Копія
Справа № 2270/14871/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2011 рокум. Хмельницький
16 год. 32 хв.
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Ковальчук О.К. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" <3-тя особа >до спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 міста Хмельницького <3-тя особа >про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" звернулося до суду з адміністративним позовом до спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 міста Хмельницького про стягнення штрафних санкцій в сумі 884,0 грн. Позовні вимоги вмотивовані тим, що постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області №06/20-01-039 від 12.07. 2011 року на спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 8 міста Хмельницького було накладено штраф у розмірі 884,0 грн. Відповідач зазначену постанову не оскаржив, штраф у встановлений законодавством 30-денний термін добровільно не сплатив, а тому позивач просить стягнути з відповідача на користь держави зазначену суму заборгованості зі сплати штрафу.
На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
20.12.2011 року відповідач подав до суду письмові заперечення проти позову. В обгрунтування, посилався на відсутність фінансування з бюджету зі сторони управлінням освіти Хмельницької міської ради для виконання даного виду робіт (виконання пункту №1 розпорядження Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області №06/20-0533 від 13.12.2010 року).
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Під час перевірки встановлено: 07.12.2010 року представниками позивача у відповідності з Законом України „Про електроенергетику", „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою КМУ №929 від 07.08.1996 року (із змінами), була проведена позапланова перевірка виконання вимог Розпорядження, виданого відповідачу раніше.
В результаті перевірки було виявлено порушення законодавства про електроенергетику, які відображено в складеному акті перевірки № 06/20-0533 від 07.12.2010 року, внаслідок чого представником позивача було видано розпорядження № 06/20-0533 від 13.12.2010 р. про усунення порушень, обов'язкове для виконання відповідачем згідно ч.9 ст.7 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Акт перевірки і розпорядження відповідачу направлено через поштове відділення 14.12.2010р. з супровідним листом № 14-25-792.
Граничний термін виконання розпорядження встановлений до 01.06.2011 року, інформація про його виконання у встановлений термін до позивача не надійшла.
З метою здійснення контролю за виконанням наданого розпорядження по усуненню виявлених порушень, представник позивача 25.06.2011 року здійснив перевірку його виконання та встановив, що не всі пункти виконано, про що був складений акт перевірки № 06/20-13-248 від 25.06.2011 року. Примірник акту перевірки керівник отримав особисто, про що свідчить його підпис. Старшим державним інспектором Держенергонагляду 12.07.2011р. була винесена постанова № 06/20-01-039 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 884 гривень.
Постанову № 06/20-01-039 від 12.07.2011 року направлено відповідачу з супровідним листом №14-27-322 від 13.07.2011 року (вручено 19.07.2011 року). У відповідності з чинним законодавством відповідач був зобов'язаний в 30 денний строк з дня винесення постанови сплатити вказану суму штрафу до державного бюджету України, що зроблено не було.
Відповідно до ст.9 Закону України “Про електроенергетику” Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори мають право застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до підприємств, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України, за порушення законодавства про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції.
Згідно ст. 4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" (в редакції, яка діяла на момент виникнення правовідносин), державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Станом на день розгляду позову відповідачем суму штрафу до держбюджету України не перераховано, в законному порядку постанову не оскаржено.
За таких умов суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені належними доказами, у звязку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.27 Закону України “Про електроенергетику”, керуючись ст.ст. 7 12, 17, 18, 70, 71, 86, 159 163, 183-2, КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 міста Хмельницького (29026, м. Хмельницький, вул. Гайдара, 34, код ЄДРПОУ 25803409) 884,0 грн. штрафних санкцій для зарахування на наступні реквізити : р\р 31119106700002, УДК у м. Хмельницькому, МФО 815013, ОКРО 23565225, код платежу 21081100.
< виконуються негайно >
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук
"Згідно з оригіналом" СуддяО.К. Ковальчук