Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
16 грудня 2011 р. № 2-а- 15556/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхова О.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в інтересах урядового органу державного управління в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транссервіс"
простягнення штрафу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транссервіс" на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету штраф у розмірі 1700 грн. на р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м. Харкова, код 24134589, код платежу 21081100 .
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що проведеною перевіркою встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області, під час перевірки 12.04.2011р. автотранспортного засобу марки МАН д/н АХ 41-34, що належить ТОВ "Транссервіс" встановлено порушення водієм вимог ст.60 абз.3 ч.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011р. За даним фактом 12.04.2011р. складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №238180. 30.05.2011 р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області відносно відповідача винесено постанову № 128709 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. Відповідачем у встановлений законодавством строк зазначений штраф не сплачено.
Відповідно до ч.4 ст.183–2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу 28.11.2011 року, але не отримана ним, що підтверджується повернутим до суду повідомленням про вручення поштового відправлення з довідкою пошти, в якій зазначено - за зазначеною адресою не значиться.
Згідно ч. 11 ст.35 КАС України відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно п.4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №888 від 14.12.2005 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №1573/11853 від 28.12.2005 року, основним завданням територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, а також здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Судом встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області під час перевірки 12.04.2011 року автомобільного засобу марки МАН 26.410 номерний знак НОМЕР_1, що належить ТОВ "Транссервіс" встановлено порушення водієм автотранспортного засобу вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 року. По даному факту державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області 12.04.2011 року було складено акт №238180 про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства, з яким ознайомлено відповідача.
За результатами зазначеної перевірки 30.05.2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову №128709 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн., яку було направлено відповідачу згідно списку згуртованих поштових відправлень. В матеріалах справи відсутні відомості, що вказана постанова була предметом оскарження та скасування її у встановленому Законом порядку.
Відповідно до ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 05 квітня 2001 року №2344-III з наступними змінами та доповненнями (далі Закон України №2344-III) за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач у встановлені законом строки суму фінансової санкції не сплатив, а тому суд приходить до висновку про стягнення заборгованості з відповідача.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги документально та нормативно обґрунтовані, законні, а тому позов підлягає задоволенню.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
Частиною 1 статті 256 КАС України встановлено, що негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 160-162, 183-2, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в інтересах урядового органу державного управління в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транссервіс" про стягнення штрафу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транссервіс" (код 24274423) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету штраф у розмірі 1700 грн. (тисяча сімсот гривень) на р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м. Харкова, код 24134589, код платежу 21081100.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Шляхова О.М.