішення виконкому Луцької міської ради від 19.05.2011р. №347-1, згідно з яким внесені зміни до рішення виконавчого комітету від 17.02.2011р. №125-8 "Про продовження оренди нежитлового приміщення на вул. Словацького, 1" до 29.02.2016р.
Заслухавши пояснення представників сторін, третьої особи та дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
встановив:
Приміщення на вул. Словацького, 1 у м. Луцьку є комунальною власністю територіальної громади міста Луцька.
Право власності на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького, 1, зареєстроване за Луцькою міською радою на підставі рішення Луцької міської Ради депутатів трудящих від 18 вересня 1950 року № 828.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 27 серпня 2004 року № 319 «Про нежитлові приміщення на вул. Словацького. 1»вирішено оформити право власності за Луцькою міською радою на будівлю на вул. Словацького, 1, а також гаражі за цією адресою.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»сесією Луцької міської ради прийнято рішення від 17.10.2007 № 19/10, яким затверджено Міську програму забезпечення судів належними приміщеннями на 2007- 2010 роки (зі змінами, затвердженими рішенням від 30.07.2008 № 29/109).
Згідно пункту 4 розділу 4 Міської програми визначено надати на умовах оренди приміщення на вул. Словацького, 1 у м. Луцьку, що орендувалося Луцьким військовим комісаріатом, для розташування Волинського окружного адміністративного суду та провести капітальний ремонт і реконструкцію приміщень суду.
Рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 29.02.2008 № 125-2 «Про оренду нежитлового приміщення»(зі змінами згідно із рішенням від 13.03.2008 № 151-1) виконкомом Луцької міської ради зобов'язано відділ майна комунальної власності департаменту економіки Луцької міської ради укласти договір оренди нежитлового приміщення загальною площею 811,1 кв.м., що на вул. Словацького, 1, з Волинським окружним адміністративним судом.
Відповідно до укладеного договору оренди від 04.03.2008 № 185 орендодавець (відділ майна комунальної власності департаменту економіки Луцької міської ради) передає, а орендар (Волинський окружний адміністративний суд) приймає в оренду нежитлове приміщення за адресою м. Луцьк, вул. Словацького, 1, яке знаходиться на балансі ЖКП-1 та право власності на яке оформлене за Луцькою міською радою відповідно до рішення виконкому міської ради від 27.08.2004 № 319.
Згідно із рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 17 лютого 2011 року № 125-8 (зі змінами, внесеними рішенням від 19 травня 2011 року № 347-1) продовжено строк дії договору оренди нежитлового приміщення з Волинським окружним адміністративним судом з 01 березня 2011 року по 29 лютого 2016 року. (договір від 17 лютого 2011 року № 625 на оренду приміщення загальною площею 811,11 м.кв.).
Рішення виконавчого комітету є чинними. Договори оренди недійсними не визнані.
Суду фактично передано лише 104,2 кв.м. приміщення, що стверджується актом від 01.04.2009р. (а.с.16).
Цивільний кодекс України у ст.396 передбачає захист речових прав особи на чуже майно поряд з правами власника відповідно до положень глави 29 цього Кодексу, якою визначені наступні способи захисту: право власника на витребування майна із чужого незаконного володіння (ст.387 ЦКУ), право власника на витребування майна від добросовісного набувача (ст.388 ЦКУ), гроші, а також цінні папери на пред'явника не можуть бути витребувані від добросовісного набувача (ст. 389 ЦКУ), право власника майна вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном (ст.391 ЦКУ), право власника майна пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Стаття 391 ЦК України передбачає, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
З аналізу вказаної норми вбачається, що вона регулює захист права власності не в будь-якому випадку, а саме в разі його порушення шляхом вчинення перешкод у здійсненні власником його правомочностей з користування та (або) розпорядження майном. Цей спосіб захисту спрямований на усунення порушення прав власника, які не пов'язані з позбавленням володіння майном. В разі ж порушення прав власника щодо його правомочності з володіння належним йому майном цивільне законодавство передбачає інші способи його захисту шляхом вчинення віндикаційного позову.
Тобто передбачений вищевказаною правовою нормою негаторний позов пред'являється власником за умови, що він має майно у своєму володінні, однак протиправна поведінка інших осіб перешкоджає йому здійснювати користування та розпорядження ним.
В даному випадку право позивача на користування приміщенням загальною площею 811,11 м.кв. по вул. Словацького, 1 стверджується рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 29.02.2008р. №125-2 "Про оренду нежитлового приміщення" (зі змінами згідно із рішенням від 13.03.2008р. №151-1), від 17.02.2011р. №125-8 (зі змінами, внесеними рішенням від 19 травня 2011року №347-1), договором оренди від 17.02.2011р. №625, додатковою угодою від 19.05.2011р. №1, які є чинними на час провадження у справі.
Знаходження у приміщенні, переданому позивачу Луцькою міською радою (орендодавцем) відповідача, не заперечено.
Правових підстав перебування у приміщенні не зазначено.
Згідно з розпорядженням Луцького міського голови від 08 вересня 2005 року № 749, рішення Луцького міськвиконкому від 21 вересня 2006 року № 474-3 зобов'язано ЖКП-1 укласти договір оренди нежитлового приміщення загальною площею 779,4 кв.м. з Луцьким міським військовим комісаріатом у терміни з 01 вересня 2005 року по 30 серпня 2006 року та з 01 вересня 2006 року по 31 грудня 2006 року відповідно.
Договір на період з 01 вересня 2006 року по 31 грудня 2006 року не був укладений. Зворотнього суду не доведено.
Отже, з 01 вересня 2006 року Луцький об'єднаний міський військовий комісаріат перебуває у вказаній будівлі без законних підстав.
Суд не приймає посилання відповідача на заяви №2311 від 17.12.2006р., №1593 від 23.10.2007р. про продовження договору оренди нежитлового приміщення за адресою: м.Луцьк, вул. Словацького, 1 на ім'я завідуючого відділу обліку майна Луцької комунальної власності (а.с.70), оскільки відсутні докази як їх вручення орендодавцю, так і його відмови, спонукання до укладення договору.
Щодо заяв відповідача №198 від 02.02.2011р., №16 від 05.01.2011р. (після укладення договору оренди з позивачем) то, відмови в судовому порядку не оспорені, спонукання до укладення договору в порядку, визначеному ст.ст. 179-187 ГК України не відбулось.
Водночас, матеріали справи містять чисельні заяви-звернення від 14.02.2011р. №49-21.4-14, від 20.04.2008р. №2049/44/2-08, від 17.03.2008р. №1.1-21/971, від 04.03.2010р. №1.1-21/924 щодо пропозицій та намагань вирішення конфліктної ситуації.
Згідно договору оренди від 01.09.2005р. №486 Луцькому міському військовому комісаріату передано приміщення на час строку оренди, який закінчився 30.08.2006р.
Згідно п.9.4.1 договір припиняється внаслідок закінчення строку, на який його було укладено.
В силу ст.785 ЦК України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Зважаючи на те, що права позивача на приміщення підтверджені належними доказами, вимога позивача про усунення перешкод в користуванні майном та вивільнення приміщення є підставною згідно зі ст.ст. 317, 391, 396 ЦК України та підлягає до задоволення.
Зважаючи на викладене, керуючись, ст.ст. 317, 391, 396 ЦК України, ст.ст.44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
вирішив:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Зобов'язати Волинський обласний військовий комісаріат вжити заходів по вивільненню Луцьким об'єднаним міським військовим комісаріатом приміщення комунальної власності на вул. Словацького, 1 в м. Луцьку площею 706,9кв.м., що передане на умовах оренди Волинському окружному адміністративному суду.
3. Стягнути з Волинського обласного військового комісаріату на користь Волинського окружного адміністративного суду 85 грн. витрат по сплаті державного мита та 236грн. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Порядок оскарження: апеляційна скарга подається через господарський суд Волинської області до Рівненського апеляційного господарського суду протягом 10 днів з моменту виготовлення повного тексту рішення. Дата складання повного тексту рішення зазначена у рішенні.
Суддя Філатова С. Т.
Повний текст рішення складено
16.01.2012р.