Постанова № 20863090, 07.11.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.11.2011
Номер справи
2270/12371/11
Номер документу
20863090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2270/12371/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 листопада 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Михайлова О.О. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області <3-тя особа >до Державного підприємства "Новатор" <3-тя особа >про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся в суд з позовом, в якому просив стягнути заборгованість з Державного підприємства "Новатор", оскільки останній порушив законодавство про автомобільний транспорт.

На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.

04 листопада 2011 року від відповідача надійшло заперечення на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Так, державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Київській області під час здійснення державного контролю за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів та вантажів, встановлено порушення законодавства про автомобільний транспорт Державним підприємством "Новатор", про що складено акт №228217 від 04.02.2011р., відповідальність за яке передбачена абзацом 10 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі-Закон), а саме: управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку.

За результатами розгляду справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом винесено постанову №124080 від 04.04.2011р. про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 680,00грн.

Згідно зі ст.60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема, за управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заперечення відповідача про відсутність порушень Закону України "Про автомобільний транспорт" не можуть бути прийняті судом з огляду на таке. В силу частини 2 статті 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, тільки у разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін, чи третіх осіб, про захист, яких вони просять.

За приписами ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється, серед іншого, на спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Слід зазначити, що при зверненні до суду субєктів владних повноважень з метою реалізації владних управлінських функцій, передбачених законами України, предметом судового розгляду є вимоги публічних органів, зокрема, про стягнення штрафних санкцій. За умови неоскарження в судовому порядку таких вимог, презюмується, що вони є правомірними, а відтак спір у таких справах відсутній.

Правомірність винесення постанови №124080 від 04.04.2011року та правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій не є предметом даного позову. Позивачем при зверненні до суду з адміністративним позовом було визначено коло позовних вимог, а саме: стягнення заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях в сумі 680,00 грн. В судовому порядку зазначена постанова оскаржена не була, у встановленому законом порядку не скасовувалася та на момент розгляду справи є чинною та обов'язковою до виконання.

Враховуючи зазначене, позовні вимоги є законними та обґрунтованими, що дає можливість задовольнити позов в повному обсязі.

Керуючись ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 9, 71, 86, 122, 158- 163, 167, 254 КАС України суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до Державного підприємства "Новатор" про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Новатор" (код 22987900) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп.

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >О.О. Михайлов

< для копії >< для копії >